PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Stvari su ovdje prilično jasne. Mali investitori su svi preplašeni, i tko zna koliko vremena će trebati da se vrate na burzu. A veliki nisu veslo sisali, skužili su da ameri žele van, pa zašto bi im dali više nego što moraju. Ovako bez mirovinaca mogu ih pomalo cijediti danima ako netko ne poludi pa pokupuje sve do 197 kuna. Bez brige, neće jer je previše dionica na prodaji ispod te cijene, čim se količina smanji pojavljuju se novi nalozi za prodaju.. Ista ekipa je na bidu i na asku, a ni prva grupa novih dioničara se dosta trudi riješiti se dionica. Žalosno, ali još jedan primjer kako bogati postaju još bogatiji. Mika, BigBoss, Geronimo, dgmaz i ostali pozitivci, umjesto hvalospjeva evo jedan prijedlog. Kupimo u kratkom intervalu svi po 100 dionica, dignimo cijenu preko 197 pa ćemo vidjeti što mirovinci misle o izvješću za 3q!!!
Rukavica je bačena, bude li odaziva ja mogu potegnuti i 200, nema municije za više.
Pozdrav svima koji još vjeruju u ptkm

Kada govorimo o dionicama i njihovim budućim vrijednostima vrlo bitna karakteristika tržišta je njegov anticipativni karakter, odnosno cijene dionica odražavaju prosudbu tržišta o budućim kretanjima ( cca 6- 18 mjeseci) a puno manje o onome što je bilo ili što su bila prošla kretanja.
Tko ne vjeruje neka pogleda kretanje na US marketu i Down Jones Industiral index za od 1936-1945 godine..
Nasuprot svim očekivanjima i opasnostima za vrijeme II svjetskog rata index je rastao, baš zbog to anticipativnog karaktera burze.
Cijena Ptkm je već ukalulirala skoro sve opasnosti koje vrebaju na svjetskom tržištu kapitala u narednih 6-9mjeseci.
Kolega Europa Zdaj nam govori o situaciji da će mirovinici kupovati na 197kn , ali to više nije bitno jer Erste ima svog velikog igrača koji stoji u prikrajku i vreba,
Cijena nije najbitnija već količina dionica koje treba izvući iz ruka drhtavih fondova i pokojeg malog i preplašenog investitora.
Kupaca ima i bit će ih bez obzira na cijenu
Nakon što je 20 bitnih stavki od 2006 godine pozitivno rješeno u svezi ove tvornice ostaju se riješiti dvije koje su meni ključne:
– zbrivnajvane viška radnika kroz otpremnine
– ulazak u prvu kotaciju

Nakon što NAJVEĆI pokupe dionice od drhtavih fondova i ponekog malenog investitora više neće biti bitno da li je P/E 3 li 23 ili 200 kao što je bio početkom 2007.
Zvuči nevjerojatno ali sam mišljenja da će tada fundamenti biti prva sporedna stvar kod određivanja burzovne cijene dionice PTKM-R-A.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



Tko prodaje dionice PTKM to je ovaj dolje jer je ima neke probleme…… a da stane s prodajom cijena bi odavno bila preko 300 Kn, samo što ne razumije i ne želi da shvati njegov problem
Prodavatelj PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 70.944 2,12 Skrb. račun

ne prodaje samo taj nego i krb.: HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND
zajedno imaju još za prodati oko 110.000 dionica PTKM tako da nikakve naše akcije lupanja po prodaji ne koriste, a i zašto da im damo 20-30 kn po dionici više? ako hoće van njihov problem, ali ne budimo blesavi pa da im dajemo još nagradu što ruše cijenu, treba ih odrati što niže -oko 170 kn [thumbsup]
[/quote]

Apsolutno se slažem. Oni silom hoće izaći, a mi ne moramo silom unutra. Čekajmo mi njih. Htio sam ovih dana značajno podebljati poziciju (trenutno mi PTKM čini oko 5% portfolia) , ali sam sada odustao. Budite strpljivi i ne dižite im cijenu.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Da mirovinci hoće kupovati ovu dionicu u količinama i na način koji vi snujete budite bez brige već bi našli načina da ju dovedu u tu poziciju. Znači trenutno baš i nisu zainteresirani.
Neka netko od pametnih glavica razumno objasni zašto bi baš samo ova dionica trebala biti izuzetak u općem silaznom trendu i krizi koja neće trajati još samo 6 do 9 mjeseci već izgleda osjetno duže.

Nadam se da uviđate da nema mogućnosti individualnog proboja i iskakanja iz mase jer sve pada, a tako će i kad za to dođe vrijeme sve rasti.

p.s. ne zaboravite da ste nedavno imali prilike svjedočiti da su pred bankrot dovedene DRŽAVE za koje smo mislili da stoje bolje ili puno bolje od nas, a da smo mi u banani. Pa onda malo otvorite oči i pogledajte što se valja iza brda.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim


Da mirovinci hoće kupovati ovu dionicu u količinama i na način koji vi snujete budite bez brige već bi našli načina da ju dovedu u tu poziciju. Znači trenutno baš i nisu zainteresirani.
Neka netko od pametnih glavica razumno objasni zašto bi baš samo ova dionica trebala biti izuzetak u općem silaznom trendu i krizi koja neće trajati još samo 6 do 9 mjeseci već izgleda osjetno duže.

Nadam se da uviđate da nema mogućnosti individualnog proboja i iskakanja iz mase jer sve pada, a tako će i kad za to dođe vrijeme sve rasti.

p.s. ne zaboravite da ste nedavno imali prilike svjedočiti da su pred bankrot dovedene DRŽAVE za koje smo mislili da stoje bolje ili puno bolje od nas, a da smo mi u banani. Pa onda malo otvorite oči i pogledajte što se valja iza brda.


ludjak 😀


BDI im je pao sa 11793 na na 851, a najam broda tjedno sa 234.000 dolara na 7.340 dolara…

Pa zar i na ovoj temi?! [shocked]
[/quote]

Da kretanja cijena gnojiva i dionica sličnih PTKM u US se ne spominju, al se ovdje druka protiv brodara.



Da mirovinci hoće kupovati ovu dionicu u količinama i na način koji vi snujete budite bez brige već bi našli načina da ju dovedu u tu poziciju. Znači trenutno baš i nisu zainteresirani.
Neka netko od pametnih glavica razumno objasni zašto bi baš samo ova dionica trebala biti izuzetak u općem silaznom trendu i krizi koja neće trajati još samo 6 do 9 mjeseci već izgleda osjetno duže.

Nadam se da uviđate da nema mogućnosti individualnog proboja i iskakanja iz mase jer sve pada, a tako će i kad za to dođe vrijeme sve rasti.

p.s. ne zaboravite da ste nedavno imali prilike svjedočiti da su pred bankrot dovedene DRŽAVE za koje smo mislili da stoje bolje ili puno bolje od nas, a da smo mi u banani. Pa onda malo otvorite oči i pogledajte što se valja iza brda.


ludjak 😀
[/quote]
hm……pa covjece od kad sam procito tvoj post imam širom otvorene oči i kak da vidim kaj se valja iza brda kad ni brdo ne vidim u kakvoj sam komi
pofuk

Da, zaboravio sam reći da sam prije prodao preko 200 dionica petrokemije po 195 a onda kupio po 188.Toliko o blesavosti a i za one koji djele jedinice!!!!




Tko prodaje dionice PTKM to je ovaj dolje jer je ima neke probleme…… a da stane s prodajom cijena bi odavno bila preko 300 Kn, samo što ne razumije i ne želi da shvati njegov problem
Prodavatelj PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 70.944 2,12 Skrb. račun

ne prodaje samo taj nego i krb.: HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND
zajedno imaju još za prodati oko 110.000 dionica PTKM tako da nikakve naše akcije lupanja po prodaji ne koriste, a i zašto da im damo 20-30 kn po dionici više? ako hoće van njihov problem, ali ne budimo blesavi pa da im dajemo još nagradu što ruše cijenu, treba ih odrati što niže -oko 170 kn [thumbsup]
[/quote]

Apsolutno se slažem. Oni silom hoće izaći, a mi ne moramo silom unutra. Čekajmo mi njih. Htio sam ovih dana značajno podebljati poziciju (trenutno mi PTKM čini oko 5% portfolia) , ali sam sada odustao. Budite strpljivi i ne dižite im cijenu.
[/quote]

i ja sam apsolutno za povlačenje kupnje prema dolje, ako već hoće van do kraja, neka nam daju 20% diskonta za tih 110.000 dionica! najbolje da ih još nagradimo jer nam ruše cjenu pa da kupujemo od njih po 200 kn! pa nismo ni mi vesla sisali!

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL

@traga
bravo pajdo..samo tako. ovo vam je ljudi moji tipični hrvatski daytrader -kapitalac [thumbsup] [lol] [lol] [lol]

kolege svaka čast na ovakvim komentarima idaj bože da ih je više pa da imi početnici nešto naućimo a na da nas navuku pa onda oderu


Da, zaboravio sam reći da sam prije prodao preko 200 dionica petrokemije po 195 a onda kupio po 188.Toliko o blesavosti a i za one koji djele jedinice!!!!

Prijatelju,
svaka čast, međutim ptkm nije najbolji izbor za day tradere, ima na zse puno boljih prilika i likvidnijih dionica koje osiliraju više od crobexa pa je na njima i lakše dignuti novac.
Zato profesionalni day trederi izbjegavaju ovu dionicu.

Svakako iskrene čestitke!
Pozdrav goran8

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


BDI im je pao sa 11793 na na 851, a najam broda tjedno sa 234.000 dolara na 7.340 dolara…

Pa zar i na ovoj temi?! [shocked]
[/quote]

Da kretanja cijena gnojiva i dionica sličnih PTKM u US se ne spominju, al se ovdje druka protiv brodara.

[/quote=zmrklic]

Ne drukam ja protiv brodara nego samo dajem uvid o kakvim je razlicitim "magnitudama" rijec…
spominjali smo mi i slicne dionice u USA, evo da te updjetam, Terra je danas porasla 7%, u posljedni tjedan, duplo vise…evo ti najvaznijih podataka za tu firmu

Market Cap (intraday)5: 1.64B
Enterprise Value (3-Nov-08)3: 1.34B
Trailing P/E (ttm, intraday): 5.89
Forward P/E (fye 31-Dec-09) 1: N/A
PEG Ratio (5 yr expected): N/A
Price/Sales (ttm): 1.75
Price/Book (mrq): 11.29

Enterprise Value/Revenue (ttm)3: 1.53
Enterprise Value/EBITDA (ttm)3: 3.333
http://finance.yahoo.com/q/ks?s=TNH

pozz

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

New Report

Close