PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Prijatelju moj, boli EU neka stvar za PTKM i šta čemo mi s njom, samo je bitno da nije u gub icima i da nije na teret proračuna. A da je tako, eto nedavno prilikom davanja javne ponude MOL-a za INU, EU se nije oglasio ni jednom riječi. A svi znamo koja je frka bila kad je počela borba OMV–ea i MOL-a.
Nego nije mi jasna ova tvoja potreba za ovolikim teoretiziranjem oko svega i svačega, pisanja poluistina, laži, pa moram reči često puta i gluposti. Ponekad je bolje ništa ne napisati, nego zauzimati toliki prostor na nekom forumu. Ali ti si ionako lik iz crtiča pa nije ni čudo da nisi u doticaju sa realnim svijetom.


Iznosim svoje mišljenje, tome forum i služi.

Na svakoj temi (i svakom forumu) forumaši iznose svoje stavove i mišljenja koja u pravilu nisu sva identična. Ako želiš slušati samo jedno mišljenje i ne želiš čuti drukčija, ne čitaj forume.

Jer mi nije jasno što ustvari želiš, da se zabrani pisati svakom tko podobno mišljenje? Da zabranimo pisati svakome tko misli da Hajduk neće osvojiti Ligu prvaka sljedeće godine? Pa ako svi budu pisali da hoće, možda i osvoji?

Neće, isto kao što Petrokemija neće u privatizaciju, ma koliko neki željeli zataškati istinu.

Upravo sam čitao komentare iz ovih dana prošle godine, također se urlalo o privatizaciji i letjele su poruke "ja ne dajem ispod 2000kn, ni u ludilu", "2000kn je realno, pa i malo za našu Petricu", itd..a vidi je sad.


Ma niti te ja želim niti mogu spriječiti da pišeš što god želiš, ali je moj post bio razmišljanje naglas, u biti iščuđavanje.
Samo piši i dalje, pozdrav i laku noć

Nema brige za ptkm gospodo. I dalje ćemo prodavati sve što se proizvede samo uz niže cijene pojedinih vrsta gnojiva. Znali smo da duplanje cijena bilo kojeg, a pogotovo strateškog proizvoda dugoročno nije održivo.Ista sudbina snašla je benzin ovih dana. Uskoro će se moći fine pare uzeti na svjetskim proizvođačima gnojiva. Samo treba pratiti kretanje cijene gnojiva i na vrijeme kupiti.
Samo se sjetite što je sio TNH govorio o situaciji kad bi svjetske firme zaustavile proizvodnju gnojiva. Mislim da bi hrane bilo za 40 dana. To puno govori.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Ponovo je Mesarić dokazao da je budala.Kupuje dionice u tjednu prije ojaverezultata koje zna.Ako i nije prekršio zakon o tržištu etički i moralno je nula.Naravno da svi znamo kad smo vidjeli Yaru da su rezultati dobri ali mogao je bar kupiti prije dva tjedna…Stvarno jadno.


Nekima je potrebno ponoviti vise puta.

Pitanje privatizacije Petrokemije je vec RIJESENO!

Sjeli su za stol predstavnici radnika – sindikati, uprave tvornice i predstavnici vlade kao vecinskog vlasnika te DOGOVORILI da tvornica nece pasti u ruke privatnika kako bi se zastitila radna mjesta.

evo nekoliko najava visoko pozicioniranih državnih dužnosnika i uprave, sindikata petrokemije

7.9.2007 – Na kraju mandata pred Vladom je nekoliko značajnijih privatizacija. Osim privatizacije od 20 do 23 posto dionica T-HT-a, potpredsjednik Vlade Damir Polančec priprema i privatizaciju kutinske Petrokemije.

__12.11.2007 |Model privatizacije Petrokemije, najuspješnije kutinske tvrtke, bit će jednako transparentan i korektan kao što su to bili privatizacijski modeli u slučaju HT-a i Ine. Tim je modelima ova Vlada pokazala kako se treba provoditi privatizacija i od toga neće odustati i kada se počne s privatizacijom Petrokemije. U svakom ćemo slučaju voditi računa o interesima zaposlenih.

Izjavio je to Ivan Šuker, ministar financija, na svečanoj sjednici Gradskog vijeća Kutine u povodu obilježavanja 751. rođendana toga grada. Šuker je naglasio da je Kutina primjer kako Vlada RH i gradska vlast mogu surađivati i raditi u zajedničkom interesu.

Ovo je izjava ministra financija Ivana Šukera na svečanoj sjednici Gradskog vijeća Kutine

—-10.11.2007 – Dva sindikata Petrokemije, podružnice HUS-a i EKN-a, te Udruga hrvatskih branitelja, energično su protiv brze privatizacije Petrokemije, do kraja godine, koju je najavio potpredsjednik Vlade za gospodarstvo Damir Polančec. Pozivaju da se poštuje sporazum o privatizaciji sklopljen 1998. godine.
Ne želimo da se brzom privatizacijom učine krivi koraci, koji bi mogli imati trajne negativne posljedice na gospodarsko-socijalno stanje ove regije. Zbog mnogih nepoznanica, privatizacija do kraja godine, koju je najavio Polančec, ne dolazi u obzir.

14. siječnja 2008 – Gostujući u Dnevniku plus HRT-a predsjednik hrvatske Vlade Ivo Sanader najavio je prve poteze Vlade: privatizaciju Petrokemije

10.07.2008
lider intervju sa Mesarićem
Koliko dionica vi imate i hoćete li ih prodavati? – Isto kao i svi zaposleni, 106. Neću ih prodavati. Namjeravam ih kupiti još na burzi.
Koliko je za Petrokemiju dobro da joj država dugoročno ostane većinski vlasnik ? – Za industriju poput Petrokemije, koja na ulazu ima plin kao osnovnu sirovinu, a na izlazu proizvod koji također nije samo predmet državne politike nego svjetske politike, ima smisla da država takve strateške industrije drži u većinskom vlasništvu. Mnoge su takve industrije u većinskom vlasništvu država, ali kad u budućnosti tržište bude posve slobodno to neće biti presudno.

A kada će nastupiti ta budućnost?
– Vrlo skoro. Sporazumom sa sindikatima prema kojem je radnicima prodano 12,45 posto dionica određeno je i to da država ostane većinski vlasnik s 51 postotkom udjela. Dođe li do novog razvoja događaja potpisnici sporazuma morat će porazgovarati

—– da li je carmann u pravu ili nije vrijeme će pokazati—

P.s.
Jedan zanimljiva informacija is svijeta businessa koja nema veze sa Petrokemijom ali….
http://www.poslovni.hr/96649.aspx

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Nema brige za ptkm gospodo. I dalje ćemo prodavati sve što se proizvede samo uz niže cijene pojedinih vrsta gnojiva. Znali smo da duplanje cijena bilo kojeg, a pogotovo strateškog proizvoda dugoročno nije održivo.Ista sudbina snašla je benzin ovih dana. Uskoro će se moći fine pare uzeti na svjetskim proizvođačima gnojiva. Samo treba pratiti kretanje cijene gnojiva i na vrijeme kupiti.
Samo se sjetite što je sio TNH govorio o situaciji kad bi svjetske firme zaustavile proizvodnju gnojiva. Mislim da bi hrane bilo za 40 dana. To puno govori.

Kako sam napisao prije mnogi su kukuruzna polja zamjenili pšenicom, tako je u RH zasijana rekordna
količina sjemena, pa tako i EU, a kada se pšenica uzgaja koriste se NPK gnojiva, znači imati ćemo stabilne cijene NPK, stabilne cijene Kan-a a jedino je došlo do korekcije cijena UREA…….

Kakva je perspektiva kompanije PTKM, dakle 4q, i dalje rekordan ………. Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Htio bi pozdraviti nove dioničare naše petrice, vidim da ih ima sve više

Sta je sad sa fondovima u petrici dali moraju rasprodavat jer sicam se da je postojala neka regulativa o trzisnoj vrijednosti firme

Neka netko pojede ova dva kretena koji se takmiče ko će više i prije spustit cijenu, smiješno


Neka netko pojede ova dva koji se takmiče ko će više i prije spustit cijenu, smiješno

To su fondovi koji spuštaju cijenu dolje, kada nema kupnje oni tako rade, a u isto vrijeme se postavljaju na manjim nalozima pa kupuju…………….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



Neka netko pojede ova dva koji se takmiče ko će više i prije spustit cijenu, smiješno

To su fondovi koji spuštaju cijenu dolje, kada nema kupnje oni tako rade, a u isto vrijeme se postavljaju na manjim nalozima pa kupuju…………….
[/quote]
Očito misle da je burza nastala u Hlebinama, a da je taj projekt osmislio Ivan Generalić !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Ima li to možda veze sa najavom poskupljenja plina?
što mislite?

New Report

Close