PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

malo mi ovo izgleda cudno..nece valjda biti totalni potop danas??


ovaj na kupnj s 200 komada po 10 kuna je najjači! haha

Misle rulet, pa da zaigraju……….

Sa 10 Kn kupiš 1000 dionica, ponudiš po lipu……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Lako za najnižu ponudu na kupnji, problem nastane kad je NAJVISA ponuda za kupnju 120,01kn [bye]

[img]http://slike.hr/slika.php?z=ptkmpon0.png[/img]

Ovako se budala rastaje od novca, kada strah prevlada, nikakvi financijski čimbenici osim krize na financijskom tržištu u SAD-u i stampedu na sve dionice, ako pogledamo skoro sve najlikvidnije dionice su u blokadi, i to negativnoj, a koji je to uzrok jedino PANIKA i STRAH a kasnije i ako je tko imao margin kredit…………….. STRAH, PANIKA, LOŠA REAKCIJA PROSUDBA, PA KASNIJE I MARGIN
od drugih jer su se uspaničarili ako imaju……….
To je tako na svim dionicima ne samo na PTKM

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Da malo razvedrimo atmosferu, pogledajmo kako menađment Yara-e kupuje dionice firme kojom upravlja. Prijevod je autoatski/kompjutorski pa neka vas ne brine gramatika…..možda dio možete bolje sami prevesti:

"Oslo (2008-08-08): U četvrtak 7. kolovoz Egil Hogna, glavni financijski
> Officer, Yara International ASA, purchased 1,000 Yara shares at a > Dužnosnik, Yara International ASA, kupljen 1000 Yara dionica na
> price of NOK 329 per share. > Cijena od 329 NOK po dionici. Following this purchase Mr. Hogna owns Nakon ove kupnje g. Hogna posjeduje
> 3,580 Yara shares. > 3580 Yara dionica. On the same date Hallgeir Storvik, Head of Supply Na isti datum Hallgeir Storvik, voditelj Nabava
> and Trade, Yara International ASA, purchased 1,000 Yara shares at a > I trgovine, Yara International ASA, kupljen 1000 Yara dionica na
> price of NOK 331.50 per share. > NOK cijeni od 331,50 po dionici. Following this purchase Mr. Storvik Nakon ove kupnje g. Storvik
> owns 11,700 Yara shares. > Yara posjeduje 11.700 dionica.

> Oslo (2008-08-13): On Tuesday 12 August Svein Flateb , board member, > Oslo (2008-08-13): U utorak, 12. kolovoz Svein Flateb, članova odbora,
> Yara International ASA, purchased 780 Yara shares at a price of NOK > Yara International ASA, Yara kupio 780 dionica po cijeni od NOK
> 299 per share. > 299 po dionici. Following this purchase Mr. Flateb owns 1,291 Yara Nakon ove kupnje g. Flateb posjeduje 1291 Yara
> shares. > Dionica.

> Oslo (2008-08-18): On Friday 15 August Terje Bakken, Head of Yara > Oslo (2008-08-18): U petak 15 kolovoz Terje Bakken, voditelj Yara
> Industrial in Yara International ASA, purchased 2,000 Yara shares > Industrijska u Yara International ASA, kupljen 2000 Yara dionica
> through his company Bacon AS at a price of NOK 309 per share. > Kroz svoju tvrtku Bacon KAO po cijeni od 309 NOK po dionici.
> Following this purchase Mr. Bakken owns 13,655 Yara shares. > Nakon ove kupnje g. Bakken posjeduje 13.655 dionica Yara."
Izvor:
finance.google.com/group/google.finance.690552/msg/f130b7a964fd506f – 20k –

marcello

jel to ptkm sama brani s ovim vidljivim nalozima? mirovinci ne bi smjeli …

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Evo na Ptkm tko poklopi onaj veliki nalog 3176 komada,taman će se izravnati na cca 195,00 kn. Za tu količinu solidno !?

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


Čuj, po meni bolje da je pad o strane tih prodavača. Jednostavno, nitko više nije imun na ovo stanje. Treba se stvarno naoružati strpljenjem, otići negdje i negledati burzu, pa onda ni pad nije strašan.

Upravo tako i ja razmišljam.Pošto nisam baš iskusni mešetar i analitičar sve ovo me jako zabrinulo(ulaz mi je oko 300 kn).Zato sam skoknuo do Kutine da malo pogledam svoju investiciju.Kad tamo,sve radi punom parom.Proizvodi se max.,prodaje se ,večinom za izvoz,nijedan dio tvornice nije izgorio,potresa nije bilo,i sve izglrda OK.Na taj način gledano izglrda da nisam ništa izgubio.E pa sad zdravo seljački gledano,ako mi je to sve izgledalo isplativo na 300+kn,onda je na 190kn samo isplativije.
Stoga sam odlučio da čim stignu novci od INAe,dokupim još malo za djecu,neka im se nađe.Svako malo ču skočiti do Kutine da provjerim situaciju,i ukoliko dođe do neke prirodne katastrofe odmah prodajem.Inaće sa ovim umjetnim pizdarijama na "burzi" se uopće ne želim zamarati.
Puno pozdrava istomišljenicima! [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup] [cool]

Studenti bez diplome,Žene bez ljepote,Neženje bez stana,Putnici bez para.....

Nisi samo ti u iščekivanju povrata love od ine, ima nas još a po ovoj cijeni mi se ulaz spušta u petricu na svega 240 kuna što na nekoliko tisuća komada i nije loše

Jel su to radnici navalili na prodaju:
količina k/p: 2.827 / 10.048 ?

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

U idućim mjesecima možda i godinama igrati će samo firme (dionice) koje će isplaćivati dividendu.
Ptkm bi trebala biti jedna od njih. Što nas čeka u budućnosti:
Svakako slijedi veliki pad cijene nafte i plina (od toga je sranje i počelo) jer ako se to ne desi sve ode u božju mater. Padati će i cijena gnojiva, ali ljudi nemaju izbora i moraju ga kupovati. U ova vremena nitko neće graditi novu tvornicu tako da sigurno idućih 5, možda i više godina ne treba očekivati nove kapcitete. Ono što u svijetu ima tvornica one moraju u idućim godinama prehranjivati ljude. S obzirom na ove događaje vjerovatno tvornica neće vrijediti koliko smo mislili, ali više niti stanovi niti auti niti druge stvari neće koštati koliko danas vrijedi. U nekim omjerima dioničari ptkm morali bi doći na isto kao da se danas tvornica proda oko 1000 kuna.

Izdržite ljudi, svi smo u govnima do grla ako to nekom nešto znači.

živjeli.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


U idućim mjesecima možda i godinama igrati će samo firme (dionice) koje će isplaćivati dividendu.
Ptkm bi trebala biti jedna od njih. Što nas čeka u budućnosti:
Svakako slijedi veliki pad cijene nafte i plina (od toga je sranje i počelo) jer ako se to ne desi sve ode u božju mater. Padati će i cijena gnojiva, ali ljudi nemaju izbora i moraju ga kupovati. U ova vremena nitko neće graditi novu tvornicu tako da sigurno idućih 5, možda i više godina ne treba očekivati nove kapcitete. Ono što u svijetu ima tvornica one moraju u idućim godinama prehranjivati ljude. S obzirom na ove događaje vjerovatno tvornica neće vrijediti koliko smo mislili, ali više niti stanovi niti auti niti druge stvari neće koštati koliko danas vrijedi. U nekim omjerima dioničari ptkm morali bi doći na isto kao da se danas tvornica proda oko 1000 kuna.

Izdržite ljudi, svi smo u govnima do grla ako to nekom nešto znači.

živjeli.

Živio prijatelju,

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close