PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

jasno se kaže da je trend prema dolje zaustavljen. –Abwärtstrend gestoppt ist.

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Najbolje ponude [ PTKM-R-A ] Kupnja Cijena
40 165,01
164 165,00
10 164,00
35 163,10
200 163,00
50 155,00
100 150,00
50 122,00
50 120,00
2000 80,00
Cijena Prodaja
173,55 25
173,60 35
175,99 39
176,00 40
176,77 5
176,78 30
176,80 100
176,99 57
177,00 200
177,01 108

Evo konačno se i kolega Cartmann pojavio na kupnji, brani cijenu od 80,00 kuna. Danas smo najgori od dionica sa preko 100.000,00 kuna prometa sa padom od 7,84%.
Možda se i ja postavim na 65,00 kuna…

Zbogom pameti!

Evo ja sam rasipo po bidu a vi uživajte…

Da nisu srijedinom rujna kupovali mirovinski (Erste, AZ) znatnije količine po 235-240 kuna (i onda kratkoručno branili cijenu) več bi bili duboko pod 150 kuna.


jasno se kaže da je trend prema dolje zaustavljen. –Abwärtstrend gestoppt ist.

Ma u cijeloj EU nema problema s cijenama gnojiva i cijene nisu snižavane već se reže proizvodnja posebno Urea gnojiva…… Ali svjetska cijena Urea i Amonija je pala, dok NPK i KAN se drže…..
Biti će jako veliki manjak gnojiva u sljedećoj godini diljem svijeta……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Da li ima kupaca, ima, ja znam nekoliko, a vi samo rasipajte. Pozdrav iz okolice Kt!

Jel’ to mirovinski pokusavaju pokazati po koliko su spremni uzeti ostatak od Slovenaca?

Inace, ne vidim da AZ ostavruje famozni plan rusenja cijene kako bi zeznuo Erste. Ocito su oba fonda usla s ozbiljnim namjerama.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

@Dragon,

Yara, Gazprom ..???

Ja dokupio po 165 kuna, ni sam si ne mogu vjerovati, samo se nadam da to neću opet reći i na nižim razinama jer sam to već rekao na 188 kuna ali nema veze ja ih skupljam na dužžiii period i ako se tako nastavi sa krizom mogli bi mi kupovati i po niže. Jedan kolega sa TA na moje pitanje koja je najniža točka na petrici mi je odgovorio da ju vidi nedefinirani na 120 kn.
Ovo nije nagovor ni na kupnju a dabome ni na prodaju
Posjedujem dionice petrice u velikim količinama i imaću ih još ako bog da

Vijest sa kutina.hr smo već čitali. Evo kako to glasi na petrokemija.hr:

PREDSJEDNIK RH STJEPAN MESIĆ POSJETIO PETROKEMIJU
11. studeni 2008

Predsjednik RH Stjepan Mesić posjetio je jučer našu tvornicu, u društvu s ministrom financija Vlade RH Ivanom Šukerom, županicom Marinom Lovrić, gradonačelnikom Davorom Žmegačem i drugim uglednim gostima. Prvo se zadržao u kraćem razgovoru s čelnim ljudima tvrtke koji su ga upoznali s poviješću Petrokemije, s posebnim osvrtom na proizvodnju mineralnih gnojiva započetu prije 40 godina. Predsjednik Mesić upoznat je i sa svim aktivnostima koje se odvijale proteklih sedam godina, te mu je rečeno u kako se teškom stanju tvrtka nalazila 2000. i 2001. i koje su sve aktivnosti poduzimane da bi se došlo do pozitivnog rezultata u prošloj i ovoj godini. Naglašena je dobra suradnja s Vladom RH, kao i važna odluka o dokapitalizaciji tvrtke, čime je saniran dug za plin iz prošlih vremena. Isto tako omogućena je realizacija sporazuma o prodaji dionica Petrokemije zaposlenicima, što je završeno ove godine.«Posebno je bilo riječi o svjetskoj ekonomskoj i financijskoj krizi, koja nažalost nije zaobišla ni Petrokemiju, te da smo svi u tvrtki svjesni da dolazi vrlo teško vrijeme u kojem je osnovni cilj preživjeti», ističe predsjednik Uprave Boris Mesarić. Gosti su upoznati i s vizijom razvoja hrvatske poljoprivrede, te je naglašeno kako nje nema bez milijun tona gnojiva, iako će i s takvom potrošnjom Hrvatska i dalje biti ispod europskog prosjeka potrošnje aktivne materije po hektaru.

Predsjednik Mesić na kraju je posjetio postrojenje Amonijak, gdje je razgledao komandnu salu i izrazio veliko zadovoljstvo i svoju impresioniranost viđenim. Zaključio je da je Petrokemija zaista strateška industrijska proizvodnja i jedna od rijetkih koja je opstala kod nas. «Radi se o proizvodnji koja potvrđuje Hrvatsku kao industrijski razvijenu zemlju. Petrokemija ima proizvod koji je konkurentan na svjetskom tržištu, ima dobar menadžment, i treba joj samo osigurati plin koji joj je sirovina i energent», izjavio je novinarima predsjednik RH.

marcello

Odlično super!Bravo!To je shvatilo i tržište.Ali,naopako.Pa čim vide tako pozitivne vijesti,odmah sruše dionicu za nekoliko posto [angry]! Koji smo mi Balkan…

Izgleda da je danas i 170 preskupo. [bye]

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....

New Report

Close