PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prijatelji , ja osobno podržavam prijedlog EuropaZdaj ali mislim da to nebi imalo smisla jer kao što je netko gore naveo Oni bi nas poklopili samo tako i šta bi napravili, ništa.
Kada bi mirovinci i prihvatili našu igru za dizanje cijene, ja bi prodao sve druge dionice i lupio po kupnji sa bar 1000 komada, stoga mislim da treba čekati pa makar još i godinu dana, ako sam mogao 2,5 mogu još i dalje
Strpljen spašen
Pozdrav svima dobronamjernima

Novih milijun hektara obradivih površina

GSV podržao Prijedlog zakona o poljoprivrednom zemljištu. Sindikati se ne slažu s rješenjem da lokalne jedinice odlučuju o načinu raspolaganja zemljištem i o tome koje će ići u zakup
Povećanje obradivih površina za milijun hektara, okrupnjavanje zemljišta i sprječavanje manipulacija glavni su ciljevi Prijedloga novog zakona o poljoprivrednom zemljištu, koji je u ponedjeljak prihvatilo Gospodarsko-socijalno vijeće (GSV).Zakonom se regulira prodaja i zakup državnog zemljišta i njegovo davanje u koncesiju, a taj posao obavljat će Agencija za poljoprivredno zemljište. Da bi što više poljoprivrednog zemljišta bilo obrađeno, uvest će se oštre kazne za vlasnike ili zakupnike koji ne obrađuju zemlju.
Ministar poljoprivrede, ruralnog razvoja i ribarstva Božidar Pankretić kazao je kako je u sadašnjim uvjetima, kada je cijena hrane porasla, nedopustivo da Hrvatska ima neobrađena zemljišta. U funkciju poljoprivrede možemo staviti još milijun hektara zemljišta.
Prijedlog zakona Vlada bi trebala u Sabor poslati ovaj tjedan, a Agencija bi trebala biti osnovana u roku od šest mjeseci. Sindikalni predstavnik u GSV-u Vilim Ribić kazao je da se sindikati protive prodaji državnog zemljišta, jer smatraju da se time neće omogućiti okrupnjavanje zemljišta i smanjenje neobradivih površina, nego kao jedino rješenje vide zakup i koncesiju.
Sindikati se ne slažu s rješenjem da lokalne jedinice odlučuju o načinu raspolaganja zemljištem i o tome koje će ići u zakup, a Ribić je upozorio da bi zakonom poljoprivredni kombinati mogli ostati bez dijela zemljišta koje trenutno imaju u zakupu.
Predsjednik GSV-a i predstavnik poslodavaca Ivica Mudrinić upozorio je da je u prvoj polovici godine uvezeno hrane u vrijednosti od 1,3 milijarde dolara, što je 36 posto više u odnosu na lanjsko razdoblje.
Pankretić je objasnio da u ovom trenutku Hrvatska ne može nadomjestiti cijeli uvoz hrane jer naša poljoprivredna proizvodnja još nije toliko konkurentna. »Nužne su investicije, znanje i nove tehnologije«, poručio je Pankretić.
http://www.vjesnik.com/html/2008/11/04/Clanak.asp?r=unu&c=1

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.





Tko prodaje dionice PTKM to je ovaj dolje jer je ima neke probleme…… a da stane s prodajom cijena bi odavno bila preko 300 Kn, samo što ne razumije i ne želi da shvati njegov problem
Prodavatelj PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 70.944 2,12 Skrb. račun

ne prodaje samo taj nego i krb.: HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND
zajedno imaju još za prodati oko 110.000 dionica PTKM tako da nikakve naše akcije lupanja po prodaji ne koriste, a i zašto da im damo 20-30 kn po dionici više? ako hoće van njihov problem, ali ne budimo blesavi pa da im dajemo još nagradu što ruše cijenu, treba ih odrati što niže -oko 170 kn [thumbsup]
[/quote]

Apsolutno se slažem. Oni silom hoće izaći, a mi ne moramo silom unutra. Čekajmo mi njih. Htio sam ovih dana značajno podebljati poziciju (trenutno mi PTKM čini oko 5% portfolia) , ali sam sada odustao. Budite strpljivi i ne dižite im cijenu.
[/quote]

i ja sam apsolutno za povlačenje kupnje prema dolje, ako već hoće van do kraja, neka nam daju 20% diskonta za tih 110.000 dionica! najbolje da ih još nagradimo jer nam ruše cjenu pa da kupujemo od njih po 200 kn! pa nismo ni mi vesla sisali!
[/quote]

Tako je, treba biti strpljiv kao što su i mirovinci, ni oni više ne skidaju prodaju (ne samo kod PTKM nego ni na drugim dionicama). Treba čekati i dočekati ova 2 koji se iskipavaju na nižim razinama, a ne da im mi platimo premiju jer oni žele izaći iz PTKM i zatvoriti pozicije.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Evo da vidi se kako se jako manipulira cijenom od PTKM,

u zadnjih godinu dana PTKM je zaradila 285 milijuna Kn, to je zajedno s amortizacijom, investirala 150 milijuna Kn u svoj pogon,

ako dodamo i 3q 2007. 11 milijuna Kn i amortizaciju 25 milijuna Kn, to je 471 milijun Kn……..

Isplativost tvornice je PE=1,32 malo više od godine dana cijela se tvornica isplati………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

U prvih dvadesetak minuta današnjeg trgovanja Petrokemija No. 1 sa prometom od 674.598,50 kn
i 3.550 dionica. [rolleyes]

marcello


U prvih dvadesetak minuta današnjeg trgovanja Petrokemija No. 1 sa prometom od 674.598,50 kn
i 3.550 dionica. [rolleyes]

Netko je imao dogovorenu transakciju od 3500 komada

Sve raste osim petrokemije.

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

odlična obzervacija koljega. odlična


Prijatelji , ja osobno podržavam prijedlog EuropaZdaj ali mislim da to nebi imalo smisla jer kao što je netko gore naveo Oni bi nas poklopili samo tako i šta bi napravili, ništa.
Kada bi mirovinci i prihvatili našu igru za dizanje cijene, ja bi prodao sve druge dionice i lupio po kupnji sa bar 1000 komada, stoga mislim da treba čekati pa makar još i godinu dana, ako sam mogao 2,5 mogu još i dalje
Strpljen spašen
Pozdrav svima dobronamjernima

ne možemo ići kontra tržišta i nema potrebe za to.Ako KD mora van iz nekog razloga nek mu bude što teže. Oni su kad je Sanader najavio privatizaciju štopali tržište sa 10 000 dionica na cca.330 kuna,.
Nemaju još puno dionica i nek se kuhaju, nama se ne žuri nigdje sa ovakvim rezultatima firme.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Da svi uštopaju koji prodaju dionice PTKM PBZ tj. skrbnički račun već bi bila oko 300 Kn, bolje mu je da prodaje po 300 nego po 200 Kn……. Ali opet onaj koji kupuje dobiva popust…………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Navalite mirovinci stigli smo do 197

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table



Prijatelji , ja osobno podržavam prijedlog EuropaZdaj ali mislim da to nebi imalo smisla jer kao što je netko gore naveo Oni bi nas poklopili samo tako i šta bi napravili, ništa.
Kada bi mirovinci i prihvatili našu igru za dizanje cijene, ja bi prodao sve druge dionice i lupio po kupnji sa bar 1000 komada, stoga mislim da treba čekati pa makar još i godinu dana, ako sam mogao 2,5 mogu još i dalje
Strpljen spašen
Pozdrav svima dobronamjernima

ne možemo ići kontra tržišta i nema potrebe za to.Ako KD mora van iz nekog razloga nek mu bude što teže. Oni su kad je Sanader najavio privatizaciju štopali tržište sa 10 000 dionica na cca.330 kuna,.
Nemaju još puno dionica i nek se kuhaju, nama se ne žuri nigdje sa ovakvim rezultatima firme.

[/quote]

Sve to stoji. Ipak kad gledaš cijelo tržište koje sad izgleda "špekulativno" ;(99.99% je psihologija),treba ragolititi stvari do kraja. Nek se veliki dogovaraju, ali ne preko leđa malih. Nećemo biti isti kao oni. isto kao i jedan naš "uvaženi" kolega na temi Petrokemije koji je pun brige za male dioničare i radnike, a ustvari je pila naopako. Zato nikad ne treba biti onakav kakav je netko, nego mu pokazati da ste drugačiji.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

New Report

Close