PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A di je ajatolah PETROKEMIJE preuzvišeni MIKA od Kutine?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

ne znam kaj se ceka..ustvari znam..da na vrbi zasvrbi pa da se kupuje po 100 kn 🙂

sta reci?izvjesce ocekivano dobro,zse ocekivano losa reakcija
puno istina ima u tome sto je rekao cartmann da su veliki cekali potvrdu koju su dobili sa 3 q,samo on nije siguran da su 2 pozitivna izvjesca za redom dovoljna,nego da treba i kraj godine docekati,a ja sam uvjeren da je ovo izvjesce bila "generala proba" za petrokemiju,i da nas ubrzo ocekuju bolji dani [thumbsup]

p.s. progonozirao sam prije mjesec dana dobit od 80 mil kn,nisam bio daleko [thumbsup]

Rast prometa (likvidnosti) uz rast cijene… Što to znači? Valjda ne moram odgovoriti…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


bit ce ovdje punooo para

…U to nema sumnje…samo da li će biti i za nas (male dioničare) ??? [cool]



FI je dobar, sukladno i očekivanjima jer su nekoliko puta značajno podizali cijene gnojiva, a cijenu glavne sirovine – plina im nisu značajnije povećavli. Jedini minus vidim u zalihama gotove proizvodnje, koliko sam skužio oni su te zalihe potpuno ispraznili (-136.663 vs -41.224 prosle godine), a drugi potencijalan minus je buduće FI zbog poremecaja koji su se dogodili nakon 3Q, te moguceg rasta cijene plina sukladno najavama Polančeca, iako to još nije sigurno. To je po mom mišljenju razlog zbog kojeg ptkm nije u blokadi što bi s ovakvim FI bilo za očekivati jer je uz to ovo drugi pozitivan FI u nizu, ali izgleda da velike investitore jos nisu uvjerili u istinitost istih.

Kažeš da velike investitore nisu uvjerili u istinitost izvještaja. Daj ne piši gluposti. Što ćeš zaključiti da su ih uvjerili kad cijena bude 1000 kuna? E tada ću ja polako razmišljati o prodaji takvima kao ti koji će vjerovati da je jeftina na 1000 a nisu vjerovali u dionicu na 180-200 kuna.
[/quote]

Ti isti veliki investitori kupili su PTKM po 230,00 kn u količinama od nekoliko desetina tisuća komada. Sad bi im trebalo biti još lakše izdvojiti novac svojih budućih umirovljenika, ako vode o interesima onih, na koje se uvijek pozivaju. Možda im je interes drugačiji od onoga za što primaju plaću ? Nije baš logično da stoje po strani i čekaju, barem kad je ova dionica i poduzeće u pitanju !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Sa stranica petrice Vaš link



FI je dobar, sukladno i očekivanjima jer su nekoliko puta značajno podizali cijene gnojiva, a cijenu glavne sirovine – plina im nisu značajnije povećavli. Jedini minus vidim u zalihama gotove proizvodnje, koliko sam skužio oni su te zalihe potpuno ispraznili (-136.663 vs -41.224 prosle godine), a drugi potencijalan minus je buduće FI zbog poremecaja koji su se dogodili nakon 3Q, te moguceg rasta cijene plina sukladno najavama Polančeca, iako to još nije sigurno. To je po mom mišljenju razlog zbog kojeg ptkm nije u blokadi što bi s ovakvim FI bilo za očekivati jer je uz to ovo drugi pozitivan FI u nizu, ali izgleda da velike investitore jos nisu uvjerili u istinitost istih.

Kažeš da velike investitore nisu uvjerili u istinitost izvještaja. Daj ne piši gluposti. Što ćeš zaključiti da su ih uvjerili kad cijena bude 1000 kuna? E tada ću ja polako razmišljati o prodaji takvima kao ti koji će vjerovati da je jeftina na 1000 a nisu vjerovali u dionicu na 180-200 kuna.
[/quote]

Još si ti naivan sinko.

Al dobro da ima takvih kao ti. [thumbsup]

Mislio sam da će biti dobit u ovom qartalu između 100 -150 miliona što sam i napisao .Bez rezervacija sam fulao ali ako se dodaju rezervacije onda je to tu negdje,izvrstan izviještaj a pogotovo cash flow [thumbsup]

SAM PROTIV SVIH


minus je trosak, otjecanje novca iz firme, tj, da su nabavili zalihe materijala
596.389
Zalihe su veće za 315 701 000 Kn, nego u 2007. i ovo je jako velika poluga za rezultat u 4q……..

u ovih 596.389 mogu biti i zalihe gotovih proizvoda, ali i zalihe materijala jer nije specificirano sto su zalihe gotovih proizvoda a sto su zalihe materijala..
to bi trebalo biti specificirano ako budemo u prvoj kotaciji…

eto vidite da ono sto je mesaric najavljivao a jedan forumas non-stop ponavljao da e dobit biti u ovoj godini 3 milijune kuna pada u vodu.
Ja sam rekao prvo da ce dobit za 3Q biti minimalno 60 milijuna kuna, kasnije sam mislim rekao i 100 milijuna, i to se potvrdilo, da nema tako velikih rezervacija dobit bi bila oko 100 milijuna kua….
tvrdnja da ce 3Q dobiti biti jednak cijelogodisnjoj dobiti iz prethodne 2007.g od prije par dana kada sam komentirao kanadski Potash, se pokazala u potpunosti istinotom. Uzmite opet logiku veceg udjela prodaje u inozemtvu za 4Q, jeftiniji (subvncionirani plin) i jos uvijek stabilne cijene vani za NPK i Kan, imate opet dobar rezultat za 4Q.

U prvome mjesecu firma ide u remont i to ce taman biti jedan predah da se cijene jos vise oporave, tako da cemo na taj nacin amortizirati ovaj pad cijena Ureje… Mislim da daljni komentari nisu potrebni.
Pozdrav!

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE


FI je dobar, sukladno i očekivanjima jer su nekoliko puta značajno podizali cijene gnojiva, a cijenu glavne sirovine – plina im nisu značajnije povećavli. Jedini minus vidim u zalihama gotove proizvodnje, koliko sam skužio oni su te zalihe potpuno ispraznili (-136.663 vs -41.224 prosle godine), a drugi potencijalan minus je buduće FI zbog poremecaja koji su se dogodili nakon 3Q, te moguceg rasta cijene plina sukladno najavama Polančeca, iako to još nije sigurno. To je po mom mišljenju razlog zbog kojeg ptkm nije u blokadi što bi s ovakvim FI bilo za očekivati jer je uz to ovo drugi pozitivan FI u nizu, ali izgleda da velike investitore jos nisu uvjerili u istinitost istih.

Kolega pogledajte stavku zalihe u bilanci.

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

Odličan rezultat.
Samo da još bude i nama dioničarima ….!

opala!

New Report

Close