PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


A ja mislio da sam napravio dobar posao kupivši danas po 161 🙁

Pa i jesi, imaš najmanji gubitak od svih nas [lol]

moje pisanje je moje osobno mišljenje, nije savjet ili poziv za kupnju ili prodaju dionica!

Imam nekako osječaj da je večina na ovom forumu ulagači sa par tisuča kuna, ne podcjenjujem nikog,
ali veliki je problem ulagati malo novaca, jer morate 100% uči i molit boga da dionica ode malo gora da bi nešto zaradili, dok s druge strane imate ozbiljne ulagače koji se ponekad uključe na forum a inače raspolažu sa nekoliko stotina tisuč ili čak milijun, dva, koji ne kupuju dionice u koje ulaze odjednom, takvi ulagači gledaju dugoročne prilike i ne interesira ih korekcija, nego krajnji cilj koji može doči tek za dvije, tri možda i više godina i na takvim dionicama dignu 500-1000% i kad podijeliš na broj godina, izvrsno zarade i ne sekiraju se previše. Ako pratite tzv. navlakače, nitko od njih nije rekao da če PTKM do nove godine biti 300kn, to je suludo i očekivati kad je cijelo tržište podcijenjeno i nezna se kad če biti dno.

Nitko od navlakača nije rekao da će biti 300kn, evo ti Pandin kometar 17.1.2008.

"mika, pa di si mi? kaj ima?
evo, nista se poseno nije dogodilo….a ti si projicirao na 1500 kuna…vidis, bio si u krivu…a ja nisam…svi ste se smijali, vadili silabus sa efzg-a…smijesno…sad se mogu samo ja vama smijati…."

I Mikin odgovor:

"pa jel ti znaš čitat. Ja nisam pisao da vrijedi 1500 nego 2000. A to je ipak razlika."

A ima toga još mnogo, koju god stranicu izaberete možete pročitati

Mika u sijecnju 2008.:

“e ko sutra ne makne sve naloge s prodaje nisu mu svi doma. Za sve naloge ispod 1500 kuna brokerima slijedi otkaz”

“Ako netko i proda po 1500 kuna, a šta možemo, njegove su dionice.”

“kad ove godine Rusi pokucaju na vrata Kutine odmah skidaju cijenu plina debelo ispod svih cijena koje je plaćala ptkm. Cijena gnojiva naravno ostaje visoka. Promet će biti oko 2,5 mlrd. kuna, a neto dobit od 15-20% prometa. Još kad odrade povećanje kapaciteta uz promet od 4,5 mlrd. kuna cifre neto dobiti postaju zastrašujuće. Netko je očito upoznat sa namjerom master minda i vrijedno skuplja dionice.”

“kažu na dnevniku da imamo i kandidata iz Nizozemske za kupovinu tvornice. Dakle,i onako žeštoka konkurencija postaje još žešća.”

Bigboss:

“Radnici neće jeftino prodavati dionice jer mogu izgubiti posao, sada treba dobro organizirati radnike da ne prodaju ispod 2000 Kn, jer ako prodaju jeftino mogu dobiti otkaz…”

NOXOXO 17.01.2008.;

“Ono je jucer bilo nevrijeme izazvano opcom korekcijom, dok danas polako nastavljamo svoje putovanje prema mikinih 2000”

da izgleda da sam se ja jedini zanito sa ovom dionicom i koji to prizna
hm……kupil sam je na rok od 2 godine i imal sam si neki target ali kolko vidim nis od toga
kaj je najgore da sam vrtil tu lovu na drugim dionicama barem ne bi po neznam koji put u zivotu ispal bedast……..strasno………..
da jedna jedina cartmanova recenica opisuje totalno stanje na svim dionicama
neda mi se je sad trazit po forumu ali je stvarno bila na mjestu……..
stvarno neznam kaj da radim………
ah nis……prijatna vam vece svima…..
pofuk

Što idem dalje to je sve gore i gore… 7.11.2007., stranica 514 onima s max. poruka po stranici..

"Ono što je bitno reći i što predstavlja ključnu stvar za one koji prepoznaju vrijednost ove dionice je da što više dobrih vijesti izađe cijena to sve manje prati. Dugoročno takvo stanje nije održivo i mora doći do eksplozije cijene prema gore. Ja mislim da se realna cijena približila 1500 kuna i ne mislim prodavati ispod toga (jedino ako najbolja ponuda na tenderu bude ispod 1500 kuna). S druge strane burzovna cijena je ispod 300 kuna što daje nenormalno veliku razliku od preko 1200 kuna po dionici. Takvo stanje govori da bi cijena u par dana mogla rasti i do 100% bez ikakvih problema. Dok postoji veći prodavatelj kao npr. HYPO cijenu dionice ne mogu dići mali ulagači nego samo veliki. Naravno da veliki u takvoj situaciji nisu zainteresirani za porast nego žele jeftino kupiti od velikog prodavatelja. Doći će vrijeme kad će velikima biti stalo do porasta i onda će do izražaja doći velika rupa između trenutne tržišne cijene i realne cijene petrokemije s obzirom na poslovanje.

Brzo će se veći broj naloga za prodaju početi stavljati na cifre preko 1000 kuna.

živjeli. "



A ja mislio da sam napravio dobar posao kupivši danas po 161 🙁

Pa i jesi, imaš najmanji gubitak od svih nas [lol]
[/quote]

Da ali to sam danas kupovao, prosjek mi je do sada bio nekih 230 kn sada sam ga spustio na 195. De me pitaj kakav mi je ulaz na atpl-r-a (2635) eto bit će jedno za 5 godina ta razina što se tiče atpl.

Nego 1 stvar ako netko može reći trenutnu cijenu kukuruza, pšenice na svj. burzi. Jer se puno o tome priča da će pšenica biti oko 80 kn nagodinu. Mada ja mislim da će biti nekih 110 – 120 kn. Ako bi se odigrao scenarij da ode na 80-90 kn gnojivo bi po tome moralo ići dolje jer seljak tada ne bi imao ne pozitivnu nulu nego bi poslovao s gubitkom.


Što idem dalje to je sve gore i gore… 7.11.2007., stranica 514 onima s max. poruka po stranici..

"Ono što je bitno reći i što predstavlja ključnu stvar za one koji prepoznaju vrijednost ove dionice je da što više dobrih vijesti izađe cijena to sve manje prati. Dugoročno takvo stanje nije održivo i mora doći do eksplozije cijene prema gore. Ja mislim da se realna cijena približila 1500 kuna i ne mislim prodavati ispod toga (jedino ako najbolja ponuda na tenderu bude ispod 1500 kuna). S druge strane burzovna cijena je ispod 300 kuna što daje nenormalno veliku razliku od preko 1200 kuna po dionici. Takvo stanje govori da bi cijena u par dana mogla rasti i do 100% bez ikakvih problema. Dok postoji veći prodavatelj kao npr. HYPO cijenu dionice ne mogu dići mali ulagači nego samo veliki. Naravno da veliki u takvoj situaciji nisu zainteresirani za porast nego žele jeftino kupiti od velikog prodavatelja. Doći će vrijeme kad će velikima biti stalo do porasta i onda će do izražaja doći velika rupa između trenutne tržišne cijene i realne cijene petrokemije s obzirom na poslovanje.

Brzo će se veći broj naloga za prodaju početi stavljati na cifre preko 1000 kuna.

živjeli. "

ovo sve i dalje stoji. Trenutno smo upali u svjetsku krizu ali i dalje imamo jedno od najkvalitetnijih gnojiva na svijetu. Kapaciteti se također moraju dići jer neće biti dosta niti za našu poljoprivredu, a kamo li za izvoz. Da je država pametna sad bi krenula u izgradnju skladišta plina koje bi služilo samo petrokemiji u budućnosti. Lijepo od cartmanna što nas podsjeća na realne vrijednosti ove tvornice.
Ili ti stvarno misliš da tvornica vrijedi 500 milja kuna. Dobar si prijatelju i moli boga da ptkm ne ode na 1000 kuna jer tvoj život tad prestaje odnosno gubi smisao.

živio.

Ovi papci iz KD-a su prije tri dana kupili 466 dionica. Nisu im svi doma.

1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 809.462 24,23 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 98.396 2,95 Skrb. račun
5. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 71.410 2,14 Skrb. račun
6. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
7. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
8. HPB D.D. 39.300 1,18 Skrb. račun
9. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 29.652 0,89 Skrb. račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./SLAVONSKI ZATVORENI INVESTICIJSKI FOND D.D. 29.540 0,88 Skrb. račun
Ukupno: 67,06

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ovi papci iz KD-a su prije tri dana kupili 466 dionica. Nisu im svi doma.

Kupili od svoje rodbine. [lol]

Moram se osvrnuti na gore navedene postove, a to je da firma vrijedi to nema govora a što je takva cijena bože moj. Osvrnimo se na najvišu cijenu petrice 355 kuna a sada je 155 kuna, što znači da je pala za cca 60%, a sada usporedite brodare, tankerska plovidba je bila 8000 kuna a sada je 1500. Sami izračunajte koliko je pala, atlanska plovidba 3700 sada 820.
Zato se nemojmo previše nervirati i molim Vas sve dobronamjerne da se ostavite raznih podbadanja i provociranja.
Ja bih volio da je dionica 1000 ili 2000 kuna ali tu je gdje je samo čemo vidjeti gdje će biti za 1 ili 2 godine a o tome čemo onda komentirati.
Tko vjeruje u dionicu neka je skuplja na ovim mizernim cijenama, ja je skupljam malo po malo
Pozdrav svim imaocima petrice


Moram se osvrnuti na gore navedene postove, a to je da firma vrijedi to nema govora a što je takva cijena bože moj. Osvrnimo se na najvišu cijenu petrice 355 kuna a sada je 155 kuna, što znači da je pala za cca 60%, a sada usporedite brodare, tankerska plovidba je bila 8000 kuna a sada je 1500. Sami izračunajte koliko je pala, atlanska plovidba 3700 sada 820.
Zato se nemojmo previše nervirati i molim Vas sve dobronamjerne da se ostavite raznih podbadanja i provociranja.
Ja bih volio da je dionica 1000 ili 2000 kuna ali tu je gdje je samo čemo vidjeti gdje će biti za 1 ili 2 godine a o tome čemo onda komentirati.
Tko vjeruje u dionicu neka je skuplja na ovim mizernim cijenama, ja je skupljam malo po malo
Pozdrav svim imaocima petrice

Sve to stoji,ali me stvarno čudi da baš nitko ne brani cijenu,nego bi je prodali.Ako netko vjeruje da vrijedi 1000+,kako to da ju prodaje na ovim cijenama kako bi mogao kupiti 10-20% jeftinije.Ako se ovako nastavi danas i sutra,mogli bi i na 100 kn,a ne znam ko bi onda bio zainteresiran da ju ponovo diže.
Ili se ipak ne vjeruje baš toliko koliko se piše.

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....

Samo treba maknuti ove naloge na prodaji bar do 170,i kupnja če se već pojaviti!!!! [pray]

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....

Nažalost, kad zbrojim samo pad u proteklih nekoliko dana ispada da je ovo jedna od najgorih dionica na ZSE. I to nakon najboljih 9 mjeseci u povijesti poslovanja. Stoga molim procjenu gdje je dno, potpuno sam poludio pa bih još dokupio, po mogućnosti što niže.
Hvala i pozdrav

New Report

Close