PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izvješće za Q-3 nije još na stranicama ZSE. I sutra je radni dan…….

marcello

Molim vas da prestanete spamati forum i da mi odgovorite na pitanja od prije dvije strane. Vjeko, pomagaj..

Može mi li netko objasniti kakav utjecaj može imati izvješće za 3Q? Izašla je hrpa dobrih izvješća i ništa.. Misli li možda netko od forumaša kupovati ako izvješće bude dobro? Po ovim cijenama mirovinci ne smiju ako se ne varam..


Molim vas da prestanete spamati forum i da mi odgovorite na pitanja od prije dvije strane. Vjeko, pomagaj..

Može mi li netko objasniti kakav utjecaj može imati izvješće za 3Q? Izašla je hrpa dobrih izvješća i ništa.. Misli li možda netko od forumaša kupovati ako izvješće bude dobro? Po ovim cijenama mirovinci ne smiju ako se ne varam..

Podržavam pitanje.

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....


Može mi li netko objasniti kakav utjecaj može imati izvješće za 3Q? Izašla je hrpa dobrih izvješća i ništa.. Misli li možda netko od forumaša kupovati ako izvješće bude dobro? Po ovim cijenama mirovinci ne smiju ako se ne varam..

naravno da OMF smiju kupovati. izašle su izmjene hanfinog pravilnika i to im je omogućeno. da si sam daš malo truda umjesto da ovuda provociraš i sam bi to saznao

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

Što reći u situaciji kad tržište jednu ovakvu tvornicu vrednuju na cifru od 600 milja kuna. Paket od 51 % dionica vrijedi 42 milje eura. Da se otpočetka godine prodavalo po tržišnim cijenama dobit bi se samo za ovu godinu kretala na nivou od 450-500 milja kuna. Vidjeti ćemo sutra kakav je novčani tok firme, ali još malo i firma će sama moći kupiti paket od 50% dionica. To se neće desiti i uslijediti će sigurno nova ulaganja u opremu kako bi firma bila maksimalno spremna za EU. Amortizacija će opet biti na nivou od 100 milja ili drugačije rečeno kad bi gubitak bio do 100 milja firma i dalje ne bi bila ugrožena. Pošto će dobit biti značajno veća jer je ovo najbolji kvartal u povijesti poslovanja kutinskog diva vidjeti ćemo kakva će biti odluka Uprave oko rasporeda velikih količina casha.
Ako nam se u prvom kvartalu iduće godine još dogodi izvanredni priljev casha na račun možda je vrijeme za isplatu lagane dividende napaćenim dioničarima. Ako ne isplate dividendu jedino opravdanje može biti investicija u skladište plina.

Industrija gnojiva je prva koja će se početi oporavljati i vjerujem da će to biti ubrzo.
Zemlja se mora početi gnojiti kad je za to vrijeme i tu nema izbora.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

A i stalno me trese zašto je YARA baš u ptkm našla partnera za suradnju. Kao da SHELL dođe po benzin u INU, ili BAT da im Vlahović frče cigare. Tu se definitivno nešto kuha jer je to znak da naša roba itekako vrijedi.

živjeli.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

@ Mumaro: ne smiju kupovati. Izvor: NN 32/2008.

Smiju stjecati dionice do kapitalizacije 650 milijuna kuna (194kn), a kad kapitalizacija padne ispod 600 milijuna kuna (u slucaju ptkm 179kn) moraju pokrenuti postupak prodaje dionica, ali za to imaju rok od godinu dana koji se moze i produziti.

@ Mika: odgovor na to pitanje ces dobiti na istom mjestu gdje si dobio informaciju kako Yara kupuje od PTKM – na koncertu Elvisa Presleya.


@ Mumaro: ne smiju kupovati. Izvor: NN 32/2008.

Smiju stjecati dionice do kapitalizacije 650 milijuna kuna (194kn), a kad kapitalizacija padne ispod 600 milijuna kuna (u slucaju ptkm 179kn) moraju pokrenuti postupak prodaje dionica, ali za to imaju rok od godinu dana koji se moze i produziti.

Ukratko kako im pase.
Jos vazem, uci ili ne uci…
Sretno svima u PTKM!

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

Pozdrav kolegi Bluemanu, vidim da i ti pratiš petricu u zadnje vrijeme


@ Mumaro: ne smiju kupovati. Izvor: NN 32/2008.

Smiju stjecati dionice do kapitalizacije 650 milijuna kuna (194kn), a kad kapitalizacija padne ispod 600 milijuna kuna (u slucaju ptkm 179kn) moraju pokrenuti postupak prodaje dionica, ali za to imaju rok od godinu dana koji se moze i produziti.

bez veze, pa cijelo vrijeme je cijena PTKM na 180 kn ili malo iznad, a to što tu i tamo sklizne ispod pa se vrati mirovince uopće ne brine jer bi inače naslagali jake brane iznad 179 kn, ali očito smatraju da je to nepotrebno. iz toga nije teško zaključiti da mirovinci mogu i da će nastaviti kupovati PTKM.
ako izvješće bude dobro, ja ću danas dokupljivati negdje do 200 kn.

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!

Evo danas sam dobio službenu potvrdu izvješće će biti danas objavljeno na ZSE i na stranici PTKM……..

Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



@ Mumaro: ne smiju kupovati. Izvor: NN 32/2008.

Smiju stjecati dionice do kapitalizacije 650 milijuna kuna (194kn), a kad kapitalizacija padne ispod 600 milijuna kuna (u slucaju ptkm 179kn) moraju pokrenuti postupak prodaje dionica, ali za to imaju rok od godinu dana koji se moze i produziti.

bez veze, pa cijelo vrijeme je cijena PTKM na 180 kn ili malo iznad, a to što tu i tamo sklizne ispod pa se vrati mirovince uopće ne brine jer bi inače naslagali jake brane iznad 179 kn, ali očito smatraju da je to nepotrebno. iz toga nije teško zaključiti da mirovinci mogu i da će nastaviti kupovati PTKM.
ako izvješće bude dobro, ja ću danas dokupljivati negdje do 200 kn.
[/quote]

???? Ti sigurno nikad neces u mensu. Ili nisi još naučio čitati?

Piše ti jasno i nedvojbeno da ne smiju kupovati i pa time ni "naslagati jake brane" ispod 194kn, a nemaju ni razloga odmah prodavati jer i kad padne ispod 179kn imaju rok od godinu dana za prodaju koji se dodatno može i produžiti.

Svašta se nađe na ovom forumu..

New Report

Close