PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pokazatelji vrednovanja društva PTKM-R-A

Cijena / Zarade (za 12 mj.) – P/E 6,94

Cijena / Prodaja (za 12 mj.) – P/S 0,33

Cijena / Knjigovodstvena vrijednost (zadnji kv.) – P/BV 0,77

Neto dobit za 2q 69 milona kn

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.



@panda
za tako uspješan 2q je kriv izvoz, a kod nas je rezultat na pozitivnoj nuli, a za 3q oko 85 posto rezultata za 3q biti će kriv izvoz….
Da PTKM samo svoje proizvode prodaje u RH bila bi na negativnoj nuli……..

Bitno je da se u RH ne stvara gubitak, a pravi rezultati dolaze izvan RH, dakle izvoza

zelis reci 75%:))) pogledaj graf udjela izvoza u ukupnoj prodaji sto sam ga napravio…:)
da, s onim drugim informacijama vjerujem da bi moglo biti i 85% udjela za izovoz!!

Molim cijenjenog foruasa Cartmanna da mi komentira rast tekuceg odnosa (mislim da se tako to zove..kratkotraja imovina/kratk.obveze)…

Pozdrav

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

eto a ja konj nisam htio kupovati na 230 nego sam stavio nalog na 225 tako mi i treba. Sad ću kupovati po 245 kn ali neka i to je jeftino kakva će cijena biti kad se ovo bude privatiziralo

Samo je jedna prava- likvidna dionica napravila rast u 2008 godine a to je INA.
Razlog je preuzimanje i podrška fondova. ( u prvom redu mirovinskih jer oni nemaju problema sa priljevom novca)
Da li sad mirovinski i ostali fondovi imaju interesa dizati cijenu PTKM ili će je opet ohladiti vidjet ćemo sutra ili za par dana.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Samo je jedna prava- likvidna dionica napravila rast u 2008 godine a to je INA.
Razlog je preuzimanje i podrška fondova. ( u prvom redu mirovinskih jer oni nemaju problema sa priljevom novca)
Da li sad mirovinski i ostali fondovi imaju interesa dizati cijenu PTKM ili će je opet ohladiti vidjet ćemo sutra ili za par dana.

Bolje je pitanje kako hladiti vulkan a tek je počeo raditi???

Jer sada će doći u fokus svih mirovinskih fondova u RH, dakle Erste je ušao, ali sada više nitko neće izlaziti zbog rezultata, tu je 3q, pa 4q, sve sami izvoz, a vani cijene gnojiva su oštro gore na ATH oko 50 posto više nego u RH, privatizacije INE biti će jaki fokus investitora na PTKM, ali i interesanata u vezi privatizacije PTKM

dakle sada će biti nagrađeni pravi dioničari PTKM….

Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Zamislite kako bi Petrokemija danas završila da je promet na burzi bio veći od ova bezvezna 44mil. Kad se tržište oporavi ova dionica bi trebala reagirati među prvima, samo mi nije mi jasno samo tko je danas prodavao po ovim cijenama.
Luka Ploče je danas na dobar izvještaj reagirala 9 %, dok je ovdje ovo još mlako.
Inače u ovakvim situacijama volim trejdat, ali ovdje ću se zadržati duže s opcijom dokupnje.
Target unknown!

Evo ja cu prodat 10 komada samo zato da ne prođe dan bez iti jedne trgovine. 🙂 I to dan nakon izvješća s dobiti skoro 70mil. u 2q.

[shocked] [bye]

..to care…tak se dela.. [thumbsup]

Nove vijesti iz tvornice PTKM,

Petrokemija ovoga mjeseca radi punim kapacitetom, dakle proizvode se gnojiva koje se odmah i izvoze, ona modernizacija postrojenja koja će smanjiti razine amonijaka preko 3 puta, već sada se isplaćuje jer proizvodnja gnojiva je oko 5 posto veća dnevno nego prošle godine a trebala je imati oko 3 posto uz istu količinu plina, a uz takav trend tih 5 posto prestavlja dodanu vrijednost koja će se iskazati u bilanci PTKM već u 3q gdje očekujem oko 85 posto izvoza, a samo 15 posto domaćih potreba, jer svi naši su kupili gnojivo jer su znali da će cijena gnojiva rasti, pa u ovome 3q očekujem spektakularne rezultate, cijene gnojiva su vani i preko 50 posto veće nego u RH, na cijeni FOB,

eto INA će otići sljedeća meta je PTKM……

Pozdrav Goranu, Miki, Buci, Angrifu, snupy, pandi, geronimu ma svima koji su pozitivni na ovoj dionici i znaju što imaju i nesebično dijele sve prave informacije……

Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Pozdrav svim kolegama!

Ja sam na moru, pa nisam baš pratio događanja… Vidim da je izvješće super, stanje na ZSE loše… dežurni drukeri su tu… "maketari" prodaju [lol] … uglavnom, sve po starom!

Drž’te se prijatelji!

Dragi štovatelji Petrokemije, nisam neko vrieme bio aktivan na forumu, pa ne znam dal ste to već prokomentirali.
Kakvo je vaše mišljenje oko 400.000 dionica koje su radnici kupili po smiješnoj cijeni, a prvi lock-up navodno istiće za cca. mjesec dana (vidljivo u FI)???

Pozdrav svima a naročito "BigBoss-u"

Dobio si od mene 88% za tvoj članak.Pazi Amerikanci rade modernizaciju koje povečava kapacitete..,a naša jeftina radna snaga i jeftina prodaja, ( čitaj nacionalog blaga ) te nepresušno tržište….
Pozdrav svima iz vručeg Splita [smiley]

New Report

Close