PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zna li neko kako se krecu cijene gnojiva vani i uporediti ih sa ptkm cijenama gnojiva

@ potrabbb

Kolega baš sam maolo pogeldao kako se kreće broj zaposlenih prema izvješćima na zse:
broj zaposlenih na zadnji dan tromjesječja 12-06 2.620
broj zaposlenih na zadnji dan tromjesječja 03-07 2.610
broj zaposlenih na zadnji dan tromjesječja 06-07 2.557
broj zaposlenih na zadnji dan tromjesječja 09-07 2.557
broj zaposlenih na zadnji dan tromjesječja 12-07 2.597
broj zaposlenih na zadnji dan tromjesječja 03-08 2.584
broj zaposlenih na zadnji dan tromjesječja 06-08 2.591
broj zaposlenih na zadnji dan tromjesječja 09-08 2.595

Petrokemija svakako treba podmaladiti kadar, ali sam iznenađen što se trend kontinuiranog smanjivanja broja zaposlenih usporio. Jer nekad je u Petroekmiji radilo cca 4000 zaposlenih i više.
Vjerujem da će mnogi djelatnici uzeti otpremnine, iskoristiti priliku i poći negdje drugdje.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Sada će u mirovinu krenuti onaj kadar koji je tu od prvih dana. Sjećam se da se prije davala jako dobra otpremnima nekih 120,000 kuna. Biti će bolje kad mlađi ljudi dođu u petrokemiju. Ovi stariji su većinom kronični alkoholičari koji samo čekaju mirovinu. Osobno znam par osoba koje stalno prebacuju po pogonima da ne dobiju otkaz i da odu u mirovinu. U petrokemiji vam je takvo stanje, da i kad nekog nema po par dana na poslu da je to skroz normalna stvar.

..........................................................................................

Vjerojatno nisi ni svjestan da si ugazio u osinje gnjezdo, bit ce sad paljbe "lazov, dupli nick, provokator"…a to što pišeš je opće poznato, ista situacija u 99% državnih firmi..


Vjerojatno nisi ni svjestan da si ugazio u osinje gnjezdo, bit ce sad paljbe "lazov, dupli nick, provokator"…a to što pišeš je opće poznato, ista situacija u 99% državnih firmi..

Ja sam samo napisao kako to otprilike u petrokemiji izgleda. Još milijun stvari nisam rekao. Neke sam napisao ljudima na pm koji su me pitali detalje. Da se razumijemo, da ovu dionicu nemam, niti sam ju imao, niti ju sutra- prekosutra mislim kupiti. Jednostavno želim ljudima pokazati kako to pobliže izgleda. Zamislite si tvornicu u koju 20 godina nije ulagano. Mislim da je ovo pozitivno izvješće fantastična stvar za petrokemiju, samo da tako i nastavi i možda jednom ova dionica bude i četveroznamenkasta. =)

..........................................................................................

ajde nek moderator objasni zašto je izbrisao moju poruku, kao odgovor na očitu laž korisnika potrabbb.

Zamislite si tvornicu u koju 20 godina nije ulagano. Dakle ovo je napisano u njegovom postu.
Ovo pretpostavlja elementarno ne znanje o ptkm ili namjerno obmanjuje javnost ovakvim izjavama.
Očito je da niti moderator nema pojma o stanju u Kutini i koliko se godišnje ulaže u obnovu postrojenja.
Samo da još jednom ponovim da je gnojivo iz Kutine među par najkvalitetnijih proizvođača na svijetu.
To svakako nije moguće bez ulaganja u modernu opremu svake godine.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Zašto bi lagao? Kakve imam koristi od toga? Te sve stvari šta sam napisao sam ćuo od radnika. A i nekoliko puta sam bio u Petrokemiji. Odite molim vas u Petrokemiju, prošečite po pogonima i pogledajte kakvo je tamo stanje. I ja uopće kvalitetu gnojiva nisam spominjao. Svaka čast ak je najkvalitetnije gnojivo. Normalno da su određena sredstva ulagana, ali to je mizerno. Krovovi hala prokišnjavaju, još uvijek se koristi 90% uređaja i alata odkad je nastala Petrokemija. Hoću reći, da Petrokemija nije u bajnom stanju, onakvom kakvom ju vi zamišljate.

..........................................................................................

moze neko top 10

ako se tehnologija unaprijeđuje onda je jasno kako će trebati sve manje radnika. mislim da je veliki broj ljudi koji tamo radi "oduvijek" sklon alkoholu, nije to samo obilježje Kutine, već cijele Lijepe naše. prema tome, bolje da takvi uzmu otpremninu i odu. A to da u Kutini ima još tvornica SUPER!! samo neka ljudi rade, proizvode, samo neka se lova vrti. kamo sreće da imamo barem još 50-ak takvih tvornica.


Zašto bi lagao? Kakve imam koristi od toga? Te sve stvari šta sam napisao sam ćuo od radnika. A i nekoliko puta sam bio u Petrokemiji. Odite molim vas u Petrokemiju, prošečite po pogonima i pogledajte kakvo je tamo stanje. I ja uopće kvalitetu gnojiva nisam spominjao. Svaka čast ak je najkvalitetnije gnojivo. Normalno da su određena sredstva ulagana, ali to je mizerno. Krovovi hala prokišnjavaju, još uvijek se koristi 90% uređaja i alata odkad je nastala Petrokemija. Hoću reći, da Petrokemija nije u bajnom stanju, onakvom kakvom ju vi zamišljate.

ne znam kako si čuo to od radnika kad su svi alkoholizirani. Kad ti pijanci nešto pričaju to treba uzeti sa rezervom. Naravno da ti nitko nije pričao jer ti niti ne znaš gdje je Kutina.
Ove godine samo na postrojenju amonijaka ugrađen je izmjenjivač topline težak 60 tona i novi kotlovski izmjenjivač. To će sve povečati efikasnost postrojenja za 3-5%, a ptkm je i ovako najefikasnija tvornica na svijetu po potrošnji plina i proizvedene tone gnojiva. Slijede ulaganja u big bag vreće koje koriste farmeri diljem svijeta i koje će se koristiti i kod nas. U te vreće je YARA pakirala u ptkm, a teže 1000 kg. Jel ti misliš da je to sve moguće u truloj tvornici gdje su svi mortus pijani. Naravno da je nemoguće i nemoj trovat više ugledno društvo ovog foruma svojim dosjetkama iz dječjih pustolovina.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ja sam vam samo htio opisat pobliže, kako to tamo izgleda. Tu ima jaaaaaaaaaaaaako puno prostora za napredak. Pod hitno treba ove starije u mirovinu. Super je stvar šta petrokemija i u ovakvim uvjetima ima lijepu zaradu. Za par godina to bi mogla biti odlična tvornica i odlična dionica, sretno svima koji su unutra.

..........................................................................................

Ja ne razumijem kako firma koja ostvari 900% povećanje prihoda nije renovirana čak 20 godina?I kakve su to sad glupe priče o radnicima pijancima i penzionerima u Upravi?Mislim da svi vlasnici ovih dionica žele dobro poslovanje,rast dionice i podjelu dividendi…a ne zanimaju ih ove bedastoće tipa "u tvornici curi krov"…Pa to je na Upravi firme da rješava..Svašta,ljudi moji! [angry]

New Report

Close