PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Država je potpisala ugovor s upravom i sindikatima da neće biti privatizacije baš zato da novi vlasnik ne bi otpustio 1000 radnika.

S druge strane, ako je moguce relativno bezbolno otpustiti visak radnika, to moze napraviti i drzava kao vlasnik jos lakse nego privatnik jer su ljudi-radnici nadrk*ni na tajkune, posebno ako im upadnu u tvornicu na prevaru i kontra dogovora, a onda ih idu otpustiti vise od trecine.

da, ali i sam ti je Mesaric rekao da moze doci do revizije toga dogovora, i da se to moze dogoditi SKORO. Cuj, vlasnik bi trebao biti strani (tipa Yara-ne zasto sto je strani, nego zato sto ce donijeti bolje iskustvo, know-how i tehnologiju).
Ako nekome das npr. 150.000 kuna (onim starijima) i jos zarde nesto i na dionicama, to je solidna otpremnina..tako da ne vjerujem da ce se radnici buniti…ja nista ne tvrdim da ce se sutra dogoditi i da se mora dogoditi, ja samo tvdim da nije moguce imati 2600 radnika, trzisnu cijenu plina i poslovati u Europskoj uniji, gdje za takav kapacitet radi mnogo manje radnika…i cija je efikasnot mnogo veca..

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE


Nisam siguran (nisam knjigovodja), trebam provjeriti, ali moguce da u tom grmu leži zec, jer nema nikakvog smisla da nakon dobiti od 73 milijuna kuna cijena stoji na 190kn. Ejjjjjj, 190kn, tolika je bila kad je PTKM ostvarivala gubitak od 80 milijuna kuna u 3q. Skuzio bi da je crobex crven, ali koliko vidim sve dionice na mojoj listi su zelene, osim vira.

Ako cartman tako kaže…, tko sam ja da se protivim…
Nije mi se dalo navlačiti i stajati na kupnji…, kupih si novih 100 komada…, ni u snu nisam mislio da ću si krajem 2008.g. smanjivati prosjek ulaska u PTKM…, živjeli prodavatelji koji još uvijek daju po 190 kn….
Nakon ovakvog izvješća (s obzirom na sadašnju situaciju) čudi me da ima onih koji nude PTKM ispod 200 kn, a i onih koji ćuće na 188 kn ne bi li ulovili što jeftinije… no zapravo ih i shvaćam jer ipak to je kratkoročno razmišljenje…, boje se ljudi idućeg trgovinskog dana…, a i ima onih koji su digli skoro 10-tak % od sveopćeg dna…

Pozdrav svima…., a i što će nam privatizacija nakon ovakvog FI-ja….

Mislim da sam več pisao o tome, pnuda radnicima da odu s otpremninama vrijedi do nove godine tj. još dva mjeseca, a kako če biti dalje još se ništa ne zna, ali mišljenje je da če se u 2009 godini rješavati sudbina PTKM

Sanader: U pregovorima s MOL-om inzistirat ćemo na izdvajanju plinskog poslovanja iz Ine
http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3190708/index.do;jsessionid=616D49F7384B1A8254F51ADBF31655C0.2

Potpredsjednik Polančec i danas je, vezano za plinski dio poslovanja Ine, podsjetio da prosječna cijena po kojoj Ina prodaje plin na hrvatskom tržištu iznosi oko 1,22 kune po metru prostornom, dok 40 posto plina koji se uvozi iz Rusije Ina plaća 2,27 kuna po prostornom metru.

Prema smjernicama EU ta razlika ne bi smjela postojati i imamo kratko razdoblje u kojem se to treba uskladiti, podsjetio je.

sad im gori pod nogama, Sanader nas mora uvesti u EU i zakljuciti pregovore do listopada 2009, inace nece biti predsjednik Hrvatske nakon Mesica, i uciniti ce sve da zavrsimo pregovore sa EU pa makar cijela Kutina ne imala posla, jer mu je to manji gubitak nego dobitak koji ima ako posao privede kraju.

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

panda, a koliko INA ima koristi od domaće nafte? kad su prodavali benzin po 10 kuna nikada nisu spominjali da oko 25% potrošnje vuku iz domaće proizvodnje… nafta je turbo veliki biznis, pa to su već u komunisti davno shvatili pa je mali Špiljak bio u vanjskom predstavništvu INE. osim toga ako pada cijena nafte (sa 140$) nije nužno da će plin otići jako visoko pod mus.


Sanader: U pregovorima s MOL-om inzistirat ćemo na izdvajanju plinskog poslovanja iz Ine
http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3190708/index.do;jsessionid=616D49F7384B1A8254F51ADBF31655C0.2

Potpredsjednik Polančec i danas je, vezano za plinski dio poslovanja Ine, podsjetio da prosječna cijena po kojoj Ina prodaje plin na hrvatskom tržištu iznosi oko 1,22 kune po metru prostornom, dok 40 posto plina koji se uvozi iz Rusije Ina plaća 2,27 kuna po prostornom metru.

Prema smjernicama EU ta razlika ne bi smjela postojati i imamo kratko razdoblje u kojem se to treba uskladiti, podsjetio je.

Dobro bi bilo da EU uputi Rusiji protestnu notu i zatraži da se snizi cijena ruskog plina.
Na nekih 1,4 – 1,6 kuna/m3.

Cartmanne znači ti stojiš 100% iz tvrdnje da RH neće privatizirati Petrokemiju, odnosno da neće prodati 25% dionica nekom strateškom partneru u sljedećih 1g.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Panda, radnici ce se buniti, zato je i potpisan ugovor na radost svih njih. Jer ako imas 40 godina, srednju skolu i zivis u Kutini, kad dobijes 150 tisuca kn – nisi nista dobio. Mlad covjek u naponu snage tesko nadje posao u Kutini, a kamoli stariji od 40 godina, majke s djecom itd.. Mladi zato idu raditi u Zagreb, sto starima bas i ne odgovara, a ni u Zagrebu nije lako naci posao nekom od 40+ godina.

Nek sad ima 45g., neto placu 3800kn, to je skoro 5000 bruto, a u penziju ide s 65 godina. Tih 150 tisuca bi dobio kao radnik u sljedecih 2.5-3g., a do penzije mu ima jos 20g. I sto ce raditi u Kutini s 45g., bez posla?

Kazes "drzava ce se rjesiti PTKM zato sto je problem s plinom i ne zeli gubitasa", zar mislis da je taj privatnik budala koja ce dati velik novac za problematicnu firmu koje se cak i drzava želi kako bi skinula taj problem s vrata? Država koja u pravilu preuzima takve firme jer ih nitko drugi ne želi, a državi je cilj zadržati radnike jer ako radnici idu na zavod – plaća ih država, tako da im je isto sanirali gubitke ili plaćali radnike na zavodu.

Tko li se ovo iskrcava čitav dan na 190?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

btw., ali negdje jest problem, crobex se i dalje zeleni, ameri se zelene, a na PTKM prodaja jača..

[img]http://slike.hr/slika.php?z=ptkm0th.jpg[/img]

[img]http://slike.hr/vidi.php?z=ptkm0.jpg[/img]

Jel ima netko grubu simulaciju, da PTKM trenutno plaća tržišni plin, kakvo bi bilo ovo izvješće od danas?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


btw., ali negdje jest problem, crobex se i dalje zeleni, ameri se zelene, a na PTKM prodaja jača..

[img]http://slike.hr/slika.php?z=ptkm0th.jpg[/img]

[img]http://slike.hr/vidi.php?z=ptkm0.jpg[/img]


EVO ME
POFUK OVDJE
CUJ JA TEBI MOGU DIJELIT NON STOP STOTKE ALI TI SVI DIJELE KEČEVE
BUDUCI DA TE SMATRAM ZA STVARNO KVALITETNOG FORUMASA OBJASNI LJUDIMA DI JE CAKA STO PTKM NEJDE PREMA GORE JER AK SAM I JA CAK SHVATIO I MIRNO CEKAM U NJOJ ONDA CES IM TI TO BOLJE OBJASNITI
UNAPRIJED HVALA
POFUK

New Report

Close