PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


FAO kaže – do 2030 rast stanovništva i standarda istog rezultirati će sve večim zahtjevima za hranom!
Konstantan rast proizvodnje hrane će se osigurati i rastom proizvodnje umjetnog đubriva. Kraj priče.
Hrvatska ima svoj plin i mora ga učiniti dostupnim i cjenovno prihvatljivim INDUSTRIJI.
Ostali moraju plaćati realnu cijenu. Kraj priče 2!



FAO kaže – do 2030 rast stanovništva i standarda istog rezultirati će sve večim zahtjevima za hranom!
Konstantan rast proizvodnje hrane će se osigurati i rastom proizvodnje umjetnog đubriva. Kraj priče.
Hrvatska ima svoj plin i mora ga učiniti dostupnim i cjenovno prihvatljivim INDUSTRIJI.
Ostali moraju plaćati realnu cijenu. Kraj priče 2!
[/quote]

Glede izjave da EU traži korekciju cijena nisam vidio ni jednu direktivu koja to striktno nameće; ali možda sam nedovoljno informiran. Uostalom tko to nađe u Direktivi za plin
DIRECTIVE 2003/55/EC OF THE EUROPEAN PARLIAMENT AND OF THE COUNCIL
of 26 June 2003
concerning common rules for the internal market in natural gas and repealing Directive 98/30/EC

Ja ga častim ićem i pićem. Nitko ti ne može diktirati cijene tvog vlastitog plina; sve ostalo je stvar tarifnog sustava kojim se cijena transferira potrošaču.

počišćena prodaja na 190 kn

Kupnja – PTKM-R-A
60 190.01
567 190.00

20 188.35
34 188.33
45 188.10

Prodaja – PTKM-R-A
100 191.00
200 192.00
70 192.50
200 192.60
35 193.00

po asku?

Mislim da Polančec i Sanader nisu dali onakvu izjavu o cijeni plina, tj novinari su nešto krivo interpretirali.
Inače u normalnim državama to bi bio direktan udar na burzu i one koji su najveći konzumenti plina.
Po kretanju cijene Petrokemije vidi se da se nije palo na novinarsku patku.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/1241-08-PTKM_obavijest.doc
Sve je već dogovoreno za PTKM do 2010……. Kakva je cijena na ukrajinsko ruskoj granici ta će biti cijena plina do 2010. uključujući i 2010.


Mislim da Polančec i Sanader nisu dali onakvu izjavu o cijeni plina, tj novinari su nešto krivo interpretirali.
Inače u normalnim državama to bi bio direktan udar na burzu i one koji su najveći konzumenti plina.
Po kretanju cijene Petrokemije vidi se da se nije palo na novinarsku patku.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


btw., ali negdje jest problem, crobex se i dalje zeleni, ameri se zelene, a na PTKM prodaja jača..

[img]http://slike.hr/slika.php?z=ptkm0th.jpg[/img]

[img]http://slike.hr/vidi.php?z=ptkm0.jpg[/img]

Ti ili drukaš, ili si jedna od onih osoba koja i djeci kad vidi da jedu čokoladu objašnjava da će im se svi zubi pokvarit, te će dobiti dijabetes.

Ljudi stanite malo na loptu i osvrnite se.
Pa vidite da danas fondovi ne kupuju. Promet mizeran. No zelen. To je najbitnije.
Petrokemija nas nije razočarala, a to da nakon ovakvog izvještaja ne raste, pa šta je tu čudno. Pa ništa ne raste. Pogledajte HT i ostalu ekipu premier lige. STOJE.
Nešto fondovi smjeraju ili testiraju. Vjerojatno da li je došlo do promjene raspoloženja u narodu. Da li još vlada pesimizam.
Petrokemija je postala jaka, užasno jaka. I da sada padne na 100 Kn zaboli me jedna stvar. Samo bi nadokupio sa svim raspoloživim novcima.
Pozdrav!


Jel ima netko grubu simulaciju, da PTKM trenutno plaća tržišni plin, kakvo bi bilo ovo izvješće od danas?

Ne brini brigu sokoliću. Vlada danas donijela odluku o odgodi pregovora sa Molom (zamjena dionica i ostalo) prije nego se ministarstvo privrede – Polančec ne očituje o potrebi da se iz INA-e izdvoji plinski biznis. Pametnome dosta!

marcello


http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/1241-08-PTKM_obavijest.doc
Sve je već dogovoreno za PTKM do 2010……. Kakva je cijena na ukrajinsko ruskoj granici ta će biti cijena plina do 2010. uključujući i 2010.

Mislim da Polančec i Sanader nisu dali onakvu izjavu o cijeni plina, tj novinari su nešto krivo interpretirali.
Inače u normalnim državama to bi bio direktan udar na burzu i one koji su najveći konzumenti plina.
Po kretanju cijene Petrokemije vidi se da se nije palo na novinarsku patku.

[/quote]

To je prihvatljivo! Cijena bez transportnih troškova. Ali uostalom plinski business iz INE seli. Možda bude i jeftinijeg plina iz E-ON-a????

plin van-PAMETNO. forumaši- danas pametno zborite…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



btw., ali negdje jest problem, crobex se i dalje zeleni, ameri se zelene, a na PTKM prodaja jača..

[img]http://slike.hr/slika.php?z=ptkm0th.jpg[/img]

Ti ili drukaš, ili si jedna od onih osoba koja i djeci kad vidi da jedu čokoladu objašnjava da će im se svi zubi pokvarit, te će dobiti dijabetes.

Ljudi stanite malo na loptu i osvrnite se.
Pa vidite da danas fondovi ne kupuju. Promet mizeran. No zelen. To je najbitnije.
Petrokemija nas nije razočarala, a to da nakon ovakvog izvještaja ne raste, pa šta je tu čudno. Pa ništa ne raste. Pogledajte HT i ostalu ekipu premier lige. STOJE.
Nešto fondovi smjeraju ili testiraju. Vjerojatno da li je došlo do promjene raspoloženja u narodu. Da li još vlada pesimizam.
Petrokemija je postala jaka, užasno jaka. I da sada padne na 100 Kn zaboli me jedna stvar. Samo bi nadokupio sa svim raspoloživim novcima.
Pozdrav!
[/quote]

Jedini ko konstantno druka si ti, stvorili ste ne desetke, vec sad mozda i preko 100 nickova koji iskacu ko gljive poslije kise i stvaraju lažnu sliku, a sve s ciljem da zaradite pare. Nisam naivan, znam da su ljudi svašta spremni napravit da bi prevarili drugog i uzeli mu pare, ali brate dosadni ste.

Tupite godinama "prijatelju kupi kupi!", "sve je super, petrokemija je prejaka, odlično sve za pet super", ali nikakvog pomaka, već bi mogli skužit da vam od tog "projekta" nema uspjeha, da vam navlakuša nije prošla. Još će vam se desit da završite u zatvor, ako Birtićev komentar potakne Samodola da zaista nešto pokrene po pitanju navlakuša.

Da je HT danas objavio 10x (10 puta) vecu dobit nego za isto razdoblje prošle godine, bio bi u blokadi za 5 sekundi, a nakon blokade bi otišao u nebo.


Mislim da Polančec i Sanader nisu dali onakvu izjavu o cijeni plina, tj novinari su nešto krivo interpretirali.
Inače u normalnim državama to bi bio direktan udar na burzu i one koji su najveći konzumenti plina.
Po kretanju cijene Petrokemije vidi se da se nije palo na novinarsku patku.

Dali su takvu izjavu, ali još prije par dana.

Problemi o kojima Panda priča su značajno preuveličani, Petrokemiji odgovara izdvajanje plinskog businessa jer ce drzava kao vlasnik Petrokemije i vlasnik Proplina sigurno dati bolje uvjete nego sto bi dao MOL.

New Report

Close