PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

dobit je realno 78,6 miijuna kuna + rezervacije od 48 milijuna kuna=UKUPNO 126,6 milijuna
u proslogodisnje kvartalu su bile rezervacije samo 16 milijuna..
upravo onako kako smo i predvidjeli….

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

[thumbsup]

Sve ide po planu

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


FI je dobar, sukladno i očekivanjima jer su nekoliko puta značajno podizali cijene gnojiva, a cijenu glavne sirovine – plina im nisu značajnije povećavli. Jedini minus vidim u zalihama gotove proizvodnje, koliko sam skužio oni su te zalihe potpuno ispraznili (-136.663 vs -41.224 prosle godine), a drugi potencijalan minus je buduće FI zbog poremecaja koji su se dogodili nakon 3Q, te moguceg rasta cijene plina sukladno najavama Polančeca, iako to još nije sigurno. To je po mom mišljenju razlog zbog kojeg ptkm nije u blokadi što bi s ovakvim FI bilo za očekivati jer je uz to ovo drugi pozitivan FI u nizu, ali izgleda da velike investitore jos nisu uvjerili u istinitost istih.

Nisam strucnjak, ali mislio sam da zalihe s negativnim predznakom znace manje rashode, tj. da su zalihe povecane?


[thumbsup]

Sve ide po planu


Bitna je projekcija rezultata 4q, i dalje će biti u tome ritmu, zbog velike proizvodnje doći će do veće prodaje, kako sam prije napisao cijene NPK gnojiva i Kana su na rekordnim vrijednostima i dalje jer su mnogi zasijali pšenicu pa je potreba za NPK izrazita, dok cijena URea gnojiva treutačno je pala, ali zato što PTKM ne proizvodi samo UREA gnojiva već NPK i Kan i dalje rezultati pozitivni………
Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Prijatelju kome sada nije jasno neće mu nikada ni biti.
Pozdrav svim dugoročnima diončarima Petrokemije.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


FI je dobar, sukladno i očekivanjima jer su nekoliko puta značajno podizali cijene gnojiva, a cijenu glavne sirovine – plina im nisu značajnije povećavli. Jedini minus vidim u zalihama gotove proizvodnje, koliko sam skužio oni su te zalihe potpuno ispraznili (-136.663 vs -41.224 prosle godine), a drugi potencijalan minus je buduće FI zbog poremecaja koji su se dogodili nakon 3Q, te moguceg rasta cijene plina sukladno najavama Polančeca, iako to još nije sigurno. To je po mom mišljenju razlog zbog kojeg ptkm nije u blokadi što bi s ovakvim FI bilo za očekivati jer je uz to ovo drugi pozitivan FI u nizu, ali izgleda da velike investitore jos nisu uvjerili u istinitost istih.

gdje vidis ove brojke, ja vidim, ali samo -41888 i velikih -315701…
minus je trosak, otjecanje novca iz firme, tj, da su nabavili zalihe materijala

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Cartmannovi brojevi su iz RDiG..

bit ce ovdje punooo para


nisam na žalost vjerovao u odlične prognoze mike, bigbossa, gorana i pande (zbog crnog piskaranja jednog člana kojeg neću imenovati) pa nisam kupovao PTKM nego druge dionice ali čim se dočepam keša ulazim jako u PTKM i to dugoročno, najmanje na 1-2 godine.
još jednom iskrene čestitke imaocima dionica PTKM, čekaju vas puno bolji dani [thumbsup]

Ako misliš na mene onda moram priznati grešku makar nikad nisam prognozirao loš FI, da budem iskren očekivao sam oko 50 mil.

Greška je u tome što nisam ko drugi koji viču "kupi kupi" u trenutku kad prodaju s nadom da će podignuti cijenu tj. prodati po višoj cijeni. Da sam takav i da sam vikao "kupi kupi" prije cca. 2 tjedna kad sam rekao da sam prodao po 215kn, sad bi mi ti bio zahvalan, a ja bi bio presretan jer sam prodao po 215kn ono što nakon najboljeg izvješća u novijoj povijesti kompanije košta jedva 190kn. Znaci oboje bi bili presretni, ovako sam samo ja sretan, tebi je očito žao što nisi kupio po 215kn pa sad moraš po 190kn.

Ako vjeruješ u ovu firmu onda ti je i po 190kn povoljna, evo na prodaji imaš 100 komada po 189kn, ali ako ne vjeruješ tj. nisi siguran, ne krivi druge za to.


nisam na žalost vjerovao u odlične prognoze mike, bigbossa, gorana i pande (zbog crnog piskaranja jednog člana kojeg neću imenovati) pa nisam kupovao PTKM nego druge dionice ali čim se dočepam keša ulazim jako u PTKM i to dugoročno, najmanje na 1-2 godine.
još jednom iskrene čestitke imaocima dionica PTKM, čekaju vas puno bolji dani [thumbsup]

Ispravak; pod dugoročno se podrazumijeva na 3-5.g

minus je trosak, otjecanje novca iz firme, tj, da su nabavili zalihe materijala

596.389

Zalihe su veće za 315 701 000 Kn, nego u 2007. i ovo je jako velika poluga za rezultat u 4q……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


FI je dobar, sukladno i očekivanjima jer su nekoliko puta značajno podizali cijene gnojiva, a cijenu glavne sirovine – plina im nisu značajnije povećavli. Jedini minus vidim u zalihama gotove proizvodnje, koliko sam skužio oni su te zalihe potpuno ispraznili (-136.663 vs -41.224 prosle godine), a drugi potencijalan minus je buduće FI zbog poremecaja koji su se dogodili nakon 3Q, te moguceg rasta cijene plina sukladno najavama Polančeca, iako to još nije sigurno. To je po mom mišljenju razlog zbog kojeg ptkm nije u blokadi što bi s ovakvim FI bilo za očekivati jer je uz to ovo drugi pozitivan FI u nizu, ali izgleda da velike investitore jos nisu uvjerili u istinitost istih.

Kažeš da velike investitore nisu uvjerili u istinitost izvještaja. Daj ne piši gluposti. Što ćeš zaključiti da su ih uvjerili kad cijena bude 1000 kuna? E tada ću ja polako razmišljati o prodaji takvima kao ti koji će vjerovati da je jeftina na 1000 a nisu vjerovali u dionicu na 180-200 kuna.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

New Report

Close