PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@ Vergilije

ne kolega, nego je nebuloza da firma skoci 20% a proizvod koji prodaje nije vise 10 kuna nego jedna kuna. I ta firma se trzi na vecem P/B nego PTKM…, eto to je nebuloza…
ja se ispricavam imaocima ATPL, nisam imao nikakvu losu namjeru

Kad bi kretanja na burzi bila tako lako predvidiva, svi bi bili bogati.

Da bi imao trasakciju ulagaci moraju doci do dijametralno suprotnih zaključaka, jedan prodaje, a drugi kupuje. A svi su gledali u isti FI i pročitali iste vijesti.

Tako i s ATPL, kad sam prije par dana napisao da fokus selim na brodare, neki ovdje su to prokomentirali posprdno, s podsmjehom. Bolje im je bilo da su pročitali hint i zaradili 25% u 2 dana, nego glumatali i pametovali, pa sad imaju minus na racunu.
[/quote]

Cestitam, izvrsno si predvidio i zaradio na brodarima!
[thumbsup]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Blueman jel može link na taj komentar uprave o očekivanju za Q4 jer ga u obrazcu TFI-POD sa ZSE-a nema.

word document, stranica petrokemije..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Grrrr, Isao sam jucer malo napokon nadokupiti i stavim 188,17 cijenu, nije proslo.

I danas idem skinuti sa kupnje da stavim malo vise kad vidim kupio sam JEDNU dionicu koju ako sada skinem sa kupnje nalog sam platio 263,17

Ajmo neka dobra dusa prodaj mi za 188,17 da ne moram placati 2 puta brokera [lol]

P.S.
Bas smo slabo reagirali na ovu rasturaljku Obaminu

Ne brinem se, naročito kad vidim da je cijena: zadnja = najniža. To je onda "zna se". Volumen trgovanja plunged danas.
Treba odkupiti čim više od jodlera po niskim cijenama. Ako prodaju i drugi, nisu baš pametni.

marcello

Prvi čovjek Petrokemije: Kriza nas je pogodila i moramo se prilagoditi
Business.hr/Hina

Nadzorni odbor Petrokemije pozitivnim je danas ocijenio poslovanje tvrtke u prvih devet mjeseci ove godine kada je ostvarena dobit u poslovanju od 113,7 milijuna kuna, a proizvodnja mineralnih gnojiva je bila 6,5 posto veća od planirane.

"Bilo je to više nego turbulentno vrijeme, koje je za nas dalo dobre rezultate, a oni bi bili i bolji da smo na domaćem tržištu pratili cijene gnojiva koje smo imali na svjetskom", istaknuo je predsjednik Uprave Boris Mesarić.

Upozoreno je i kako globalna financijska kriza i povezanost industrije gnojiva s kretanjima na energetskom tržištu otežavaju prosudbu konačnog poslovnog rezultata za ovu i planiranje za 2009. godinu.

"2009. za nas će biti godina preživljavanja. Situacija je zabrinjavajuća, financijska kriza nas je već pogodila i moramo se prilagoditi", zaključio je Mesarić.

Priprema se teren, za koga i po koliko?!

Surround all arround when it hits the ground


Meni nešto ovdje nije jasno, povečanjem cijene PTKM automatski i vrijednost fonda raste, ako cijena fondovskog udjela raste, manje udjelničara želi van, a osim toga tko sprečava fondove da prodaju svoje dionice pomalo na 210, 220, 230 ili više, pa na taj način osiguraju likvidnost za one koji su baš zapeli da izađu iz njih?

Pa možda nema interesenata na kupnji za tolike količine na tim cijenama.
[huh]

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim


Pa možda nema interesenata na kupnji za tolike količine na tim cijenama.

Ma daj molim te, ova oba što rasprodaju imaju zajedno još oko 80.000 dionica, a 2 mirovinca koja su kupovala PTKM oko 220-250 kn imaju već preko 280.000 komada PTKM! Tih preostalih 80.000 komada nije ioče značajnija količina za njih jer po ovim cijenama to je svega oko 15 mil.kn što je za 2 OMF-a smiješan iznos, pogotovo sad kad su puni keša od INE. Bit će prije da prodavači ne daju više po 190 kn.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


Priprema se teren, za koga i po koliko?!

Pa to je njegova vječno ista spika, stalno kuka i plače, a rezultati PTKM sve bolji, sad već i rekordni! Da ne kuka kako bi od Vlade uvijek dobivao suglasnost za povećanje cijene gnojiva? [wink]
S druge strane, možda je to uvod u privatizaciju u stilu: kriza je, treba nam jak strateški partner iz branše (a državi, čudno, treba lova za vraćanje kredita)

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

tako je, rasprodaju ta 2 kao i do sada. evo zadnje promjene:

5.11.2008
Vlasnik računa Stanje [%] Promjena
1.MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26.02
2.HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 809.462 24.23
3.Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5.53
4.Skrb.: SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 98.396 2.95
5.Skrb.: PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 70.944 2.12
6.Skrb.: HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2.05
7.RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1.2
8.Skrb.: HPB D.D. 39.284 1.18
9.Skrb.: RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 31.856 0.95 UP
10.Skrb.: HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 29.652 0.89 -5550
Ukupno: 67.12

ako uračunamo i zadnja 3 dana, lako moguće da su zaista ostali na samo 80.000 komada

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen

Može li mi netko objasniti kako je moguće da su 3 mirovinca u TOP 10 Magme i Optime, a samo 2 u najvećih 10 Petrokemije. Ako se sjetimo da su mirovinci ulazili u javnoj ponudi na 265 Optima i 238 Magma postavlja se pitanje jesu li stvarno mislili da je jedna Magma na 238 ili Optima na 265 bolja prilika od Petrokemije na 200 i manje. Jesu li oni išta učili o rizicima na fakultetu? Ma jesu li oni opće išli na fakultet? Što nam rade ovi nesposobni fond menageri????????? Nećemo imat za kruh i mlijeko kad odemo u mirovinu, a da ne govorim o nekakvom pristojnom životu. [angry] [angry]

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

A od koga da 3. mirovinac kupi bar 100.000 komda PTKM? Ovoj dvojici što rasprodaju ostalo je nekih 80.000 komada i to bi bez problema kupila 2 OMF-a koji su unutra, ali izgleda da ovi više ne daju ispod 200 kn.
Ovaj "pad" danas bio je na svega 276 komada. Jednostavno, nitko ne da veće količine ispod 200 kn (što je također smiješna cifra).

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

New Report

Close