PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@cartmann

Ovo iznad kužim, ali ne kužim na kaj točno misliš s ovim o slovencima?
"Isto bi bilo zanimljivo cuti zasto se slovencima poklanjaju naši novci iz OMF-a, poklanja se novac poreznih obveznika nase zemlje gradjanima druge zemlje koji ne placaju porez kod nas niti pune nas OMF. Bas se pitam da li bi slovenski OMF isao u korist hrvatskih gradjana. Bi, kao i u slucaju ljubljanske banke."
Ima nekaj kaj ja ne znam ili ne razumijem…… postavil si samo pitanje.

O ovom ti govorim. Sad stvari stoje drukčije, ali komentar je napisan dan prije velikog pada PTKM kad se nije znalo gdje sve to vodi, dapače, sutrašnji dan je bio mnogo gori od dana kad sam to napisao. Naš fond s našim novcima je tad postavio leđa da Slovenački može izić kako jadna raja u sloveniji ne bi ostala bez novaca u slučaju da se kriza nastavi. A nas ko hebe.

[/quote]

Možemo to gledati i drugačije. Naši fondovi su istjerali slovenske van iz ptkm po smješnim cijenama. Kad se jednog dana ptkm bude prodavala lova će ostati za naše mirovine.I to malo veća lova nego što je ova danas. Nadam se da će ih uskoro istjerat do kraja jer slovenci nemaju više puno dionica.

Danas ćemo možda vidjeti i još neke naše fondove koji su odlučili istjerati strance van iz ove dionice.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Nisu ih istjerali jer ih nitko ne može istjerati. Otišli su sami, kad su skužili da dolazi recesija i da im se ne isplati riskirat. Vjerojatno su očekivali da će cijena PTKM vremenom pasti ispod 150 pa bi onda opet kupovali jer po zakonu mifovi moraju prodavati (u roku godine dana), što, s obzirom na današnji dan, još nije isključeno.

Ako su slovenci vec morali izlaziti mogli su ih MIFovi pustiti pa da slovenci moraju prodavati po 150-140kn, a ti bi mogao kupovati po tim cijenama i zaraditi (ako vec vjerujes u rast). Ovako su slovenci izasli po najvisoj mogucoj cijeni, ovo im je poklon zbog kojeg mogu biti zahvalni do kraja zivota. A poznajvajuci prilike u nasoj zemlji, i bit ce zahvalni, a tu zahvalnost ce iskazati u $$$ na privatne racune clanova uprave i fond managera mir fonda.


Poštovani dioničari, evo jedna zanimljivost. Ptrokemija je u odnosu na 15.10.2007. podebljala svoj ponder unutar indexa Croemi sa 1,11% na 1,65% (laički rečeno, povećala svoju važnost na hrvatskom tržištu kapitala, istina malo, ali dobro zvuči). Samo da znate…

Svi se prave Englezi – prate FTSE – DAX – DJI… i lagano, lagano sakupljaju ! Natjerali su nas da nema više slogana "kupujmo hrvatsko", morali smo i to promjeniti u "kupujmo kvalitetno". Kako kaže jučer jedan zagrepčanim, ma šta nas briga imamo grb i zastavu !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

evo ja baš skinuo 229 komada sa ASK-a..nisam mogao odoljeti, stigla lova nova…
za 3.kvartal očekujem isto kao i mika oko 100 milijuna dobiti
još 15 dana pa ćemo vidjeti da li vrijedi naša logika…
pozdrav

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE


evo ja baš skinuo 229 komada sa ASK-a..nisam mogao odoljeti, stigla lova nova…
za 3.kvartal očekujem isto kao i mika oko 100 milijuna dobiti
još 15 dana pa ćemo vidjeti da li vrijedi naša logika…
pozdrav

Mogu ti reći da si skroman ! Bit će i više, samo mene interesira da li je onda moguće da cijena ostane ista do 230,00 kn ili mora barem 100,00 kuna gore ! Hoće li "rodijaci" pustiti zvijer sa lanca?
Sigurno bi bilo kandidata da u ovoj situaciji prodaju dionice po cijeni cca 350,00 kn

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !



[/quote]

Kada svi prate ove vani, ali to sam napisao i prije, da naše tržište nije normalno, i da bi svaki veći amerikanac mogao iskorisiti situaciju tako što naši prate EU i Ameriku, ali to je cijena ludosti….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Naše tržište je tzv. novo tržište ili tržište u razvoju. Ljudi mnogi i ne znaju što je burza, ili tek uče. Takvim ljudima nije teško manipulirati. Ne govorim da vanjski događaji nemaju utjecaja, ali zastrašivanje je nešto što se koristi u ratu, i tek kada rat prođe, kada se mediji odblokiraju, kada se shvati kako se radilo, lagalo i manipuliralo, tada je kasno, kao i na tržištu kapitala.

Istina, cijene nekih/većeg dijela dionica su bile toliko napuhane, tako da razloge i velikog pada moramo tražiti i u tome, pa ne mogu se kupovati 2012. ili 2020. godina da ne kažem i dalje.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Naše tržište je tzv. novo tržište ili tržište u razvoju. Ljudi mnogi i ne znaju što je burza, ili tek uče. Takvim ljudima nije teško manipulirati. Ne govorim da vanjski događaji nemaju utjecaja, ali zastrašivanje je nešto što se koristi u ratu, i tek kada rat prođe, kada se mediji odblokiraju, kada se shvati kako se radilo, lagalo i manipuliralo, tada je kasno, kao i na tržištu kapitala.

Istina, cijene nekih/većeg dijela dionica su bile toliko napuhane, tako da razloge i velikog pada moramo tražiti i u tome, pa ne mogu se kupovati 2012. ili 2020. godina da ne kažem i dalje.

Nije u tome problem, problem je u tome što su u to upregnite sve službe,( mediji), koje bi se po logici stvari trebale brinuti kao o svom interesu, tako i o općem javnom interesu. Izgleda da još nisu svi i sve jamili !
"RAZNE SLUŽBE TREBA TAKO USTROJITI TAKO DA KONTROLIRAJU JEDNE DRUGu. PRIVATNI INTERES [/b]MORA POSTATI ZAŠTITINIKOM JAVNOG PRAVA" ! Nažalost kod nas je samoupravljanje, a to znači "mune ko mune, a kolektivna je odgovornost ! Po ovoj logici financijska izvješća hrvatskih tvrtki ne odgovaraju stvarnom stanju. Jesu li ovi iz revizorskih kuća studirali ekonomiju u Zagrebu ? Očito !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

svaka čast! stvarno ste nepopravljivi optimisti. Nada umire zadnja… [thumbsup]



evo ja baš skinuo 229 komada sa ASK-a..nisam mogao odoljeti, stigla lova nova…
za 3.kvartal očekujem isto kao i mika oko 100 milijuna dobiti
još 15 dana pa ćemo vidjeti da li vrijedi naša logika…
pozdrav

Mogu ti reći da si skroman ! Bit će i više, samo mene interesira da li je onda moguće da cijena ostane ista do 230,00 kn ili mora barem 100,00 kuna gore ! Hoće li "rodijaci" pustiti zvijer sa lanca?
Sigurno bi bilo kandidata da u ovoj situaciji prodaju dionice po cijeni cca 350,00 kn
[/quote]

sa 2018 komada ne bih reko baš da sam skroman:)
pozdrav [thumbsup]

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Božo Prka tvrdi da na burzama sada vladaju špekulanti koji guraju tržište ne bi li ga ogoljeli do kosti kako bi sami zaradili tristo posto kad se novac koji stoji u prikrajku vrati nazad.
http://www.vecernji.hr/newsroom/economics/3185763/index.do;jsessionid=A0777E7F1CC7868D67D174969B6D7E5E.2

ja se parkiro u PTKM. Moj je target za ovu dionicu Prkina prognoza od 300%
ne vjerujem da ovdje imaju jos koga gulit jer su kratkorocni spekulanti out…barem se nadam:), nema puno prodaje, a tesko je sakupit kolicine sa ASK-a…prema toj logici trebalo bi doci do smanjenja broja dionicara zakljucno sa 30.9. ako tada jos nisu bile prenesene dionice na radnik…

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Vlasnik računa Stanje    [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 809.462 24,23 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 184.883 5,53 Skrb. račun
4. ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 98.396 (+5.710) 2,95 Skrb. račun
5. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 78.406 2,35 Skrb. račun
6. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
7. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,2 Osnovni račun
8. HPB D.D. 39.154 1,17 Skrb. račun
9. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 38.679 1,16 Skrb. račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 33.000 0,99 Skrb. račun
Ukupno: 67,64

totalno sam iznenađen.!!!!!
[cool] [shocked] [huh] [rolleyes] [rolleyes] [rolleyes] [rolleyes] [thumbsup]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close