PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nažalost, kad zbrojim samo pad u proteklih nekoliko dana ispada da je ovo jedna od najgorih dionica na ZSE. I to nakon najboljih 9 mjeseci u povijesti poslovanja. Stoga molim procjenu gdje je dno, potpuno sam poludio pa bih još dokupio, po mogućnosti što niže.
Hvala i pozdrav

Ako misliš čekati što niže i do tad ništa,onda je valjda dno na 1 kn.

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....

Koliko su KD victorija i NY bank naumili prodavati pod bilo koju cijenu! Ili su u g…ma do grla ili nemaju pojma o tk

Treba izbjegavati forume i ulagati dugoročno, kako je prije bilo raspoloženje kada je raslo, sada je tako obratno………. Ovdje nema mjere, ali i mnogi gube realnost……
Pa firma nije propala, eto to razlikuje gubitnika od pobjednika jer zna da je ovo trenutačno, jer pobjednik je spreman da izdrži sav teret, a gubitnik dolazi kada je sve riješeno, a odlazi kada se pojave problemi, a pobjednik ne odustaje i traži rješenje…………
Problemi postoje ali ne treba bježati od njih nego treba ih rješavati i ustrajati u rješavanju……..

EU danas ima oko 600 milijuna ljudi, Kina ima 1,3 milijarde, Indija milijardu, ukupno ima oko 7 milijardi ljudi…….. Ovo što se događa nije realno…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Koliko su KD victorija i NY bank naumili prodavati pod bilo koju cijenu! Ili su u g…ma do grla ili nemaju pojma o tk

Ne prodaju samo slovenci, na desetom mjestu top 10 izmijenila su se dva skrbnička sa po 30.000 komada prije nego što je Slavonski ZIF došao na deseto mjesto..


Doći će vrijeme kad će velikima biti stalo do porasta i onda će do izražaja doći velika rupa između trenutne tržišne cijene i realne cijene petrokemije s obzirom na poslovanje.

Brzo će se veći broj naloga za prodaju početi stavljati na cifre preko 1000 kuna.

To pričaš već godinama, ali nikako da dođe do tog porasta, pa se ljudi s pravom pitaju ima li taj porast realno uporište ili je samo plod tvoje mašte i nadanja. Neke druge dionice koje su trenutno izravno pogođene krizom su bar odradile rast do 10-20x i tamo se zadržale neko vrijeme, dovoljno da spretni i sretni nešto zarade. Kod ptkm toga nije bilo, na prvu naznaku rasta je došao Hypo i započeo prodaju. Tada si pričao da će fond managere Hypa "linčovat usred Frankfurta" zbog gluposti kad ubrzo cijena bude preko 1000kuna, ali je vrijeme pokazalo da se hypovcima trebamo poklonit, a tebi smijati ili jos bolje žalit, skupa s onima koji su vjerovali u tvoje priče.

Bigboss je još gori (ikao možda jedan čovjek koristi oba nicka), on je niti prije mjesec dana pozivao da se izbaci "negativne nickove" s foruma kad sam napisao da prodajem po 215-220kn, jer kao strašim druge ulagače. Čak je pokrenuo i temu s traženjem da se pobrišu nickovi koji pišu negativne stavove o kretanju cijene. Tko tad nije prodao već je podlegao dobrim vjestima u gubitku je 70 kuna po dionici, a to je velik iznos. A po najavama cijenjenih gospodarstvenika koji su do sad bili u pravu (Rohatinski), ali i po najavama političara koji su do sad bili neopravdano optimistični (Sanader), tek sljedeće godine nas čeka prava kriza i prelijevanje u realni sektor, a znamo što to znači.

I dalje te trebaju izbaciti s foruma jer si destruktivan………………….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


I dalje te trebaju izbaciti s foruma jer si destruktivan………………….
[/quote]

kad malo bolje čovjek razmisli uvaženi naučnik je u pravu i ptkm radi proizvod koji nitko ne treba.
Svi smo to shvatili i nema potrebe za daljnja objašnjavanja. Ljudi po svijetu ovih dana npr.masovno kupuju aute (vidjeli smo u Španjolskoj kako kupci ruše salon auta jer im ne mogu isporučiti količine koje su naručili).Tako je očito da je umjetno gnojivo jedini svjetski proizvod koji se ne prodaje ovih dana.

Mirovinci ne mogu kupovati po ovim cijenama, a prodavatelji moraju prodavati po ovim cijenama i tu smo gdje smo. Što se tiče mirovinaca tu će se situacija uskoro promijeniti i moći će kupovati.
Moramo svi čekati jer je nemoguće ptkm izolirati iz ove situacije.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Slažem se sa Cartmannom-na temi PTKM več oko 20 hiljada postova, od toga sigurno prijeko 90 % "navijaških", tako več skoro 3 godine. Osobno sam bio u dionici preko 1,5 godine (ulazio kod 300 kuna), napokom odustao i izlazio na 235-240 kuna. Danas vrijedi 146 kuna, sa trendom nadaljnog pada. Kada sam u svojim postovima, čak i kao vlasnik dionica, par puta opozoravao pred pretjeranim optimizmom često sam bio napadnut kao provokator, čak plačenik nekih (slovenačkih) fondova-da širim paniku, sa ciljem da se ruši kurs odnosno da se jeftino dokupuje.

Još danas sam mišljenja da bi bila jedina pozitivna stvar za dionicu samo konkretna najava privatizacije, nikakvi bolji ili lošiji kvartalni rezultati je ne mogu drastičnije dignut. Ali ovdje postoji problem garancije države, da če firma ostati u vječinskoj vlasti države, što če sigurno još relativno produžit privatizacijski termin (slažem se da nekog dana mora i do toga doći).

U početku 2009 dolazi do kraja 2.lock-upa, kad če moči i preostali radnici prodavat jeftino kupljene dionice (po oko 60 kuna), neki če sigurno prodavat, što če još relativno dignuti njihovu ponudu i sa time negativno utjecati na kurz.

I za kraj pošteno povedano, zaglavio sam onda sa njemačkim (kemijskim) dionicama, možda samo nešto manji gubitak kao da bi držao PTKM. Vrlo slična situacija-samo dole i dole.
Vjerujte mi, ništa bolje od PTKM se ne drži njemački K+S, zbog globalne krize i još nekih specifički neugodnih tržištnih uvjeta i ova dionica u drastičkom padu. Možda če biti nakom pojeftinjenja ruskog plina (Gazprom) situacija malo bolja, problem je enormni pad cijena žitarica u cjeloj Evropi…


I dalje te trebaju izbaciti s foruma jer si destruktivan………………….
[/quote]

Da, zamisli ako zbog mojih komentara netko nije kupio po 220kn prije mjesec dana kad si uralao da me treba izbacit jer zbog mene ljudi ne žele kupit?

Taj nije popušio 70kn po dionici u mjesec dana, a znamo da te to muči jer lakše ti je živjet kad znaš da su ljudi popušili novac, to te veseli jer ga ti nemaš pa si sretan kad ga nemaju ni drugi.

Tužno.

Cartmann, pokazalo se da mudro zboriš i zato budi uvijek dobrodošao.
Ovi "nedestruktivni" neka skuliraju.


Mirovinci ne mogu kupovati po ovim cijenama, a prodavatelji moraju prodavati po ovim cijenama i tu smo gdje smo. Što se tiče mirovinaca tu će se situacija uskoro promijeniti i moći će kupovati.
Moramo svi čekati jer je nemoguće ptkm izolirati iz ove situacije.

tako je, do kraja mjeseca očekuje se izmjena Pravilnika i ukidanje ograničenja (zbog svjetske krize) tako da će uskoro biti druga priča na ovoj dionici



I dalje te trebaju izbaciti s foruma jer si destruktivan………………….
[/quote]

kad malo bolje čovjek razmisli uvaženi naučnik je u pravu i ptkm radi proizvod koji nitko ne treba.
Svi smo to shvatili i nema potrebe za daljnja objašnjavanja. Ljudi po svijetu ovih dana npr.masovno kupuju aute (vidjeli smo u Španjolskoj kako kupci ruše salon auta jer im ne mogu isporučiti količine koje su naručili).Tako je očito da je umjetno gnojivo jedini svjetski proizvod koji se ne prodaje ovih dana.

Mirovinci ne mogu kupovati po ovim cijenama, a prodavatelji moraju prodavati po ovim cijenama i tu smo gdje smo. Što se tiče mirovinaca tu će se situacija uskoro promijeniti i moći će kupovati.
Moramo svi čekati jer je nemoguće ptkm izolirati iz ove situacije.
[/quote]

Opet širiš laži i neistine, a usput vrijeđaš, to je jedino što znaš kad se nađeš u kutu i kad je svima jasno da želio zajebat ljude. A što je još gore od toga nisi odustao

http://www.hanfa.hr/uploads/13-08-21.pdf

Trenutna vrijednost dionica je 490 milijuna kuna, ako se nešto ubrzo ne promjeni mirovinski fondovi će MORATI započeti s prodajom dionica, a ne s kupovinom.

New Report

Close