PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nikada nije izjavio da će biti 50 milijuna, tako da razmisli o čemu pričaš.

Uglavnom, treba uzeti u obzir ono što je relevantno, a ne ono što nije, a ono što je treba izabrati u moru informacija.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ostvarena dobit u dva kvartala je poprilicna ali planirana za cijelu godinu je 3 milijuna evo još jednom za one koji nisu vidjeli
Znaci da ce biti minusa u zadnja 2 kvartala

• Kako to da ste lanjsku godinu završili sa 78 milijuna kuna dobiti a ove godine planirate tri?

– To je zanimljivo pitanje i to nije logično. Lani smo konačno imali dovoljne količine plina za maksimalnu proizvodnju. Dobit smo ostvarili zahvaljujući godišnjim ugovorima za sirovine s definiranom fiksnom cijenom i povećanom našom cijenom u izvozu. U Hrvatskoj u 2007. godini nismo dizali cijenu. Ove smo godine morali biti oprezni jer su naglo skočile cijene sirovina, a naše cijene u Hrvatskoj nisu mogle pratiti taj rast.

A idemo i dalje, izgleda da ptkm i nije toliko u interesu da bude privatizirana Evo citata

• Koliko je za Petrokemiju dobro da joj država dugoročno ostane većinski vlasnik ? – Za

industriju poput Petrokemije, koja na ulazu ima plin kao osnovnu sirovinu, a na izlazu proizvod koji također nije samo predmet državne politike nego svjetske politike, ima smisla da država takve strateške industrije drži u većinskom vlasništvu. Mnoge su takve industrije u većinskom vlasništvu država, ali kad u budućnosti tržište bude posve slobodno to neće biti presudno.

Znači li to da ni ove godine ništa od dividende? [sad]

SEMPER FI


Nikada nije izjavio da će biti 50 milijuna, tako da razmisli o čemu pričaš.

Uglavnom, treba uzeti u obzir ono što je relevantno, a ne ono što nije, a ono što je treba izabrati u moru informacija.

Tako se razmišlja, ako je krivo kako mislim onda treba da se ja ispravim, ili ako pišem krivo treba se ispraviti jer pišem na ovoj temi od 2006. kada sam i sam postao dioničar, ja nisam protiv nikoga ali protiv laži i krivih informacija jesam…

Ovo zadnje
tvoje citiram i dodajem još malo

Uglavnom, treba uzeti u obzir ono što je relevantno, a ne ono što nije, a ono što je treba izabrati kako treba u moru informacija.

Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Kupnja – PTKM-R-A
55 230,03
50 230,02
30 230,00
50 226,00
50 225,70

Prodaja – PTKM-R-A
35 237,99
41 238,99
75 239,00
30 243,98
214 248,00

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

[/quote]

Koje lažne informacije spominješ, ja sam samo kopirao clanak i lidera, a nisam kao ti izistavljao ono što mi ne paše,

NAJAVLJENA DOBIT JE 3 MILIJUNA KUNA ZA OVU GODINU..

i to je njavio vaš predsjednik….i to su fakti….eto eto bar niste gubitaši više

A ako treba ponovno ću citirati članak gdje to piše..prestanite ljudima mazati oči o "nevjerojatnim planovima i dobiti za budućnost"..

WUNDERKIND: "KUPOVAO SAM OD 5 K-3 K, ,NEMA VEZE STO JE SADA2 K"

Danas se kreće u skupljanje.Mislim ja krećem

SAM PROTIV SVIH


Petrokemija nije gubitaš kako ti kažeš, no, alkohol čini svoje, a mržnja prema Petrokemiji ne jenjava. To sada i nije bitno. Kod PTKM se skupljaju dobre vijesti koje sada tržište ne prepoznaje, ali će prepoznati i to onda kada nitko ne očekuje.

Za gubitaša je i 3 milijuna kuna dobra vijest, koliko bi iznosila dividenda ako netko može izračunati?

WUNDERKIND: "KUPOVAO SAM OD 5 K-3 K, ,NEMA VEZE STO JE SADA2 K"


Dakle još jedna godina minusa

[bye] [bye] [bye] [bye]

Nevjerojatno je neznanje ili pohlepa nekih forumaša da post u kojem naš kolega govori o minusima za 2008 godinu a nakon + i velike dobiti za 2Q da isti ovakve postove ocjenjuju sa 60%.

Bože sačuvaj.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



Dakle još jedna godina minusa

[bye] [bye] [bye] [bye]

Nevjerojatno je neznanje ili pohlepa nekih forumaša da post u kojem naš kolega govori o minusima za 2008 godinu a nakon + i velike dobiti za 2Q da isti ovakve postove ocjenjuju sa 60%.

Bože sačuvaj.
[/quote]

krivo ste shvatili kolega, minus ce biti u 3 i 4 kvartalu, ukupna bilanca će ipak biti pozitivna, TRI MILIJUNA kn dobiti..

WUNDERKIND: "KUPOVAO SAM OD 5 K-3 K, ,NEMA VEZE STO JE SADA2 K"


PTKM nije gubitaš, prošla godina preko 80 milja dobiti, koliko i ove u samo pola godine.

Reci jel to onaj jeftini pelinkovac ili štok s noge, pišeš li iz neke birtije koja je moderna ima Internet?

[lol] [lol]

To su novi nickovi koji žele da pišu sivo, a na temi nema sivog….

Možda žele pisati i objašnjavati što je pozitivna sfera, ili čak snimiti gnojivo u prodavaonici i staviti ga na forum i reći da je strano jeftinije od domaćeg……. [lol]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

• Koliko je za Petrokemiju dobro da joj država dugoročno ostane većinski vlasnik ?

– Za industriju poput Petrokemije, koja na ulazu ima plin kao osnovnu sirovinu, a na izlazu proizvod koji također nije samo predmet državne politike nego svjetske politike, ima smisla da država takve strateške industrije drži u većinskom vlasništvu. Mnoge su takve industrije u većinskom vlasništvu država, ali kad u budućnosti tržište bude posve slobodno to neće biti presudno

za mene su ovo fakti koji govore ništa od privatizacije

WUNDERKIND: "KUPOVAO SAM OD 5 K-3 K, ,NEMA VEZE STO JE SADA2 K"

Hm odma su me nabidali cinimi se nista od dokupa danas.

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close