PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U zadnje vrijeme se slabo priča o dovršenju radova na plinovodu. Što to nije po najavama trebalo već biti gotovo?

Rider, izgleda da si preskočio stranu 192 na ovoj temi (od danas):
“Plinacro web site26.09.2006.

«Krenuo» tehnički pregled plinovoda Pula-Karlovac
Četiri dana pregledat će se II., III. i IV. dionica.
Danas su u poslovnoj zgradi Plinacra počeli poslovi tehničkog pregleda za II., III. i IV. dionicu magistralnog plinovoda Pula-Karlovac. Prema riječima Dubravka Kamenečkog, direktora Posebnih projekata Plinacra tehnički pregled potrajat će do petka 29. rujna kada će i taj dio posla koji prethodi izdavanju uporabne
dozvole, biti završen. U uvodnom obraćanju brojnim izvođačima i predstavnicima nadležnih ustanova i tvrtki koje aktivno sudjeluju u poslovima tehničkog pregleda podsjetio je na ovogodišnja ostvarenja u provedbi plana izgradnje i modernizacije plinskog transportnog sustava te se zahvalio svima koji su dali svoj doprinos uspješnom završetku istinskog građevinskog pothvata. Uskoro se očekuje tehnički pregled I. dionice nakon čega će magistralni plinovod Pula-Karlovac dug 190 kilometara biti spreman za puštanje u rad. “

marcello

Natural gas in storage rose 77 billion cubic feet to 3,254 bcf, slightly less than expected and tripping an immediate tick higher in natural gas prices. Nevertheless, natural gas stocks keep rising, making for strong reserves going into winter.

Objavljeno prije par sati u USA.
[color=blue]Mislim da se vjerojatnost prestanka rada petrokemije preko zime zbog nedostatka plina smanjila na minimum![/color]

He who overcomes others is strong, but he who overcomes himself is mighty.

Objavio ja prije 2 tjedna [smiley1]

evo jedna interesantna:
AGROKOR I DALJE NAVEĆI DOMAĆI KUPAC GNOJIVA
19. srpanj 2005

Petrokemija d.d. i Agrokor Trgovina d. d. potpisali su značajan Ugovor o dugoročnoj suradnji. On od 1. srpnja o. g. do 30. lipnja 2007. godine Agrokoru omogućuje godišnju isporuku 130.000 tona gnojiva. To je više od 10 posto godišnje proizvodnje. Boris Mesarić, predsjednik Uprave Petrokemije d.d. i Josip Jagušt, direktor Agrokor Trgovine d.d. izrazili su zadovoljstvo realizacijom dosadašnjih trogodišnjih ugovorenih obveza o isporuci 375.000 tona gnojiva. Agrokor tim činom na 250.000 hektara svojih i kooperantskih površina, bez uvoza, utječe i na povećanje potrošnje domaćih mineralnih gnojiva. Obje strane izrazile su uvjerenje da će se količine isporučenih gnojiva i povećati, posebno organiziranjem Agrokorove proizvodnje u susjednim zemljama, primjerice u SCG vezane uz uljarice. Mogući su i daljnji oblici suradnje posebno uz planiranu Agrokorovu stočarsku proizvodnju, tim više što je Petrokemija d.d. i poznati proizvođač dodataka stočnoj hrani.
http://www.petrokemija.hr

pa neka mi onda neko kaže da nema logike…jer ako Toda misli npr. do 2010. (EU) obrađivati 500.000 hektara, onda će to biti 20% proizvodnje…a PTKM još uvije ispod nominale…i još jedna wild ideja…a što ako Toda misli prodavati hranu europi kada mi u nju uđemo?[smiley7]

I jos jedna ideja…kako je Toda dosao do vecine svojih firmi? Tako da su se zaduzivale kod njegovih vec postojecih [smiley11]

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

očito me dugo nije bilo i umoran sam ko pravi indijanac ali nije mi jasno kako Toda može zadužiti Petru ako on od nje uzima robu? Osim ako se ne misli na to da će ga ona stalno zivkati i dosađivati [smiley10]

nema mi druge nego se zae..ti

Pa dobro tko ,koga ovde navlači na PTKM ? Ja ili VI ?[smiley2]


Tomic&Co., zastupnik BMW-a za Hrvatsku je uveo akciju koja traje jos par dana, a radi se o tome da svaki dionicar Petrokemije ima pravo dobiti besplatno BMW. Ja sam nazalost bio sprijecen pa sam otisao tek jutros kad je vec nestalo X5ica, te sam uzeo jedan 535d za sebe i X3 3.0d za kolegu Hakelu, nazalost nisam stigao uzeti X5 kako je narucio. Mislim da je ostalo par 318i i nekoliko 318d te nesto 5ica, par 530i i dvije 530Xd, zato pozurite.

Nisam znao za tu akciju ,ali za akciju Petrokemije sam već iskoristio i traje još 15 dana!
Naime davali su Chrysler Voyagere za svakog tko im donese potvrdu da posjeduje više od 5000 dionica srpske Petrohemije!!![smiley1]


Naime davali su Chrysler Voyagere za svakog tko im donese potvrdu da posjeduje više od 5000 dionica srpske Petrohemije!!![

Misliš poseduje, a ne posjeduje!

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

…misliš Pavlohemije…[smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Prenosim s mojnovac.net

Vjesnik – Gospodarstvo
Petak, 15. rujna 2006.

Ispod granice velike zalihe plina i nafte?

Analize pokazale da su zalihe plina najmanje 1,5 milijardi prostornih metara plina
ZALAEGERSZEG – Zajednički veliki istraživački projekt na području hrvatske Slatine i mađarskog mjesta Zalata od oko 50 četvornih kilometara predstavili su u četvrtak u mađarskom Zalaegerszegu Mirko Zelić, član Uprave Ine i izvršni direktor Ina-Naftaplina, i Zoltan Aldott, član uprave Mola.
Naime, dosadašnje analize stručnjaka obje kompanije pokazale su da su ispod hrvatsko-mađarske granice zalihe od najmanje 1,5 milijardu prostornih metara plina a možda i nafte. No, Zelić je napomenuo da na kraju otkrivene zalihe često ispadnu puno veće od početno procijenjenih jer su geolozi vrlo oprezni u procjenama.
Dogovoreno je da će izrada prve zajedničke bušotine duboke 3400 metara početi za mjesec dana, u što će obje tvrtke uložiti ukupno pet milijuna dolara. Ta će bušotina biti gotova za 50 dana. Ovisno o njenim rezultatima odlučit će o nastavku istraživanja slijedećih godina, a iduća bušotina predviđena je u Hrvatskoj.
»Ako se otkriju komercijalno isplative zalihe nafte sva će se proizvodnja, kao i troškovi, dijeliti po pola neovisno o tome kolike su zalihe na kojoj strani«, kazao je Josip Križ, direktor Ininog Sektora istraživanja i novih projekata.
Ako se otkriju veće količine plina najavljena je i gradnja plinovoda i druge plinske infrastrukture.Aldott je istaknuo da visoke svjetske cijene nafte i plina, kao i ovisnost obje zemlje o uvozu tog energenta potiču nova istraživanja. Mol je pri tome više orijentiran na Rusiju i Kazahstan, a Ina na afričke i arapske zemlje. Kao strateški partneri žele pojačati zajednička istraživanja u inozemstvu pa planiraju zajednički nastup u Alžiru, Libiji, Egiptu te Siriji, Omanu i drugim srednjoistočnim zemljama.
Predstavnici Ine i Mola kazali su da je dobra suradnja tih dviju kompanija počela još 1957., a intenzivirana je nakon otkrića graničnog polja Barcs-Stari Gradac. Partneri su već obavili zajedničko seizmičko istraživanje područja Vizvar-Ferdinandovec, a nedavno su potpisali ugovor o zajedničkom razvoju mađarskog plinskog polja Vizvar Sjever koje će spojiti na hrvatski plinovod dok se hrvatsko plinsko polje s druge strane granice još istražuje.

You gotta have two things to win. You gotta have brains and you gotta have balls. And you got too much of one and not enough of the other.

Danas bi smo mogli za još koji postotak gore,sudeći po K/P[smiley2]

A sto se to promjenilo na K/P?
Bio je omjer 4:1 za kupnju…pa cijena isla dolje…
Na podravci je recimo 4:1 za prodaju…pa cijena stagnira…

"Naucio sam…da dobre prilike nikada nisu izgubljene: netko ce se uvijek posluziti onima koje ti propustis."

New Report

Close