PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cijena i dalje pada, osim vira s -0,52 ptkm je jedina dionica na mojoj listi promatranih koja danas pada s -3,81%, neke druge su cak u pozitivnoj blokadi. Svi mozemo pretpostavit uzroke tog straha.



Sve super, jedino cijena s 358kn na pocetku godine pade na 170kn. Al zar je to bitno, vazno da je sve super, da đubriva ima..

Ne znam što uzeti PTKM ili Adrs-p-a?

Molio bi argumente.
[/quote]

Vec sam mnogo puta ponovio izjavu Jessea Livermora iz sredine 20tih godina prošlog stoljeća. "Ne pitajte me hoće li pojedina dionica gore ili dole, kad cijene rastu sve idu gore, kad padaju sve idu dole".

Inace ja gledam brodare, i kod nas i vani, dosta su pali te ocekujem da bi zavrsetkom krize mogli i znacajno porasti. PTKM takodjer moze porasti kad krene pozitivno razdoblje, ali oni koji su je najvise mogli podignuti (mir. fondovi) su vec obavili svoju kupnju, pokupovali su skoro 300 tisuca dionica. Ipak, napravili su ogromnu uslugu nama tadasnjim dionicarima, da nisu pošpugali prodaju i pokupovali tih skoro 300 tisuca dionica, nastala bi panika na prodaji gora nego na atpl i sam Bog zna gdje bi sad bila ova dionica. Jer mnogi koji su vidjeli da ne pada mnogo su odlucili ostati u njoj, da je pala na 150 ili 100kn sigurno bi i oni rekli "bjez, ovo ide kvragu" i izasli sto bi stvorilo dodatan pritisak na prodaju i potpuno srušilo cijenu.

Znaci ukratko, moj fokus je na brodarima, tebi preporucam napraviti vlastitu analizu i donjeti odluku, tako bar i ako pogrijesis znat ces da si sam kriv, a ne da si izgubio novac jer si nekog slusao.




josh su dva dana do objave, ili nesto malo vise, ovo je fakat ludnica. nista mi nije jasno [smiley]

Sutra je objava………
[/quote]

Prognoze?
[/quote]

Trebalo bi izvješće biti dobro (neću reći odlično)! OČEKIVANJE!!!

Burza kaže da izvješće neće biti dobro jer 178,07 i -3,78% je uvjerljivo! REALNOST!!!

OČEKIVANJE I REALNOST su u velikom nesrazmjeru … zaključak nešto tu ne štima ili je to samo odraz ovoe situacije i ništa više nije važno osim što će Ameri, Japanci, DAX ….

Ko vrijedi leti!

Danas netko pametno skuplja po 280 i istodobno drži cijenu.Sigurno netko tko očekuje skori rast.

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....


Danas netko pametno skuplja po 280 i istodobno drži cijenu.Sigurno netko tko očekuje skori rast.

Bilo bi dobro [rolleyes]cak sto vise super



Danas netko pametno skuplja po 280 i istodobno drži cijenu.Sigurno netko tko očekuje skori rast.

Bilo bi dobro [rolleyes]cak sto vise super
[/quote]
Ne održava cijenu, nego drži čarapu na glavi i čeka ljude iza ugla. Tako su čekali i na Wolksvagenu, pa ih je sve pregazilo ko FAP konzervu !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Volkswagen.

@ Sonny69: prošle godine su "pametno skupljali" po 280kn, ove godine "pametno skupljaju" po 180kn.


Cijena i dalje pada, osim vira s -0,52 ptkm je jedina dionica na mojoj listi promatranih koja danas pada s -3,81%, neke druge su cak u pozitivnoj blokadi. Svi mozemo pretpostavit uzroke tog straha.



Sve super, jedino cijena s 358kn na pocetku godine pade na 170kn. Al zar je to bitno, vazno da je sve super, da đubriva ima..

Ne znam što uzeti PTKM ili Adrs-p-a?

Molio bi argumente.
[/quote]

Vec sam mnogo puta ponovio izjavu Jessea Livermora iz sredine 20tih godina prošlog stoljeća. "Ne pitajte me hoće li pojedina dionica gore ili dole, kad cijene rastu sve idu gore, kad padaju sve idu dole".

Inace ja gledam brodare, i kod nas i vani, dosta su pali te ocekujem da bi zavrsetkom krize mogli i znacajno porasti. PTKM takodjer moze porasti kad krene pozitivno razdoblje, ali oni koji su je najvise mogli podignuti (mir. fondovi) su vec obavili svoju kupnju, pokupovali su skoro 300 tisuca dionica. Ipak, napravili su ogromnu uslugu nama tadasnjim dionicarima, da nisu pošpugali prodaju i pokupovali tih skoro 300 tisuca dionica, nastala bi panika na prodaji gora nego na atpl i sam Bog zna gdje bi sad bila ova dionica. Jer mnogi koji su vidjeli da ne pada mnogo su odlucili ostati u njoj, da je pala na 150 ili 100kn sigurno bi i oni rekli "bjez, ovo ide kvragu" i izasli sto bi stvorilo dodatan pritisak na prodaju i potpuno srušilo cijenu.

Znaci ukratko, moj fokus je na brodarima, tebi preporucam napraviti vlastitu analizu i donjeti odluku, tako bar i ako pogrijesis znat ces da si sam kriv, a ne da si izgubio novac jer si nekog slusao.
[/quote]

Kolega zar niste rekli da se bavite brodarima ! Onda znam kako vam je ! Usput Amerika se počela zeleniti, pa će biti posla i za brodare ! Sretno Vam bilo.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !





josh su dva dana do objave, ili nesto malo vise, ovo je fakat ludnica. nista mi nije jasno [smiley]

Sutra je objava………
[/quote]

Prognoze?
[/quote]

Trebalo bi izvješće biti dobro (neću reći odlično)! OČEKIVANJE!!!

Burza kaže da izvješće neće biti dobro jer 178,07 i -3,78% je uvjerljivo! REALNOST!!!

OČEKIVANJE I REALNOST su u velikom nesrazmjeru … zaključak nešto tu ne štima ili je to samo odraz ovoe situacije i ništa više nije važno osim što će Ameri, Japanci, DAX ….
[/quote]

može biti izvješče sa -5,5,50,100,200 milja poslije dva dana euforije ide nazad na ove cijene(može i više, ako če se poklopit pozitivne linije Vlada111 :-))ako čemo bit stabilni, ako ne- i niže….
želim rijeći ova doba nema veze sa FA i TA, možemo si to negdje stavit, kad se smiri situacija (?), rasti če one najbolje i one koje trebaju ovi VLADARI SVJETA, koji odlučuju o našaoj sudbini i siguram sam da petrica ispunjava sve uslove…
pozdrav svima
[thumbsup]

ps
komentar nije druk ni na gori ni na doli

Može mi netko koliku ulogu igra tečaj kn/euro na prihode i neto dobit PTKM (s obzirom na prodaju u inozemstvu? Tečaj je krajem 9.mj.’07 bio 7,2x, a 30.09.’08. 7,10.
Zanemarivu ili?

I je li bil kakvih kapitalnih investicija u 3. kvartalu? Nešto mi je u sjećanju ostalo nekakvih 20 milijuna kn, o čemu se tu radilo?
Kakav će to imati utjecaj na neto dobit?

Puno hvala unaprijed.

Nisam opasan.

@ whitefresh

vazniji je tecaj USD/HRK jer je tu i veca oscilacija
investicije nemaju veze na racun prihoda i rashoda odnosno ne knjize se kao rashod jer ako napravis investiciju od 20 milijuna kuna tj. ulozis 20 milijona kuna u novu opremu, ne mozes tu investiciju prikazati kao rashod i onda ponovno kroz 10 godina npr. amortizirati (tj. stavljati kao trosak amortizacije) tu novu imovinu. Onda bi znacillo da ti je ukupan trosak 40 milijuna kuna (kroz 10 godina) a stvarni ti je zapravo 20 koje ces (a tako se to i radi) kroz amortizaciju kroz 10 godina svake godine prikazati 2 milijuna kuna amortizacijskog troska.
Investicije imaju utjecaja na novcani tok, no to je druga kategorija od RDiG.

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

danas dolazi izvjšće?? zna netko


danas dolazi izvjšće?? zna netko

Ja sam već bio zvao, ako neće danas sutra,…….

Tek poslije jedan……. bi moglo biti…….
Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close