PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uzalud ti laži i podvale, jer baš ti si se nekad kleo u Klausa i govorio da je on najmocniji covjek u Petrokemiji, a sad okreces pricu kako ti odgovara.

Novi list, 8.6.2000

ZAGREB – Stožer za obranu Petrokemije, spreman je organizirati sve zakonite i nezakonite oblike pritiska kako bi Vlada i Hrvatski fond za privatizaciju ispoštovali Sporazum o načinu privatizacije Petrokemije iz kolovoza 1998. godine. Tijekom četvrtka, Stožer će Vladi uputiti posljednje pismo upozorenja sa zahtjevom da u roku od tjedan dana njegove predstavnike primi Slavko Linić, potpredsjednik Vlade i Goranko Fižulić, ministar gospodarstva. Ne pristane li Vlada na razgovore o provedbi sporazuma, Stožer će organizirati masovne prosvjede u Kutini, a pripreme za njega su već otpočele. Prema riječima Željka Klausa, glavnog sindikalnog povjerenika EKN-a u Petrokemiji, s konferencije za novinare u srijedu, Stožer je spreman i na blokadu autoceste Zagreb-Lipovac, ostvare li se neslužbene najave o otpuštanju većeg dijela radnika Petrokemije.

“Nismo mi Liovići i neće nas moći optužiti za uništavanje turističke sezone. Ako do blokade autoceste dođe, ona će se održati pod visokim pokroviteljstvom Vlade”, kazao je Klaus podsjećajući kako nova Vlada odbacuje ranije potpisani sporazum i želi restrukturirati Petrokemiju prema modelu u kojem bi se smanjila proizvodnja i broj radnika tog poduzeća od strateškog značaja. Stožer Petrokemije, spreman je i na kampiranje na Markovu trgu, dok god Vlada ne prizna Sporazum potpisan s bivšom vlasti. “Mi u Kutini smo malo drukčiji i nećemo dovesti 200 ljudi na pola sata. Doći će najmanje dvije tisuće ljudi jer je Markov trg pravo mjesto na kojem se pitanje naše budućnosti rješava”, kazao je Klaus dodajući kako su čelnici Stožera za obranu Petrokemije “spremi ići i u zatvor”, odnosno podnijeti odgovornost za sve svoje postupke. Pritom napominje, kako građanski neposluh Petrokemije ne organizira SSSH, niti HUS čiji su članovi sindikata u Stožeru za obranu. Radnici Petrokemije sami se organiziraju u obrani svojih prava, a sindikalne centrale ih podržavaju.

“Promjena vlasti ne znači i negaciju pravnog poretka za vrijeme prethodne vlasti. Nepoštivanje Sporazuma o privatizaciji Petrokemije bio bi uvod u neispunjavanje sporazuma o privatizaciji drugih javnih poduzeća”, kazala je Dušanka MarinkovićDrača, pravna savjetnica Sindikata energetike, kemije i nemetala dodajući kako je zahtjev Stožera za obranu Petrokemije potpuno legitiman.

[img]http://www.hrt.hr/arhiv/2002/01/17/55.jpg[/img]
[img]http://www.hrt.hr/arhiv/2002/01/17/54.jpg[/img]

Koje gluposti, banke propadaju, carstva se ruše, a RH ne smije prodati PTKM?? Svašta!

To ćeš vidjeti samo na temi PTKM, toliko se bori za PTKM , kao da je sam vlasnik dionica PTKM, a opet dalje govori da će propasti……… To nećeš nigdje naći nego samo ovdje…..

A i nedavno je pisao da će biti potopa od radničkih dionica, a ono ni r od radničkih dionica…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

@Cartmann
Vidim da si se brzinski odlogirao i logirao pod drugim nickom da sebi brzo uvališ 100%
Svaka čast na brzini
Samo me zanima dali misliš da su ljudi sljepi

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

pockajmo josh tih par dana pa da vidimo tko je tko 🙂

@Cartmann

Kad već stavljaš prastare tekstove pa da ti odgovorim s jednim sličnim.

27.8.98. – Hrvatska socijalno liberalna stranka na temelju dosadasnjeg loseg iskustva s privatizacijom, ne vjeruje da ce kuponska privatizacija kutinske Petrokemije donijeti ista pozitivnog. Naprotiv, HSLS smatra da se stradalnici Domovinskoga rata, u cije ime se privatizacija provodi, koriste kao paravan za veliku dobit koju pojedinci namjeravaju zaraditi na Petrokemiji, receno je na konferenciji za novinare te stranke u Zagrebu.
Predsjednik kutinskoga Gradskog vijeca i kutinskog ogranka HSLS-a, Hrvoje Zoric, ocijenio je da bi kuponska privatizacija 51 posto Petrokemije rezultirala kolapsom tog jedinog hrvatskog proizvodjaca umjetnog gnojiva, uz ciji opstanak je vezana i egzistencija cijele Kutine. To je jedinstveno stajaliste Gradskog vijeca Kutine, u kojem sjede clanovi sest stranaka, 3300 radnika Petrokemije i svih gradjana Kutine, ustvrdio je Zoric.
Kutinjani strahuju da ce privatizacijsko-investicijski fondovi vecinski paket dionica prodati stranoj konkurenciji, koja bi vrlo rado unistila Petrokemiju, kako bi preuzela njezina strana trzista, dodao je.
Vlada je nominalnu vrijednost Petrokemije sa 703 milijuna njemackih maraka, na koliko je procijenjena u prvom krugu privatizacije, u drugom krugu smanjila na samo 78 milijuna maraka, upozorio je Antun Velcl, clan kutinskoga Gradskog poglavarstva. Tako sada PIF-ovi mogu za manje od 40 milijuna maraka postati vecinski vlasnici Petrokemije.
Prema nesluzbenim informacijama, tvornice umjetnih gnojiva iz Finske i Norveske nude otkup 51 posto Petrokemije po prvotnoj cijeni od 703 milijuna maraka. Ako PIF-ovi preprodaju Petrokemiju stranoj konkurenciji, netko ce na kraju u dzep strpati vise od 300 milijuna maraka, zakljucio je Velcl.

Kutinjani smatraju da bi Petrokemija jos barem 10 godina morala ostati u drzavnome vlasnistvu, receno je na konferenciji za novinare HSLS-a.

Zanimljivo 10g poslje premijer dr. Ivo Sanader u Dnevniku plus ničim izazvan spominje privatizaciju Petrokemije.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

@ Goran8

Navedi molim te izvor za prijasnji post. Hvala. U2 cartmann.

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

27.8.98
Kutinjani smatraju da bi Petrokemija jos barem 10 godina morala ostati u drzavnome vlasnistvu, receno je na konferenciji za novinare HSLS-a.

http://www.hrt.hr/arhiv/98/08/27/stranke.html

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


27.8.98
Kutinjani smatraju da bi Petrokemija jos barem 10 godina morala ostati u drzavnome vlasnistvu, receno je na konferenciji za novinare HSLS-a.

http://www.hrt.hr/arhiv/98/08/27/stranke.html

SVAKA TI CAS T NA INFORMIRANOSTI I ARGUMENTIMA evo stotke od mene , gledam i citam vase postove duze vrijeme i stvarno mogu rec da ima li ima bisera koji se svojski trude da ubijede ljude kako je ova petrica najveci gabor na zse a mozda je najveci biser(da daju kakvu dividendicu od cca 10-tak kuna bila bi naj biser i sire od zse)
nerazumijem ljude koji ltu sjede i pisu sastavke ko da im je to lektira i to samo da bi upozorili puk(kak ste vi dobri) da ova dionica ne vrijedi a vi i onak je nemate, nevjerojatno, pa ja cak nisam sam prema sebi tak dobar i uvidjavan ko vi prema širem puku a jos kad vidim da su tu najveci dobrocinitelji nekakve "Mojce" OJCE COJCE znam da to vrijedi a i vi ljudi koji citate ovo sve pogledajte tko pise i kaj i vratite se na malo prijašnje stranice i nedajte se da se te mojce ojce cojce kasnije nasladjuju ko sa zerpom . i oni bi petricu kod sebe ali nemaju toliku "parcelu" jedino ak im austrijanci posude pa zato tu pecaju kod nas HRVATA
bog,hrvati i petrica

pepe7

Gorane, dobra te panika uhvatila, vadiš nickove iz naftalina, likovi koji nisu na temi napisali niti jedan komentar u povijesti ovog foruma dolaze i komentiraju kao da su svaki dan tu i naravno – vrijeđaju, već s prvim komentarom. Kad ne znaš drukčije onda napravi nered, šum, da se skrene pogled s bitnog.

Ne uvjeravate vi ljude da kupe PTKM zato što ste dobrotvori već zato da imate kome uvalit svoje dionice. To je bar svakom jasno.

Evo nek ljudi pogledaju komentare od prije godinu dana; "nedam ja svoju petricu ispod 2200kn, ni slučajno", "nedam ni ja prijatelju, to je premalo, uskoro će ona mnogo više", "ovo je zlatni rudnik prijatelju, ovo ne prodajem ni za 4000, ni za živu glavu", "tako je prijatelju, svi koji išta znaju i imaju malo mozga vide da će Petrica uskoro na 2000kn", "sigurno prijatelju, nitko ne sumnja, pustimo par budala", "tako je prijatelju", "evo i mene prijatelji, i ja idem svama na 2000kn, nedamo je ispod 4",..

Pa čak i prije tjedan-dva dana kad sam napisao da prodajem dionice bilo je "hi hi hi koja budala, sad se kupuje, sad samo budale prodaju, hi hi evo ja kupio..", a danas sam je mogao kupit za 50 kuna manje po dionici nego što sam prodao.

Dobit ili gubitak nakon oporezivanja (AOP 051-052) 053 -85.278 -62.266 13.714 11.941

Ovakva je situacija bila prije godinu dana i godinu prije toga. Uskoro ćemo vidjeti kako danas izgleda RD i G najefikasnije tvornice u branši.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

cartman poručuje (to nije svima nam znani kolega forumaš nego jedan moj dragi kolega) da bi neto dobit ptkm za prvih 9 mjeseci mogla biti i 1000 %(tisućuposto) veća nego prošle godine. Vidjeti ćemo za 2 dana jeli u pravu.

živjeli.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close