PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moram navesti nekakovi argument!
Ali ima puno toga lipog ali ne smim reć!!
Moram se trenirati da krijem određene inf. jer će to kod nas uskoro biti Kažnjivo![smiley2]


A sto se to promjenilo na K/P? Bio je omjer 4:1 za kupnju…pa cijena isla dolje… Na podravci je recimo 4:1 za prodaju…pa cijena stagnira…

Ima i nema veze. Recimo, fondovi žele stvoriti dojam velike potražnje, nabiju kupnju, samo po puno manjim cijenama, i onda izgleda sve bajno (ovjde mislim na sve dionice).
Ipak, kod Petrokemije je stvar totalno drugačija i taj omjer nije toliko bitan, ako se zna što će se u budućnosti dogoditi.
Ponekad imam osjećaj da fonovi pretumbavaju iz šupljeg u prazno, pa onda ako netko uleti super, oni kupe ili prodaju ovisi što žele. Naročito je to moguće kada su velike dnevne oscilacije u cijenama. Zato je povjerenje i strpljivost kod ulagača najbitnije.
Npr. ruše cijenu prema 200,00 kuna i onda par paničara proda njima, drugi dan oni dižu cijenu, svi misle gotova korekcija i brže bolje kupe, opet od onih fondova koji su dan ranije kupili od onih drugih investitora. Ne vjerujem da cijelo ovo vrijeme kupuju i prodaju mali ulagači ili ljudi s foruma, ne da ne vjerujem, nego sam siguran. I tamo neki okreću velike novce na tome, a mi se ovdje prepucavamo, a oni drugi smiju.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

To je istina….ovo je forum polemike, a ne pranja mozgova…tako ga treba i shvatiti…
I dalje stojim iza tvrdnje da K/P ne igra ulogu, nego upravo nesto u onom smjeru koji ste naveli gore…a to je razina naloga i “volja” da se kupnja ili prodaja poklapa i duze nivo…[smiley11]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

Najave da neće više biti krize sa plinom će ovih dana utjecati na rast Petrokemije.

Kolega Dejavue mislite li da će Toda uzeti petru dok se bude zaduživao? Zašto je ne uzme sada? Pa firma nije u najboljjem stanju,zašto je sada ne uzme?[smiley10]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


Kolega Dejavue mislite li da će Toda uzeti petru dok se bude zaduživao? Zašto je ne uzme sada? Pa firma nije u najboljjem stanju,zašto je sada ne uzme?[smiley10]

A dali ti netko garantira da ju već ne uzima???[smiley2]

Ne uzima je…uzima samo proizvode[smiley2]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."


A dali ti netko garantira da ju već ne uzima???[smiley2]

Bez uvrede, ali mislim da ne bi trebali govoriti kako Todorić (pre)uzima Petrokemiju jer svi znamo da to nije istina. Sad da li netko ima neku drugu i točnu informaciju neka ju kaže, jer nagađanja nikud ne vode. Moje je mišljenje da Todorića Petrokemija, 99,99% ne zanima, što se može (pred)vidjeti.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

hakela9:

A dali ti netko garantira da ju već ne uzima???[smiley2]

Bez uvrede, ali mislim da ne bi trebali govoriti kako Todorić (pre)uzima Petrokemiju jer svi znamo da to nije istina. Sad da li netko ima neku drugu i točnu informaciju neka ju kaže, jer nagađanja nikud ne vode. Moje je mišljenje da Todorića Petrokemija, 99,99% ne zanima, što se može (pred)vidjeti.

Naravno također bez uvrede ili ljutnje ali odakle znate da gospodin Todorić nije zainteresiran 99,99% za našu Čađaru?

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.

Kolega Rogi razlika vam je u tome da kad nešto znate onda navedete i izvor, a kad nešto ne znate onda ne morate navesti izvor.[smiley2]

[b]If you work for a living whay do you kill your self working ??[/b]


Naravno također bez uvrede ili ljutnje ali odakle znate da gospodin Todorić nije zainteresiran 99,99% za našu Čađaru?

Lakše je meni reći da sigurno neće kada ne postoji nikakva vijest u svezi toga, nego tebi da hoće, jer za to moraš imati potvrdu, ja ne moram jer nije ništa ni počelo. Ja nisam rekao da ne bih volio, već da to nije istina. Ako je business rekao da su glasine, onda su glasine i to propilično neutemeljene.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Dobro ali ako već filozofiramo, kako znate kolega da li je netko za nešto zainteresiran, u ovome slučaju gospodin Todorić, za PTKM. On niti vama niti meni neće poslati brzojav svojih misli i planova. Tko je znao prije par godina da je zainteresiran za Belje npr. Čuli ste za onu narodnu, gdje ima dima ima i šunkeeeee! Ili u našem slučaju Čađare, čađi![smiley1]

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.

New Report

Close