PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ajmo rezimirati zadnjih par dana
prve radnicke dionice stilge-nema rasprodaje
u doba sveopceg ludila i straha-imamo jako kupnju,sto se vidi iz danasnjeg dana
nema drhtavih rucica
buducnost firme neupitna,ceka nas dobar 3 q,zivi bili pa vidjeli

Sretan sam što sam se odlučio utući novac u ptkm, a razmišljao sam kupiti atpl na 2200. Pogledajte stanje na crobexu pogotovo na atpl danas i na ptkm. Siguran sam da je ova dionica pored ht-a jedna od najsigurnijih na crobexu što se tiče odoljevanja na pad cijene.


prije par dna je Geronimo nesh pisao da se ne bi čudio da ptkm krene kontra grobexa…dal ima netko ko misli isto?
ili ste misljenja da ce ptkm krenuti gore kad i ostatak dionica

Je rekao sam ali padajući trend je prejak no međutim ako Crobex nastavi padati a PTKM ne možda ljudi shvate da im je tu sigurno utočište i počnu bježati sa kapitalom u ovu dionicu.Nešto slično ko zlato u Amera jer ipak ovo je jedna od rijetkih grana koja nebi trebala biti ugrožena sa recesijom jer opće poznata stvar je da ljudi u recesiji više troše kruha nego u doba blagostanja baš iz tog razloga jer moraju štediti a kruh je najjeftiniji pa ga više kupuju.Tehnički je dionica iscijeđena što se tiče prodaje tako da ima i taj preduvijet za rast.

Ipak bio bih zadovoljan da se nastavi držati kako se do sada držala.Netreba preko kruha pogače tražiti.

SAM PROTIV SVIH

sretan ja sto mi 80% portfelja cini ptkm i ht pa sam samo u minusu 25% sljedecu sredu mali soping pa cekanje ine

Evo i cjenika iz EU………..
i cjenika od prošle godine u RH…….. izračunato po tečaju 9,16 Kn za 1 funtu…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Niti 10 minuta prije kraja trgovanja cijena je bila 207kn, netko redovito namjesta cijenu po kojoj se zatvara trgovanje. Iako na prvi pogled nema logike jer to svi vide, očito netko i popuši igru pa me ne bi zacudilo da to radi onaj koji prodaje. Jer da je pustio cijenu na 207kn u cetvrtak bi se mali koji zele kupiti pozicionirali oko 200, ovako im djeluje dobro kupovati i po 210kn.

ps. ako je sve tako odlično, ekipa kupuje kruh u vrijeme krize itd, zašto je Terra pala s 28 na 18 dolara u posljednjih tjedan dana?

@cartmann

ovako neki razmišljaju o đubretarama diljem svijeta. Razmišljanje je u biti vrlo jednostavno. Iduće godine možda nećemo kupiti stan ili novi auto, ali žderačina neće izostati. Ptkm je daleko sa proizvodnim kapacitetima od potražnje za gnojivom u idućim godinama.

Standard & Poor’s analyst Richard O’Reilly says that, so far, the big picture for these companies hasn’t changed: More people than ever need to be fed, and there’s less arable space to raise all those crops. That means farmers need fertilizer to up production. "We’re not going to be eating less next year and neither are the Chinese or the Indians," O’Reilly says.

http://www.kiplinger.com//columns/picks/archive/2008/pick1006.htm

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.



@cartmann

ovako neki razmišljaju o đubretarama diljem svijeta. Razmišljanje je u biti vrlo jednostavno. Iduće godine možda nećemo kupiti stan ili novi auto, ali žderačina neće izostati. Ptkm je daleko sa proizvodnim kapacitetima od potražnje za gnojivom u idućim godinama.

The agricultural sector sell-off comes amid worries that the credit crisis that has swept through financial markets could hamper farmers’ ability to get cash for next year’s planting season.

Investors fear that farmers will pull back on spending as grain prices have fallen from historic levels, but the cost of major farm inputs like fertilizers, seeds, farm equipment and fuels remain at relatively high levels.

"There are issues over tighter credit in both the U.S. and Brazil that could force farmers to cut back on spending and reduce fertilizer usage," said Goldman analyst Edlain Rodriguez in a note to clients.

Shares in Mosaic tumbled almost 40 percent late on Thursday on the New York Stock Exchange while…

http://www.reuters.com/article/marketsNews/idCAN0225405220081002?rpc=44

..evo ti izravno i jasno naveden razlog drastičnog pada agro dionica, čak mislim da sam ovaj članak već postao na grupu. Obrazujte se ljudi da se ne bi sljedeće godine pitali "zašto".

@cartmann

that could force farmers to cut back on spending and reduce fertilizer usage.

Ne može se smanjiti upotreba gnojiva jer prinosi drastično padaju. Sa manjim prinosima manje je hrane i postaje skuplja jer je sve više ljudi na zemlji. I tako se vrtimo u krug koji vodi do povećane upotrebe gnojiva. Sve se može smanjiti ,ali hrana i voda teže.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

S obzirom da je danas neradni dan i praznik čini se da na ovoj temi špekulanti i "daytraderi" imaju grčeve u želucu, gastritis i sl., ne znaju šta će biti sutra.
Ozbiljni i dugoročni ulagači mogu mirno uživati u prazniku. Usput, čestitam svima Dan neovisnosti! [smiley]

marcello



@cartmann

ovako neki razmišljaju o đubretarama diljem svijeta. Razmišljanje je u biti vrlo jednostavno. Iduće godine možda nećemo kupiti stan ili novi auto, ali žderačina neće izostati. Ptkm je daleko sa proizvodnim kapacitetima od potražnje za gnojivom u idućim godinama.

Standard & Poor’s analyst Richard O’Reilly says that, so far, the big picture for these companies hasn’t changed: More people than ever need to be fed, and there’s less arable space to raise all those crops. That means farmers need fertilizer to up production. "We’re not going to be eating less next year and neither are the Chinese or the Indians," O’Reilly says.
http://www.kiplinger.com//columns/picks/archive/2008/pick1006.htm

Tocno, ali evo da umirim cartmanna, recimo da i ako dodje do smanjenja gnojiva u Hrvatskoj, trziste u svijetu je ogromno i naci ce uvijek kupca zbog manjka slobodnih kapaciteta, te tako mozda mozemo cak (u tom scenariju pada domace potraznje, u kojeg bas ne vjerujem) povecati udio izvoza u ukupnom prihodu sto ce nam se onda zbog cijenovne razlike itekako isplatiti!

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

marcello, hvala na čestitkama. [thumbsup]

New Report

Close