PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Malo prije rečeno na HRT-u da državi će u 2009. nedostajati 5 milijardi Kn, a da Hrvatske banke neće davati zajam………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

bude i srebro otislo


Malo prije rečeno na HRT-u da državi će u 2009. nedostajati 5 milijardi Kn, a da Hrvatske banke neće davati zajam………

bit će nam proračun opet u deficitu jer para nema a povećanje plaća od 6% ide dalje jer se vlada ustrtarila nakon afera s facebookom pa se sad ne usudi nikome ništa rezati. čak su odustali i od drastičnog povećanja cijena cigareta, participacije za penziće… totalna kapitulacija vlade i proračuna po načelu "ne talasaj, dok ide -ide"… loše mi sve ovo izgleda, ne samo za PTKM nego cijelu državu. lako američanima štampati stotine milijardi dolara, ali što ćemo mi?


Malo prije rečeno na HRT-u da državi će u 2009. nedostajati 5 milijardi Kn, a da Hrvatske banke neće davati zajam………

Rekao je Šuker na HTV1 Dnevniku, nema rasprodaje Državne imovine u narednoj godini, jer su cijene dionica pale 40i više posto.

Sad…………….?
kako će riješiti dugove, tko će dati zajmove,,, stvarno ne znam,
Jednostavno IPO domovinskog fonda je sada iluzija, jer tko bi sada od malih kupovao dionice kad su sa HT-om u minusu a državna rasprodaja imovine je upitana i kako kaže Šuker i neće je biti u 2009.
Pa ovake odluke nisu donosili ni u doba rasta domaće i svjetske ekonomije.

Sad u krizi, javni radovi su vrlo bitni, odakle pare za javne radove, za most do DBK, za razvoj infrasturkture i sl.
Pa ako se novac ne nađe i ako se ne pokrene RH bit će suza i radnička klasa će osjetiti svu surovost kapitalizma i krize kao posljedice hiperprodukcie bankovih i inih derivata, međutim izbori su na proljeće a otkazi = neuspjeh.

Sve sam više iznenađen a sve je manje logičnih odgovora.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Malo prije rečeno na HRT-u da državi će u 2009. nedostajati 5 milijardi Kn, a da Hrvatske banke neće davati zajam………

ma mislim da to nisu nikakve indicije..moze drzava nabaviti lovu gdje hoce..
moze izdati obveznice koje ce uzeti ili mirovinci po naredbi ili gradjani ili nesto trece…
sumnjam da to sad mora bas znaciti privatizaciju petrokemije..
mada bi bilo dobro



Malo prije rečeno na HRT-u da državi će u 2009. nedostajati 5 milijardi Kn, a da Hrvatske banke neće davati zajam………

Rekao je Šuker na HTV1 Dnevniku, nema rasprodaje Državne imovine u narednoj godini, jer su cijene dionica pale 40i više posto.

Sad…………….?
kako će riješiti dugove, tko će dati zajmove,,, stvarno ne znam,
Jednostavno IPO domovinskog fonda je sada iluzija, jer tko bi sada od malih kupovao dionice kad su sa HT-om u minusu a državna rasprodaja imovine je upitana i kako kaže Šuker i neće je biti u 2009.
Pa ovake odluke nisu donosili ni u doba rasta domaće i svjetske ekonomije.

Sad u krizi, javni radovi su vrlo bitni, odakle pare za javne radove, za most do DBK, za razvoj infrasturkture i sl.
Pa ako se novac ne nađe i ako se ne pokrene RH bit će suza i radnička klasa će osjetiti svu surovost kapitalizma i krize kao posljedice hiperprodukcie bankovih i inih derivata, međutim izbori su na proljeće a otkazi = neuspjeh.

Sve sam više iznenađen a sve je manje logičnih odgovora.

Ako političar kategorički tvrdi da nešto neće napraviti budite sigurni da će upravo to uskoro napraviti -(prodati državnu imovinu u ovom slučaju)

ps.citat al ne mogu se sjetiti autora

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

Ma dajte molim vas, pa puno toga je naša vlada rekla, a nakon tjedan dva i porekla. Ploča se jako brzo mijenja.



Malo prije rečeno na HRT-u da državi će u 2009. nedostajati 5 milijardi Kn, a da Hrvatske banke neće davati zajam………

Rekao je Šuker na HTV1 Dnevniku, nema rasprodaje Državne imovine u narednoj godini, jer su cijene dionica pale 40i više posto.

[/quote]

Kamate na kridite su na vrlo niskim razinama i dio kredita se treba refinancirati na rok od 3-5 godina.
Cijene dionica jesu na vrlo niskim granama ali to ne znači da je to cijena preuzimanja.
Nisam za prodaju ali ako će to Petrokemiju učiniti efikasnijom, postavljam pitanje šta se čeka.
Država je puno puta pokazala koliko je neučinkovit vlasnik.

Država je u velikim problemima, moralo se odustati od uravnoteženog proračuna i sada polako ali sigurno tonemo. Petrokemija je još državna i vjerojatno će u neki oblik privatizacije vrlo skoro. Iz HFP-a je svojevremeno izašla informacija da će država krenuti sa zatvorenim investicijskim fondovima. To je još uvijek aktualno (provjereno) iako se nikakva odluka još nije donesla. Sa tim će se krenuti vjerojatno u zadnjem kvartalu iduće ili prvom kvartalu 2010. A kako će to utjecati na dionicu Petrokemije? E to prosudite sami…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Evo vijesti s tržišta gnojiva Yara je prestala prodavati Amonija gnojiva a druge kompanije je slijede i trend je na Urea isto će imati smanjenu proizvodnju Urea gnojiva, sve s ciljem zaustavljanja pada cijena Amonnia i Urea, Kinezima Urea je nerentabilna ispod 270 dolara po toni, jer proizvode na ugljen…. Eto sada je pitanje koje će zemlje imati dovoljno gnojiva, jer biti će prisutan veliki svjetski manjak za gnojivom… opet će se trend okrenuti……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

A što je netočno to što je Šuker rekao 40 i više posto?

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho


A što je netočno to što je Šuker rekao 40 i više posto?

Možda je čovjek mislio da je tržište (crobex) podcjenjeno 40-50 % što je i nekaka realnost u ovoj situaciji ( cca 3000 bodova). Kada se nešto prodaje i kupac i prodavatelj znaju koliko to zaista vrijedi.
A da se uvjere zna se kako se to radi. To tako treba shvatiti, a što će biti i kad će biti ne odlučuje on, nego netko drugi, zna se i tko. Rekao je on da neće biti deficita, nego zamrzavanje plaća, pa će biti drugačije. Rekao je da neće biti prodaje "obiteljskog srebra", a vidjet ćemo što će biti. Možda će biti prodaje "obiteljske zlatnine" !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

New Report

Close