PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

thnx bb….bas me zanima na sto ce to liciti 🙂


@ whitefresh

vazniji je tecaj USD/HRK jer je tu i veca oscilacija

Zašto je važniji tečaj USD/HRK ako se većina proizvoda u inozemstvu prodaje u eurima? Ili nije?
Možda su cijene inputa u dolarima?

A što se tiče investicije od 20 miijuna, pa mora se to negdje knjižiti negdje, zar ne? Ne možeš uložiti 20 milijuna iz ničega i to zabilježiti samo kao odljev novca u financijskom toku.
Može pojašnjenje?

Nisam opasan.

Vidiš kroz amortizaciju, iznos ovisi o stopi amortizacije, a stopa ovisi o tome u što je uložen taj novac. Npr. ako je uložen u potrošni uredski pribor, papir, tonere i sl., odma ide u rashode, ako je uloženo u automobile amortizira se kroz 4 godine, tj. 2 po ubrzanoj stopi itd..

Pozdrav dioničarima Petrokemije! Radio sam analizu ove kompanije (kao uostalom i svih drugih kompanija čije dionice posjedujem ili namjeravm posjedovati u bližoj budućnosti). I tako sam za Petrokemiju stavio kao jedan od glavnih nedostataka opasnost od redukcije plina i potaknuto redukcijom veliko smanjenje proizvodnje. Ali kao što vidimo za sada je iznadprosječno toplo i potrošnja plina je manja od očekivane za ovaj dio godine. Svakoim danom je opasnost od velikih redukcija sve manja a time se i ovaj rizik umanjuje. Ovakvo vrijeme je plus za Ptkm i zato pamet u glavu. A u prvom mjesecu je najavljen rement i mislim da možemo biti mirni što se ove dionice tiče. A gnojiva će trebati sve više i više i potražnja je svake godine i u Hrvatskoj i u regiji ali i u cijelom svijetu sve veća…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Profit Volkswagena u devet mjeseci porastao 27 posto

Volkswagen, najveći europski proizvođač automobila, danas je izvijestio o 27-postotnom rastu profita u prvih devet mjeseci ove godine zbog dobre prodaje na tržištima u nastajanju.

Evo za koji trenutak ili sat vidjet ćemo koliko je profit porastao ili pao Petrokemiji. Reći ćete da nije isto uspoređivati te dvije firme, ali povećanje profita je povećanje profita. Molim tko hoće i može neka usporedi sve pokazatelje ovih firmi.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


Vidiš kroz amortizaciju, iznos ovisi o stopi amortizacije, a stopa ovisi o tome u što je uložen taj novac. Npr. ako je uložen u potrošni uredski pribor, papir, tonere i sl., odma ide u rashode, ako je uloženo u automobile amortizira se kroz 4 godine, tj. 2 po ubrzanoj stopi itd..

Ulaganje se knjiži kao amortizacija?
Pa ko je ovdi lud?

Nisam opasan.



Vidiš kroz amortizaciju, iznos ovisi o stopi amortizacije, a stopa ovisi o tome u što je uložen taj novac. Npr. ako je uložen u potrošni uredski pribor, papir, tonere i sl., odma ide u rashode, ako je uloženo u automobile amortizira se kroz 4 godine, tj. 2 po ubrzanoj stopi itd..

Ulaganje se knjiži kao amortizacija?
Pa ko je ovdi lud?
[/quote]

Govorimo o utjecaju tog ulaganja u racunu dobiti i gubitka. Ako te zanima na kojem se kontu knjizi pogledaj u kontne liste ili nazovi nekog knjigovodju. Makar ne znam kakve to veze ima s PTKM?


Pozdrav dioničarima Petrokemije! Radio sam analizu ove kompanije (kao uostalom i svih drugih kompanija čije dionice posjedujem ili namjeravm posjedovati u bližoj budućnosti). I tako sam za Petrokemiju stavio kao jedan od glavnih nedostataka opasnost od redukcije plina i potaknuto redukcijom veliko smanjenje proizvodnje. Ali kao što vidimo za sada je iznadprosječno toplo i potrošnja plina je manja od očekivane za ovaj dio godine. Svakoim danom je opasnost od velikih redukcija sve manja a time se i ovaj rizik umanjuje. Ovakvo vrijeme je plus za Ptkm i zato pamet u glavu. A u prvom mjesecu je najavljen rement i mislim da možemo biti mirni što se ove dionice tiče. A gnojiva će trebati sve više i više i potražnja je svake godine i u Hrvatskoj i u regiji ali i u cijelom svijetu sve veća…

Temperature su otprilike iste, to nece imati nikakav utjecaj u ovom dijelu godine, npr. za rujan

http://klima.hr/klima.php?id=ocj&param=

"ODSTUPANJE SREDNJE TEMPERATURE ZRAKA U RUJNU 2008.

Srednje mjesečne temperature zraka bile su u rujnu 2008. godine niže ili jednake višegodišnjem prosjeku (1961-1990.). Temperaturna odstupanja kretala su se od – 2.2 °C na Zavižanu do 0.0 °C u Poreču.

Prema raspodjeli percentila, najveći dio zemlje svrstan je u kategoriju normalno, a zatim slijedi kategorija hladno."


Ulaganje se knjiži kao amortizacija?
Pa ko je ovdi lud?

ne, nego se trosak ulaganja knjizi kao rashod u vidu godisnje amortizacije, tj. ono sto je pjesnik htio reci je da se bilo kakva tekuca ulaganja ne odrazavaju na rashode, odnosno RDiG. Eventualno se moze na godisnjoj razini ako je npr. amortizacija 10% godisnje, za jednu godinu onda proknjiziti 10% od iznosa ulaganja(npr. 20 milijuna kuna), odnosno 2 milijuna kuna kao amortizacija odnosno rashod.

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Amortizacija na strojeve i mehanizaciju je 25% godisnje (4 godine), znaci na 20 milijuna kuna ulaganja u mehanizaciju 5 milijuna godisnje smanjuje dobit i utjece na rdg.

Ali ako moraš recimo platiti kešom tih 20 milijuna kn, pa moraš ih odnekle uzeti.
To mora umanjiti neto dobit. Kako onda ne utječe na RDG?

Di griješim?

Nisam opasan.

Može mi li netko objasniti kakav utjecaj može imati izvješće za 3Q? Izašla je hrpa dobrih izvješća i ništa.. Misli li možda netko od forumaša kupovati ako izvješće bude dobro? Po ovim cijenama mirovinci ne smiju ako se ne varam..

New Report

Close