PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


evo konačno da se i ti malo javiš..bio si najavio prodaju svojih dionica prije nekih 10-ak dana pa opet ništa…ali ti ih prodaješ već dosta dugo…koliko? 6 mjeseci? pa onda prodaj ih sutra, OK?

zaista ne znam zbog čega prodaješ te dionice već 6 mjeseci, daj ih brate prodaj i odi ča pa da se više nemoraš sekirati.

Čekam da cijena poraste nakon svih tih najava i odličnih vijesti koje se svakodnevno mogu čitat na forumu. Samo izgleda da sam i ja podlegao pričama navlakača, bolje bi odlučivao da ni ne čitam forum.


@Geronimo
: ne mogu biti sretan, izlaz s gubitkom je rezultat krive procjene, mogao sam izaci s dobiti jos prije nekoliko dana/tjedana. Priznam da sam imao luđačku srecu što sam krajem ožujka uhvatio PTKM po 220kn, inace sam kupovao i po 280kn, to se tad činilo vrlo povoljnim jer 12.4.2007 vrijedila 310kn, očekivao se dobar FI i mnogi su urlali da je i na 400kn prejeftina, pa je na 280kn izledala kao prilika koja se ne smije propustiti. Tad sam propustio izlaz na 350kn, a kako se kriza zahuktavala izasao sam s malim gubitkom. Vecina nesretnika je kupovala na razinama iznad 300kn, pogledaj promete tj. pogledaj od koga su OMF pokupili velik dio dionica. Sad je pitanje prodati ili čekati, do sad sam odlučio čekati i pogriješio. Btw., cijena nije 217kn jer je na zatvaranju bila 210-217kn, sutra mogu ili prodati po 210kn i manje ili se nadati da ce netko usprkos današnjem padu svj. burzi pokupiti po 217+kn. A na 220kn je nalog za prodaju 1100 dionica.

Evo limita za trgovanje 07.10. sa ZSE;

Dnevni limiti trgovanja za 7.10.2008Razred 1
Prosječna 214,34
Minimalna 192,91
Maksimalna 235,77
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=PTKM-R-A

marcello

Azija je bila mix, US futuresi su zeleni, ali mi opet prema dole, PTKM na 210kn (kupnja 209 / prodaja 215), HT na 240kn… [undecid]

mislim da bi za ovu godinu mogli dobiti dividendu. bio bi red


mislim da bi za ovu godinu mogli dobiti dividendu. bio bi red

I do sada je bila dividenda, samo što ju je dobijao Agrokor, a ne ostali dioničari Petrokemije !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


Azija je bila mix, US futuresi su zeleni, ali mi opet prema dole, PTKM na 210kn (kupnja 209 / prodaja 215), HT na 240kn… [undecid]

evo, konačno da se ja i ti u nečemu složimo…da, ova situacija nema logike. Ali tako je to u Hrvata…nikad ne znaš s njima…vjerojatno je to zbog toga što je malo nastupila određena umjerena kriza u vrhu vlasti zbog izvanrednih okolnosti.

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

prije par dna je Geronimo nesh pisao da se ne bi čudio da ptkm krene kontra grobexa…dal ima netko ko misli isto?
ili ste misljenja da ce ptkm krenuti gore kad i ostatak dionica

Ako pod "gore" mislis na kupovinu 20tak dionica u zadnjim sekundama trgovanja, moze krenut prije grobexa, ali ako pod gore mislis prelazak cifre 300-400-500-….kn, nece krenut prije crobexa.


Ako pod "gore" mislis na kupovinu 20tak dionica u zadnjim sekundama trgovanja, moze krenut prije grobexa, ali ako pod gore mislis prelazak cifre 300-400-500-….kn, nece krenut prije crobexa.

da, opet je netko poklopio po asku na kraju dana, ali ipak je drugacije ako ti neka likvidna dionica tipa ATPL padne 8% na kraju dana ili ako je oko 0,3% u plusu po zakljucnoj ili 1-2 posto u minusu po prosjecnoj….

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE


prije par dna je Geronimo nesh pisao da se ne bi čudio da ptkm krene kontra grobexa…dal ima netko ko misli isto?
ili ste misljenja da ce ptkm krenuti gore kad i ostatak dionica

u slucaju ako bude isla kad i crobex onda bi trebala po "vecoj stopi rasta" nego crobex, zivi bili pa vidjeli…unijeti ce se likvidnost prodajom INE i na fondmanagerima je da odluce koje dionice imaju fundamente i zdrave temelje za rast a koje ne…

Da ne ispadne da drukam jedan drugi sektor, ali to jednostavno moram reci. Postoje informacije da trenutno imamo 25.000 neprodanih stanova, nema kupaca jednostavno…ili nemaju love ili cekaju nize cijene, nije sad bitno…dok s druge strane imamo i dalje 4.4 milijuna gladnih usti u Zemlji + naravno oko jos 6,4 milijardi u svijetu. Na fond managerima je jednostavno da odluce koji sektor imam bolju buducnosti za rast/manji pad ili stagnaciju u ovim uvjetima krize u svijetu ili polukrize u nas (da se najbolje izrazim) te da procjene multiple i odnos rizika i nagrade. Zelim im puno uspjeha u njihovom daljnjem radu.

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

@panda

nema govora da je industrija umjetnih gnojiva rijetka grana koja će raditi i u vrijeme najgore krize.
Ne mogu niti zamisliti kako bi kriza izgledala kad bi ova industrija stala.
Za koji dan samo AZ će dobiti više love od INE nego što je trenutna vrijednost čitave PTKM.
Uskoro će i rezultati trećeg kvartala i ukratko mislim da je u trenutku propasti kapitalizma ptkm rijetka dionica koja će do kraja godine obradovati dioničare s dobrim vjestima.

Ovih dana menađeri mirovinskih fondova imaju priliku po smješnim cjenama istjerati zadnje špekulante iz ove dionice.

živjeli.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Nažalost, zbog sveopćeg pada svih dionica i vrijednosti na tržištima kapitala isto će zadesiti i svima nam dargu Petricu. To nema veze s njezinim poslovanjem. Tržište diktira cijenu, a ono je definitivno u silaznoj putanji i vuče sve sa sobom. Nekog više, nekog manje ali i cijena PTKM će ići još dolje.
Srećom ne toliko koliko su ili će ići dolje cijene nekih drugih tvrtki izlistanih na burzi.
Trend je neodoljiv.
Kockari će pokušati izaći pa ponovno ući, a strpljivi će zadržati poziciju i kasnije biti nagrađeni.
Moje je viđenje da onaj tko nije do sada izašao ne treba to ni sad činiti.

Svima želim uspjeh u skladu s količinom napora koji su uložili u investiranje.

a dok svoj život živim samom sebi Ja se divim

New Report

Close