PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nema straha za Petrokemiju. Ministar je u emisiji Plodovi zemlje najavio da se cijene mineralnih gnojiva moraju izjednačiti u Hrvatskoj sa zemljama u okruženju. Znači politička volja postoji. A kad to naprave…

Nisam gledao emisiju ! Gdje se to može vidjeti i čuti ?

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

U plodovima zemlje govorilo se o proizvodnji hrane i njezinoj cijeni. Bilo je kazano u vezi kukuruza
kako je prvi put u zadnjih deset godina uveden poticaj 2250 Kn po hektaru, http://www.poslovni.hr/95250.aspx

Gost emisije bio je iz ministarstva RH ne ministar, i on je komentirao da cijena gnojiva je 20 posto jeftinija nego u okruženju i da se mnogi moraju zapitati kako su njihovi troškovi veći nego u okruženju. Dakle nije uzrok cijena gnojiva već u njihovoj proizvodnji…………
Eto toliko…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

U plodovima zemlje govorilo se o proizvodnji hrane i njezinoj cijeni. Bilo je kazano u vezi kukuruza
kako je prvi put u zadnjih deset godina uveden poticaj 2250 Kn po hektaru, http://www.poslovni.hr/95250.aspx

Gost emisije bio je iz ministarstva RH ne ministar, i on je komentirao da cijena gnojiva je 20 posto jeftinija nego u okruženju i da se mnogi moraju zapitati kako su njihovi troškovi veći nego u okruženju. Dakle nije uzrok cijena gnojiva već u njihovoj proizvodnji…………
Eto toliko…..

Ovo je točno. Krivo sam napisao, nije ministar nego netko iz ministarstva.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

ova dionica zakucana na 211 i ni mrdac, a čekam ju malo niže i ne odstupam

..znači sada seljaci(+Pankretić) imaju još jedan manji razlog da se bune protiv poskupljenja gnojiva ako do njega dođe…

ovdje se radi znači o subvenciji proizvođača, kao što je to svugdje i u EU…ne vjerujem da je moguće subvencionirati i seljaka tj. njegov output i istodobo input (gnojivo) u EU…to bi bila dvostruka subvencija…
a pored toga, na taj način vršimo dumping gotovih proizvoda, npr. u BIH…jer njima prodajemo skuplje gnojivo i jeftinije proizvode nego što ih oni mogu proizvesti…to se zove dumping i to neće moći više da se nastavi…
Porasti će i plin (kako je ugovorom i dogovoreno), ali će isto tako dolaziti i do korekcije domaćih cijena…
Na ovaj način približavamo se pravilima igre u EU, ako dr.Ivo želi biti predsjenik, onda će morati (kao i kod brodogradnje) se prilagoditi tim pravilima igre…nema dumpinga u BIH…i nema dvostrukih poticaja..lokalni izbori su u petom mjesecu(nisam 100% suguran?), a rok da se završe pregovori su jesen 2009.g. kada se raspušta Parlament EU…
Vrijeme istječe.

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Poljoprivreda i prehrana naši jedini aduti u krizi
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=63881252-5450-4575-97d8-611e5b6520f6

"S obzirom na potencijal koji Hrvatska ima, a to su velike količine neobrađenog zemljišta, prilika za povećanjem izvoza mogla bi se ostvariti u poljoprivredi, ali će i prehrambeni sektor u 2009. godini imati tendenciju rasta izvoza"

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Kupnje: Cijena Količina
210,00 196
209,00 200
208,10 20
208,01 60
208,00 50

Prodaje: Količina Cijena
30 213,85
501 213,90
308 214,00
95 214,50
176 214,98
124 214,99

marcello

Kako pada ATPL tako pada sve pa i PTKM.Nadrljali smo ako opet padne BDI.

klodovik


Kako pada ATPL tako pada sve pa i PTKM.Nadrljali smo ako opet padne BDI.

Baš sam oduševljen kad netko na drugim temama napiše da mu je PTKM prvi izbor za kupiti pa se onda pojavi ovdje i napiše tako kvalitetan post da se svima sledi krv u žilama od straha za budućnost Petrokemije i umjetnog gnojiva [lol] [lol] [lol] [lol]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Goran 8,
žao mi je ako je to tako izgledalo.Zar niste primjetili ironiju u mom postu.Za petricu nema nikakvog straha(barem ja tako mislim),jer kad se tako dobro održala u ovoj krizi, što će tek biti kad se normalizira tržište.Usput samo onako-pun sam petrokemije .

klodovik

Proučavao sam malo petrokemiju i čini mi se kao izuzetno perpektina firma. Međutim imam nekoliko pitanja, pa ako netko ima vremena i zna molio bih da odgovori na neka pitanja. Da li je potpisan ugovor s Inom o opskrbi plina do 2010 ? U slučaju povećane potražnje za plinom za koliko se smanjuje isporuka plina Petrokemiji? Koliko to smanjenje opskrbe plinom ima utjecaja na proizvodnju? Koje su najveće firme u svijetu koje se bave ovom industrijom?
Unaprijed hvala.

The difficulty lies not so much in developing new ideas as in escaping from old ones

A zašto se ,s obzirom na ektra prebačaj proizvodnje dionica drži na 200-210 i nikako da se odlijepi? [embarass]

New Report

Close