PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@lovac u mutnom?

Jesi kad cuo za sarkazam? Daj si to progulaj!

Ovo danas nema veze s fundamentima niti bilo ikakve veze s PTKM ili poslovanjem, ovo danas je bio rulet,
čista kladionica, kako je jedan na temi utjecaj svjetskog tržišta napisao, danas su se citirali koeficijenti, nema nikakve veze s analizom ili događanjima u vezi poslovanja čista MANIPULACIJA CIJENE.
Tako je bilo na svim dionicama……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Gospodo, moje je mišljenje da treba biti i dalje smiren. U ovakvim okolnostima idealna je prilika da kako Buco veli "lovci u mutnom", a tu ih ima velika lista, love upravo u ovakvim situacijama! Ne razumijem zašto panika, još je ostalo samo dvadesetak dana do izvješća za Q-III. Vjerojatno je najmanje panike kod dioniačara koji su kupili po povlaštenim cijenama, radnicima, penzionerima.
Oni, po meni. morali bi znati najviše o budućnosti PTKM, o trenutnim rezultatima (pogledajte kako u ovoj zemlji "cure" i puno važnije info) i budućnosti firme.
Dovoljna bi bila samo jedna rečenica Polančeca ili Sanadera kao: "priprema se drugi dio privatizacije Petrokemije i biti će poznati detalji u roku….." i situacija bi bila postavljena naglavce. Oni koji se danas busaju, posipali bi se pepelom. Ostali koji su uspjeli u svoje mreže uhvatiti naivne paničare…..likovat će. O tome se i radi. Informacije su za veliku večinu "tajna" a velika navala na ovu dionicu i povečanje likvidnosti govore suprotno. Sve se u ovoj zemlji "zna"………
Zato pamet u glavu!
Od ovog naravno izuzimam one koji su ulagali tuđ, posuđen ili novac koji si nisu mogli priuštiti a podlegli su pohlepi za brzom zaradom. Krize su se lokalno ili globalno dogadjale i do sada ali su se i uvjek rješavale. Konačno to je i smisao kapitala koji mora naći put izlaza iz kriza, sebe radi………a ne radi "ljubavi prema bližnjem"!

marcello


Gospodo, moje je mišljenje da treba biti i dalje smiren. U ovakvim okolnostima idealna je prilika da kako Buco veli "lovci u mutnom", a tu ih ima velika lista, love upravo u ovakvim situacijama! Ne razumijem zašto panika, još je ostalo samo dvadesetak dana do izvješća za Q-III. Vjerojatno je najmanje panike kod dioniačara koji su kupili po povlaštenim cijenama, radnicima, penzionerima.

Oni, po meni. morali bi znati najviše o budućnosti PTKM, o trenutnim rezultatima (pogledajte kako u ovoj zemlji "cure" i puno važnije info) i budućnosti firme.
Dovoljna bi bila samo jedna rečenica Polančeca ili Sanadera kao: "priprema se drugi dio privatizacije Petrokemije i biti će poznati detalji u roku….." i situacija bi bila postavljena naglavce. Oni koji se danas busaju, posipali bi se pepelom. Ostali koji su uspjeli u svoje mreže uhvatiti naivne paničare…..likovat će. O tome se i radi. Informacije su za veliku večinu "tajna" a velika navala na ovu dionicu i povečanje likvidnosti govore suprotno. Sve se u ovoj zemlji "zna"………
Zato pamet u glavu!
Od ovog naravno izuzimam one koji su ulagali tuđ, posuđen ili novac koji si nisu mogli priuštiti a podlegli su pohlepi za brzom zaradom. Krize su se lokalno ili globalno dogadjale i do sada ali su se i uvjek rješavale. Konačno to je i smisao kapitala koji mora naći put izlaza iz kriza, sebe radi………a ne radi "ljubavi prema bližnjem"!


ah nista idem ja po nadbiskupa da sve svi pomolimo za crobex
lepo kaj se brines za nas
pofuk
p.s. drz se

ah nista idem ja po nadbiskupa da sve svi pomolimo za crobex
lepo kaj se brines za nas
pofuk
p.s. drz se

Prijatelju malo si mi danas u ovim teškim trenutcima na burzi falio bar da napišeš hm ili nešto slično da znamo da će sve biti ok, ovako bez slova si nas na ovoj temi prepustio na milost i nemilost tržišta kapitala

PS prijatelju s velikim oduševljenjem čitam tvoje postove pogotovo dijaloge s našim dragim moderatorom Vjekom.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

»(1) U vrijednosne papire izdane od strane dioničkih društava uvrštenih u ostale
kotacije, a izvan službene kotacije na burzi u Republici Hrvatskoj, dozvoljeno je ulagati:
· u dionice koje u trenutku stjecanja imaju početnu tržišnu kapitalizaciju veću od 750
milijuna kuna. Ukoliko se zbog promjene tržišnih cijena vrijednost tržišne
kapitalizacije dionica spusti ispod vrijednosti od 750 milijuna kuna, fond može i dalje
stjecati te dionice sve dok se vrijednost tržišne kapitalizacije dionica ne spusti ispod
vrijednosti od 650 milijuna kuna.
· ako se vrijednost dionica spusti ispod vrijednosti od 600 milijuna kuna, primijeniti će
se odredbe članka 73. Zakona počevši od datuma nastanka promjene.

650mil. kn / 3341117 dionica je 194,55kn. Kad cijena dionice padne ispod 194,55kn OMF vise ne bi smjeli kupovati Petrokemiju. Tako kaže zakon, ali bi bilo zanimljivo vidjet tko je danas podigao cijenu s 190 na 197kn.

Isto bi bilo zanimljivo cuti zasto se slovencima poklanjaju naši novci iz OMF-a, poklanja se novac poreznih obveznika nase zemlje gradjanima druge zemlje koji ne placaju porez kod nas niti pune nas OMF. Bas se pitam da li bi slovenski OMF isao u korist hrvatskih gradjana. Bi, kao i u slucaju ljubljanske banke.

@cartmann
Ovo iznad kužim, ali ne kužim na kaj točno misliš s ovim o slovencima?
"Isto bi bilo zanimljivo cuti zasto se slovencima poklanjaju naši novci iz OMF-a, poklanja se novac poreznih obveznika nase zemlje gradjanima druge zemlje koji ne placaju porez kod nas niti pune nas OMF. Bas se pitam da li bi slovenski OMF isao u korist hrvatskih gradjana. Bi, kao i u slucaju ljubljanske banke."
Ima nekaj kaj ja ne znam ili ne razumijem…… postavil si samo pitanje.

marcello


»(1) U vrijednosne papire izdane od strane dioničkih društava uvrštenih u ostale
kotacije, a izvan službene kotacije na burzi u Republici Hrvatskoj, dozvoljeno je ulagati:
· u dionice koje u trenutku stjecanja imaju početnu tržišnu kapitalizaciju veću od 750
milijuna kuna. Ukoliko se zbog promjene tržišnih cijena vrijednost tržišne
kapitalizacije dionica spusti ispod vrijednosti od 750 milijuna kuna, fond može i dalje
stjecati te dionice sve dok se vrijednost tržišne kapitalizacije dionica ne spusti ispod
vrijednosti od 650 milijuna kuna.
· ako se vrijednost dionica spusti ispod vrijednosti od 600 milijuna kuna, primijeniti će
se odredbe članka 73. Zakona počevši od datuma nastanka promjene.

650mil. kn / 3341117 dionica je 194,55kn. Kad cijena dionice padne ispod 194,55kn OMF vise ne bi smjeli kupovati Petrokemiju. Tako kaže zakon, ali bi bilo zanimljivo vidjet tko je danas podigao cijenu s 190 na 197kn.

Isto bi bilo zanimljivo cuti zasto se slovencima poklanjaju naši novci iz OMF-a, poklanja se novac poreznih obveznika nase zemlje gradjanima druge zemlje koji ne placaju porez kod nas niti pune nas OMF. Bas se pitam da li bi slovenski OMF isao u korist hrvatskih gradjana. Bi, kao i u slucaju ljubljanske banke.


moram priznati da cijenim tvoje postove ali mi stvarno nije jasno ovo sa poklanjanjem slovencima
ako mozes malo pojasniti
stvarno mi nije jasno
pa zar ti mislis da ptkm stvarno nista ne vredi??????
unaprijed hvala
pofuk
prijatna vece

Cartmann je vidim prisutan na forumu (ako nije skočil u susjedstvo na bevandu) pa budemo valjda dobili neki odgovor u vezi poklona slovencima……..do jutra. [bye]

marcello

molio bih da netko sibne sutra prvih 10 ili u ponedjeljak top 10
unaprijed hvala
pofuk

Samo za pofuka:

http://www.sda.hr/portal/f?p=100:52:2700678770521338::NO:RP:P52_SEC_CODE:IFNDE4

Jedan od razloga jučerašnjeg pada je i ovaj, usprkos svjetskim problemima

06.10.2008 PETROKEMIJA d.d. – prestala zabrana raspolaganja za PTKM-R-A

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

New Report

Close