PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

To netko namjerno štopa cijenu jer ovo nisu mali

Evo malo pokazatelja, obratite poziornost na ROA, ROE, P/E i ostale. Jednostavno ODLIČNO!!!

Ako netko primjeti grešku može slobodno na PM. [thumbsup]

Moja greška, nije 54, nego 74 milje dobiti, zaboravio da su u 2Q od 60 milja morali pokriti gubitak u 1Q od 20 milja, ali ukupna dobit za 3Q je 114 milja

Dok netko ne skupi hrabrosti pa ne digne preko 197, mirovinci ne smiju kupovati. A bez njih ništa od značajnijeg rasta!


Dobit 54 milje. odlično, ajmo analitičari izračunajte koliko je to dob it po dionici, ja kao laik došao sam do cifre oko 36kn, što je 20% pri cijeni dionice od 180 kn, gdje su sad oni koji se hvale sa svojim dionicama koje imaju povrat od 5-10 posto. Ovo je sramotno niska cijena, realna cijena bi morala bez obzira na medvjeđe tržište biti oko 500kn. Ne zaboravimo da je ovo izvješče za devet mjeseci.

Prijatelju dobi u ovom tromjeseču je skoro 74 milje, a po dionici je 21 kuna

Ako Petrokemija ne naraste nakon ovakvog FI, tada je ovaj ZSE potpuno smeće.

Cartman, Mika, BigBoss ??????
Komentari


Evo malo pokazatelja, obratite poziornost na ROA, ROE, P/E i ostale. Jednostavno ODLIČNO!!!

Ako netko primjeti grešku može slobodno na PM. [thumbsup]


još u tablicu nisu uračunata ulaganja a to su značajne rezervacije u 3q od 47 milijuna Kn veću proizvodnju od 5 posto, a time i veći trošak od 10 posto ukupnog rashoda, te profit u 4q 2007. kao tako PE je 3.54 a s ovime ispod 3…….. Bilanca jako puno krije ali krije samo pozitivne stvari………

Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Evo malo pokazatelja, obratite poziornost na ROA, ROE, P/E i ostale. Jednostavno ODLIČNO!!!

Ako netko primjeti grešku može slobodno na PM. [thumbsup]


još u tablicu nisu uračunata ulaganja a to su značajne rezervacije u 3q od 47 milijuna Kn veću proizovdnju od 5 posto, a time i veći trošak od 10 posto ukupnog rashoda…….. Bilanca jako puno krije ali krije samo pozitivne stvari………

Pozdrav
[/quote]

Što više gledam izvještaj to mi se više sviđa…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

nisam na žalost vjerovao u odlične prognoze mike, bigbossa, gorana i pande (zbog crnog piskaranja jednog člana kojeg neću imenovati) pa nisam kupovao PTKM nego druge dionice ali čim se dočepam keša ulazim jako u PTKM i to dugoročno, najmanje na 1-2 godine.
još jednom iskrene čestitke imaocima dionica PTKM, čekaju vas puno bolji dani [thumbsup]

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen

problem je novac trenutno, nema ga. možda zato

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

FI je dobar, sukladno i očekivanjima jer su nekoliko puta značajno podizali cijene gnojiva, a cijenu glavne sirovine – plina im nisu značajnije povećavli. Jedini minus vidim u zalihama gotove proizvodnje, koliko sam skužio oni su te zalihe potpuno ispraznili (-136.663 vs -41.224 prosle godine), a drugi potencijalan minus je buduće FI zbog poremecaja koji su se dogodili nakon 3Q, te moguceg rasta cijene plina sukladno najavama Polančeca, iako to još nije sigurno. To je po mom mišljenju razlog zbog kojeg ptkm nije u blokadi što bi s ovakvim FI bilo za očekivati jer je uz to ovo drugi pozitivan FI u nizu, ali izgleda da velike investitore jos nisu uvjerili u istinitost istih.

New Report

Close