PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sutra je zadnji dan 3q, ovo je rekordni kvartal po proizvodnji ali i po ulaganjima u tvornicu PTKM,

prisjetimo se instaliran je sustav za veću produktivnost amonijaka, a pri tome je omogućeno znatno povećanje gnojiva i smanjenje štetnog utjecaja na okoliš, nadalje modernizirane i moderniziraju se pakiraone gnojiva, ove godine u 3q proizvedeno je rekordna količina gnojiva, što uvelike dopridonosi proizvodnja amonija nitrata inače u 3q ne bi se proizvodilo………
Za rezultate, oni bi isto trebali biti rekordni………
Pozdrav


sutra ti 500 milijuna dobiti nece pomoc [bye]

Osim ako tokom noci ne bude drastičnih iznenađenja sutra nas očekuje pakao.

Jednom sam napisao "da eksplodira plin i sravni tvornicu s zemljom navlakači bi urlali "kupite kupite, to su odlične vijesti ide ovo gore, kupite što prije", ali ovo što čeka sutra i sljedećih dana ako ne bude značajnih promjena je gore od eksplozije..

[bye]

[/quote]
bojim se da su tako veliki vidljivi nalozi stavljeni da bi se branila cijena a ne da bi se skupljalo, kad netko zeli skupljati, njemu je u interesu da cijena pada!
[/quote]

[/quote]
sutra ti 500 milijuna dobiti nece pomoc [bye]
[/quote]
Dakle zaključujem, netko će sutra sakupljati jer će cijena padati bez obzira na spomenute milijune. NHF, malo šale u ova teška vremena nije na odmet.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.


Osim ako tokom noci ne bude drastičnih iznenađenja sutra nas očekuje pakao.

Jednom sam napisao "da eksplodira plin i sravni tvornicu s zemljom navlakači bi urlali "kupite kupite, to su odlične vijesti ide ovo gore, kupite što prije", ali ovo što čeka sutra i sljedećih dana ako ne bude značajnih promjena je gore od eksplozije..

[bye]

Opet površno, paušalno i poluistinito , onako u tvom stilu ako prođe – prođe.
Nije prijatelju moj, nije gore od explozije plina
Da je tako onda bi bilo kao što si predviđao u svojim stranicama na blogu i našu tvornicu a i dionicu bi zadesila ista sudbina kao i američke banke koje se danas trže za manje od 95% od svoje nekadašnje cijene jer su na rubu stečaja.

Puno sreće u investiranju na burzi.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



Razlog američkog pada jeste previše špekulantskog kapitala uz stečajne rezultate banaka, dakle cijeli financijski sustav pada, dok poduzeća koja imaju svoja novčana sredstva, ostaju na razinama koje jesu ili gube 2-3 posto, u trenutku ove krize, a poduzeća koja su visoko zadužena ili gube tržište cijena pada jer zakon nije prošao, ali to je trenutno stanje već sada se špekulira da će biti novo glasovanje za dva dana…
Crno kratko traje ali ovdje nema više crnog jer izuzetni rezulati su ostvareni i ostvaruju se, a čim je tako cijena dionice ne bi trebala padati…….

Ako je rezultat kako neki govore 500 milijuna Kn dobiti za 3q, onda cijena bi trebala biti najmanje 400 Kn a ne 200, toliko o nekim stvarima……..

Ipak formiranje cijene dionica jeste čisto psihološka razina, ali ako je cijena uvelike prihvatljiva, a je …..

uvijek će se pojaviti kupac………..

pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

@panda,
Nekad, tj. prije 2 godine sam takve stvari i objašnjenja u svezi dotičnog primao na PM.
Ali analizom njegovih postova prestao sam davno vjerovati u tu priču.
Jednostavno, teško mi je i zamisliti da bi ga netko držao na plaći uz ovakve komentare,
Moje mišljenje je da je kolega cartmann samo pretjerano subjektivan u svezi ove tvornice i dionice.
Što se tiče crobexa i njegove povezanosti sa US marketom stoji, a i svaki investitor to može zaključiti sam poslije dnevnika u 19.30h.
Pozdrav svima

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

koliko je ptkm zaduzena dali ima ko kakvi podatak


koliko je ptkm zaduzena dali ima ko kakvi podatak

Po podacima kratkoročne financijske obveze

Kratkoročne financijske obveze 92.650 000

A dugoročne finacijske obveze 30 000 000

Dakle nije zaduženo…….
http://zse.hr/userdocsimages/financ/PTKM-fin2008-1H-NotREV-N-HR.xls

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


koliko je ptkm zaduzena dali ima ko kakvi podatak

ptkm praktički nema nikakvu zaduženost.Pogotovo kad gledamo na ukupni promet. Postoje neki krediti koji se koriste za obrtni kapital i tu se radi o cifri od oko 100 milja kuna. Samo na računu na pola godine bilo je 142 milje kuna.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

***obrisano***

Ljudi bi ih slušali, neki možda čak i vjerovali u njih da na vrhu stoji cijena 2200kn, kao što su navlakači obecavali prije godinu-dvije kad su pisali potpuno identične komentare kao ove danas, ne bi se začudio da su neki potpuni copy/paste. Ali cijena je 216kn, i to nakon što su je fondovi jedva uspjeli zadržati žestokom kupnjom preko 250 tisuca dionica. Dioničari PTKM nisu ni svjesni koliko su sreće imali, izvukli su se za dlaku, da ih nije pomilovao dragi Bog i da nisu igrom sudbine upali mirovinci sad bi na vrhu bila cijena 21kn. Ipak, jednom su se provukli kroz iglene usi i za to moraju zapalit svijecu, ali pitanje je hoce li se izvuci i drugi put. Bank of New York ne prodaje bez razloga, ako se trend u US nastavi bit ce prisiljeni na daljnji izlazak,ali ovaj put mozda ne postepeno vec bijeg po principu "bježi prije drugih, spasavaj zivu glavu", a tad je sve moguce, nakon danasnjeg pada nasdaqa pad cijene ptkm od 50kn dnevno me ne bi ni najmanje iznenadio.

I šta… da se to i dogodi… nek NY smlati svu kupnju… i… proda 85000 komada po cca 50-100 kn… koliki je to promet vrli matematičaru? To svaka baba koja je imala pašnjak na moru može pokupiti, a kamoli neki frajer. za 2 dana bi bili na starom… a što se mene tiče, daj Bože da mi dođe na 50 kn na par dana… hohoho što bih se nakupovao…

***obrisano***

evo azija po meni nije nista pala, cemu uzrujavanje?
http://finance.yahoo.com/intlindices?e=asia

latinska amerika jest slijedila jacinu pada u SAD-u, ali su i direktnije povezani…Hrvatska uopce nije povezana sa ovime i nema razloga panici!

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

New Report

Close