PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koja je razlika između PTKM i DLKV (mogao sam usporediti i bilo koju drugu dionicu.
DLKV odlična firma, loša dionica. Nominala 100 sada se trguje s 820kn. (trenutno dionica u blagom padu). sada da li će u skorom vremenu ići na 1500kn, rekao bi teško i nikako.
PTKM loša firma, odlična dionica. Sada je na najboljem putu da postane i dobra firma (sada je zainteresirano preko deset kupaca da bi je kupili cijelu, vjerojatno svaki od njih zna zašto bi to njemu bila dobra investicija.
Gospodine Fedore samo vi dajte nalog na kupnu na 179. Samo većina kupaca zna da je kupnja PTKM na sadašnjoj razini kao da kupuju DLKV debelo ispod sto kuna. Nikada se DLKV neće moći kupiti ispod sto kuna, kao ni PTKM na 179. Sada tu je tržište koje će samo prosuditi bez mane ili cartmana, naše je samo da plovimo uz povoljan vjetar.


Egzaktnom matematickom metodom došao sam do ovog rezultata:
BV / P
_____ + P / S – PVE = 179,00 kn
E/ S

Sve ostalo su ugrađena očekivanja koja se mogu a i ne moraju ostvariti.

Uvažene kolege ja ovu formulu nikad nisam vidio ( ni na fakultetu ni u praksi )

Volio bih da nam je netko obrazloži !

Najbolje sam autor da ti obrazloži !!![smiley2]
POZDRAV SVIM DIONIČARIMA PTKM !!!
“Vratia se Šime”

Možda je kolega zaboravio dodati nulu na kraju ili pomaknuti decimalni zarez ?????[smiley2]

Formula se nalazi u knjizi Eugen Kvaternik: “Hrvatski glavničar”, izmijenjeno i dopunjeno izdanje, predgovor prof.dr.Vladimir Veselica.

Potrebno je malo educirati se i uložiti u svoje znanje.

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g

i ja moram priznati da sam dosta izučavao određivanje fundamentalne vrijednosti dionice, ali na ovakvu metodu nikad nisam naišao. Ali što je još gore, nema u njoj dovoljno logičke opravdanosti da bi uopće pretendirala na ikakvu egzaktnost, je ako uzmete parametre koji čine formulu, na vrlo neobičan i nelogičan način se dovode u svezu. Ima daleko boljih i točnijih načina za izračune vrijednosti dionice od toga


Formula se nalazi u knjizi Eugen Kvaternik: “Hrvatski glavničar”, izmijenjeno i dopunjeno izdanje, predgovor prof.dr.Vladimir Veselica. Potrebno je malo educirati se i uložiti u svoje znanje.

a iz koje godine ti je ta knjiga (jel uopće bilo dionica kad je to izdano)

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

što se ovo događa na PTKM? odakle ovakva panika?

Dečki samo polako, pa to nije tako jednostavno za izračunati. Na kraju, te brojke iz tih formula nisu nikakvo mjerilo. Sve već napisano da se ne ponavlja.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica


što se ovo događa na PTKM? odakle ovakva panika?

Kakva panika? Znaš li nešto?

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

riječ je o izračunima vrijednosti a ne cijene[/b firme što nitko ne može izračunati, već određuje tržište sa svojim zakonitostima i ludostima. No, i ovaj izračun vrijednosti ne drži vodu

pa, mislim na ovo naglo padanje cijena, ako gledaš na MOSTICHu

New Report

Close