PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Samo da vas obavijestim kako vam se i ja pridružujem ovdje u PTKM društvo 😀

Dakle mogu se pohvaliti: od danas je i PTKM dio mog (diivnog!) portfelja! Ulaz: 210,00 kn. Prilično zadovoljan (iako mi je želja bila ispod 200 kn, ali vidim da to nema smisla, nisu ljudi baš takve budale da prodaju po recimo 199 kn :P). Još sam jednu zgodnu kupnju obavio jutros, i dva dokupa pokušavam, držite mi fige da uspijem!

***obrisano***

Buco, ako si redovito kupovao PTKM i nakon onog komentara mnogo si više u minusu nego da si čekao. Pogledaj graf, nakon 1.2.2007 cijena je konstantno bila iznad 210kn, prosjecna cijena u posljednjih godinu dana je oko 260kn, a navise se kupovalo kad je najvise rasla, na razinama oko 300kn i iznad 300kn, a neki sretnik je čak kupio po 358kn.

Zanimljivo je pročitati komentare iz tog vremena i zatim pogledati graf kretanja cijene. Kako tad nisam (mnogo) pisao 99% komentara na temi je bilo "ovo treba kupit odma, nikako cekat, sad je 300, za mjesec dana se nece moc dobit ispod 500kn, ko ovo propusti imati ce za čim žaliti, ja jučer digao još jedan kredit i odmah kupio, ne bojim se ni najmanje", "i ja isto, ovdje je sve jasno, idemo na 700kn za mjesec, dva", "evo netko i danas kupuje (op.a. a cijena na burzi pada), sigurno se bori Toda s Rusima, Rusi ce ponudit minimalno 750kn, ispod toga nema price", "evo par dionica ispod 300kn i odmah pokupljene, sve sto padne ispod 300kn se skuplja, ako ne stignu veliki skupit ce mali, nece ovo vise nikad ispod 300kn, samo gore. Daj Boze da padne, ja bi sve skupio..", "prijatelju ima nas jos, sve cemo skupit ne samo na 300 vec i do 450kn..".

Evo je danas na 215kn, pa skupljajte.

5. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 84.386 2,53 Skrb. račun

A tko je kupovao po 358 Kn to su bili ovi jer su htjeli dignuti što veću cijenu, a informacije su počele curiti u vezi fondova, što je kako htio, jer korisnici The Bank of NEW YORK AS CUSTODIAN, htjeli su fondovima prodati po 300 Kn, ali nitko nije htio jer PTKM je tada bila ostvarila gubitak u 1q, a ERSTE je čekao pa i drugi mirovinski fondovi poput AZ, jer pojavom krize u Americi ovaj korisnički račun od Slovenaca morali su smanjiti udio kredita pa je došlo do rasprodaje inače ne bi prodali ovu dionicu nikada po ovakvim cijenama. Sve je ispalo zbog KRIZE u AMERICI i otvorenog kredita u AMERICI a najveći gubitnik jeste korisnik računa

***obrisano***

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Najveći dioničari Ine odlučili: Prihvaćamo ponudu MOL-a!

Business.hr
30.09.2008 13:54

Institucionalni ulagači s najvećim udjelom Ininih dionica u portfelju na zajedničkom sastanku dogovorili su da će, unatoč ponudi ispod fundamentalne vrijednosti, prihvatiti ponudu MOL-a.
U priopćenju AZ mirovinski fond, Auctor brokerska kuća, Erste invest te PBZ Invest i PBZ mirovinski fond navode da će zbog novonastale krize na tržištu u posljednja tri tjedna te odluke američkog Kongresa prihvatiti 2800 kuna za dionice Ine. Veliki ulagači i dalje ponudu smatraju da ponuđena cijena od 2800 kuna ne predstavlja fundamentalnu vrijednost dionica hrvatske naftne kompanije.

Svaki od institucionalnih ulagača će odlučiti koji udio Ine prodaje, a koji zadržava u portfelju.

Osim na rast vrijednosti za dio dionica, koje će zadržati, fondovi i brokerska kuća se nadaju da će danji tijek privatizacije "odvijati u povoljnijim tržišnim prilikama" te da će biti postignuta viša cijena zbog koje će MOL morati nadoknaditi razliku prodavateljima iz aktualne javne ponude.

——————————————————————————–

Evo potvrde fondovi koji ulažu u PTKM, izlaze iz INE, svi od sada imaju jako puno slobodnih sredstava, a danas smo vidjeli kako izgleda kupnja na PTKM………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


***obrisano***

Buco, ako si redovito kupovao PTKM i nakon onog komentara mnogo si više u minusu nego da si čekao. Pogledaj graf, nakon 1.2.2007 cijena je konstantno bila iznad 210kn, prosjecna cijena u posljednjih godinu dana je oko 260kn, a navise se kupovalo kad je najvise rasla, na razinama oko 300kn i iznad 300kn, a neki sretnik je čak kupio po 358kn.

Zanimljivo je pročitati komentare iz tog vremena i zatim pogledati graf kretanja cijene. Kako tad nisam (mnogo) pisao 99% komentara na temi je bilo "ovo treba kupit odma, nikako cekat, sad je 300, za mjesec dana se nece moc dobit ispod 500kn, ko ovo propusti imati ce za čim žaliti, ja jučer digao još jedan kredit i odmah kupio, ne bojim se ni najmanje", "i ja isto, ovdje je sve jasno, idemo na 700kn za mjesec, dva", "evo netko i danas kupuje (op.a. a cijena na burzi pada), sigurno se bori Toda s Rusima, Rusi ce ponudit minimalno 750kn, ispod toga nema price", "evo par dionica ispod 300kn i odmah pokupljene, sve sto padne ispod 300kn se skuplja, ako ne stignu veliki skupit ce mali, nece ovo vise nikad ispod 300kn, samo gore. Daj Boze da padne, ja bi sve skupio..", "prijatelju ima nas jos, sve cemo skupit ne samo na 300 vec i do 450kn..".

Evo je danas na 215kn, pa skupljajte.

Opet ti po istom…

Ma ja priznam da sam ja u minusu… ne skrivam se i ne pisem poslje bitke kako sam "potamanio 20-oricu"! Meni je prosjecna na PTKM oko 235 kn… Zadovoljan? Ali ja imam krasnu kolicinu. Niti bih lako izasao da zelim (ne zelim) niti bi lako (prema trenutnoj k/p) skupio ovu kolicinu. Uglavnom, ja sretan. A ti?

Sada mi se i neda bas vise raspravljat jer ovo pocinje liciti na rasprave ciji je veci i ciji tata je jaci, a ja sam probleme s egom rijesio prije 10 godina. A ti?

Pozdrav svima

"Kentaur"
Luka Šibenik je u 2007g imala ukpni prihod od 29.633.541,00kn i dobit od 3.120.857,00kn.[/b]
kapital i rezerve su 34.761.723,00kn
Podatke za pbz imaš u njihovom izvješćžu na zse.
potzdrav


Najveći dioničari Ine odlučili: Prihvaćamo ponudu MOL-a!

Business.hr
30.09.2008 13:54

Institucionalni ulagači s najvećim udjelom Ininih dionica u portfelju na zajedničkom sastanku dogovorili su da će, unatoč ponudi ispod fundamentalne vrijednosti, prihvatiti ponudu MOL-a.
U priopćenju AZ mirovinski fond, Auctor brokerska kuća, Erste invest te PBZ Invest i PBZ mirovinski fond navode da će zbog novonastale krize na tržištu u posljednja tri tjedna te odluke američkog Kongresa prihvatiti 2800 kuna za dionice Ine. Veliki ulagači i dalje ponudu smatraju da ponuđena cijena od 2800 kuna ne predstavlja fundamentalnu vrijednost dionica hrvatske naftne kompanije.

Svaki od institucionalnih ulagača će odlučiti koji udio Ine prodaje, a koji zadržava u portfelju.

Osim na rast vrijednosti za dio dionica, koje će zadržati, fondovi i brokerska kuća se nadaju da će danji tijek privatizacije "odvijati u povoljnijim tržišnim prilikama" te da će biti postignuta viša cijena zbog koje će MOL morati nadoknaditi razliku prodavateljima iz aktualne javne ponude.

——————————————————————————–

Evo potvrde fondovi koji ulažu u PTKM, izlaze iz INE, svi od sada imaju jako puno slobodnih sredstava, a danas smo vidjeli kako izgleda kupnja na PTKM………..


danas smo vidjeli kako se ersteu tresu gace pa je branio i molio boga da ništa više ne kupi [yawn]

danas smo vidjeli kako se ersteu tresu gace pa je branio i molio boga da ništa više ne kupi [yawn]


Neznam što ti nije jasno u tome što je erste ili az mirovinski fond branio cijenu pa brane svoju investiciju.
Valjda si vidio kako ostale likvidnije dionice na početku trgovanja idu slobodnim padom prema dole i da je panika potrajala crobex bi bio ispod 2800 a petrokemija bi bila iznad 205.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


5. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 84.386 2,53 Skrb. račun

A tko je kupovao po 358 Kn to su bili ovi jer su htjeli dignuti što veću cijenu, a informacije su počele curiti u vezi fondova, što je kako htio, jer korisnici The Bank of NEW YORK AS CUSTODIAN, htjeli su fondovima prodati po 300 Kn, ali nitko nije htio jer PTKM je tada bila ostvarila gubitak u 1q, a ERSTE je čekao pa i drugi mirovinski fondovi poput AZ, jer pojavom krize u Americi ovaj korisnički račun od Slovenaca morali su smanjiti udio kredita pa je došlo do rasprodaje inače ne bi prodali ovu dionicu nikada po ovakvim cijenama. Sve je ispalo zbog KRIZE u AMERICI i otvorenog kredita u AMERICI a najveći gubitnik jeste korisnik računa

THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN, a mali ako su kupovali nisu puno izgubili, a opet ako ne prodaš ništa, ništa nisi ni izgubio sve je to u glavi, a očito neki nemaju ništa u glavi, važno im je samo da melju nepovezano i neargumentirano……

Evo tko prodaje a tko kupuje to je AZ fond, jer prodajom INE ostaje jako puno sredstava……

Više ne brani cijenu samo ERSTE sada je tu AZ, a uskoro i novi……
[lol] [lol]

PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 809.462 24,23 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 162.964 4,88 Skrb. račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 92.686 2,77 Skrb. račun
5. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 79.386 2,38 Skrb. račun prodaje
6. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
7. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 46.679 1,40 Skrb. račun
8. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 41.000 1,23 Skrb. račun
9. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
10. HPB D.D. 38.329 1,15 Skrb. račun
Ukupno: 67,30

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Svaka rasprava ovdje do daljnjeg nema smisla sve smo vidjeli,danas sam bio na bidu reko njesra je u Americi ide sve na nulu biće 29 i stvarno sam se stavio malo niže i dobio frišku figu.Drhtavih nema a kupnja je premoćna.Toliko od mene do 3 qavrtala pa ćemo malo ‘prokomentirati.

SAM PROTIV SVIH

PETROKEMIJI PRIZNANJE KMETIJSKOG INŠTITUTA SLOVENIJE
1. listopad 2008

Kmetijski inštitut Slovenije, najstarija javna istraživačka institucija koja se bavi razvojem poljoprivrede na području Republike Slovenije, proslavio je 110. obljetnicu postojanja. Tim je povodom posebna priznanja dobilo devet znanstvenika, grad Ljubljana, Semenarna Ljubljana i kutinska Petrokemija, koja već dugi niz godina surađuje s Kmetijskim inštitutom Slovenije na raznim projektima. Priznanje je primio predsjednik Uprave tvrtke Boris Mesarić, a uručio mu ga je Janez Kastelic, rukovoditelj sektora za politiku očuvanja prirode Ministarstva za okoliš i prostor Republike Slovenije, uz čestitke Mojce Kucler Dolinar, slovenske ministrice za visoko školstvo, znanost i tehnologiju, Andreja Simončiča, direktora, i Janeza Pirca, predsjednika Upravnog odbora KIS – a.

«Tvornica mineralnih gnojiva Petrokemija d. d. iz Kutine ima u Sloveniji dugogodišnju tradiciju. Ona se zrcali i u njihovom saznanju da u poljoprivredi gnojiva treba upotrebljavati isključivo na osnovi stručno utemeljenih preporuka. Zbog toga je Kmetijski inštitut Slovenije 2005. godine uz financijsku podršku Petrokemije počeo izvoditi prvi sistematski monitoring plodnosti poljoprivrednih tala u Sloveniji. U projekt je pored seljaka uključena i poljoprivredno savjetodavna služba, što jamči redoviti prijenos znanja i zaključaka istraživanja u praksu. Spomenuti primjer je zbog toga dobar primjer nužno potrebne suradnje između proizvođača mineralnih gnojiva i poljoprivredne struke, s ciljem da se osigura za okoliš optimalna potrošnja gnojiva», kaže se u obrazloženju priznanja.

«Slovensko tržište uvijek nam je bilo važno jer nas uz njega vežu dugogodišnji dobri partnerski odnosi. Želimo da naši kupci u Sloveniji budu zadovoljni kvalitetom naših proizvoda i naših usluga. Projektom analize tla želimo im pomoći da mineralna gnojiva troše optimalno, kako bi imali optimalne rezultate uz manje troškove», istaknuo je predsjednik Uprave Petrokemije Boris Mesarić. Od 2005. godine Kmetijski inštitut Slovenije je u suradnji s Petrokemijom na području Republike Slovenije napravio 6000 analiza tla, a Petrokemija je izdala i posebnu brošuru na slovenskom jeziku o gnojidbi poljoprivrednih kultura u toj zemlji.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Ma to AZ skuplja da bi kasnije rusio cijenu. [lol]

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."

New Report

Close