PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ako i sindikat ptkm ne digne glas onda tu nešto ne štima.

Istina, sada ćemo vidjeti koliko im je stalo do radnika a koliko do vlastitih guzica.



Ministar se osvrnuo i na ovogodišnju žetvu pšenice i otkupnu cijenu podsjećajući kako cijenu pšenice određuju proizvođači i otkupljivači te kako su prema njegovim saznanjima oni blizu dogovora.

Vjeruje da će se cijena kretati na bazi cijena u okruženju
, a što se tiče same žetve ocjenjuje da će biti dobra te se nada da neće biti nikakve elementarne nepogode koja bi mogla ugroziti žetvu.

Dokle god se ekonomski neobrazovana seljčko-mafijaška politička vrhuška bude mješala u gospodarstvo i pametovala, dotle će ova lijepa nasa domovina biti ekonomski i duhovno siromašna, na rubu propasti.
Sada stvarno očekujem reakciju sindikata i radnika Petrokemije. Ako ne reagiraju neka ide sve lijepo u tri…
[/quote]

prve radničke dionice moće će se prodavati za kojih mjesec dana. Da je sve normalno i da nema Pankretića i slične bratije mogli bi ih prodati po 1000 i više kuna. Ovako će moći dobiti smješne pare.
To sindikat koji se uvijek borio za prava radnika ne smije dopustiti. Ako ne reagiraju onda štite Todorića a ne radnike i penzionere iz Kutine. Stvari su ogoljene do kraja.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Jedna od temeljnih funkcija države je redistribucija dohotka.
Što je gnojivo skuplje veća je poreska osnovica a samim tim i više se novca skuplja u blagajnu koje je kasnije moguće efikasno preusmjeriti kroz poticaje poljoprivrednicima
Neka država omogući efikasne poticaje poljoprivrednicima a ne da neki tamo tajkun gnoji 1000 kvadrata trave u svojoj okućnici jeftinim umjetnim gnojivom.

Poticaji su pravilan i jedini odgovor a ovo sa štopanjem cijene neće moći dugo možda do kraja ove godine i kraj ove smiješne priče u kojoj će tržište biti jedini pobjednik.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Pankretić je veća karikatura od Kira i koliko ovaj gluposti ispriča nije niti svijestan.
Petreokemija je već najavila poskupljenje već 13.05.2008g "Predsjednik Uprave istaknuo je kako će Petrokemija od 1. srpnja morati ponovno razgovarati o novim cijenama gnojiva, budući da tvrtka još uvijek nema ugovore za sirovine za treći kvartal ove godine"
http://www.petrokemija.hr/Default.aspx?tabid=52

"Nedopustivo je da ovoga trenutka dođe do povećanja cijena mineralnog gnojiva", kazao je ministar napominjući kako Vlada i Ministarstvo nisu oko toga bili obaviješteni.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ljudi moji što se palite na guranje. Pankretićevu izjavu shvatite kao obraćanje svome biračkom tijelu i ništa više. Sigurno će dobiti jezikovu juhu za ono što je rekao "Spriječili smo povećanje cijena umjetnog gnojiva". Nije rekao tko smo to "mi", a ako to netko treba reći to sigurno nije on. Ponavljam ovo je jeftina komunistička retorika kako se on brine za poljoprivrednike. Znate kako će biti, kao i do sada ne 39%, nego 27,87% a vlasnik će tražiti da "unutarnjim rezervama" nadoknadi smanjenje povećanja cijene umjetnog gnojiva. No ni to ne može još dugo, ako uopće i može !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


Ljudi moji što se palite na guranje. Pankretićevu izjavu shvatite kao obraćanje svome biračkom tijelu i ništa više. Sigurno će dobiti jezikovu juhu za ono što je rekao "Spriječili smo povećanje cijena umjetnog gnojiva". Nije rekao tko smo to "mi", a ako to netko treba reći to sigurno nije on. Ponavljam ovo je jeftina komunistička retorika kako se on brine za poljoprivrednike. Znate kako će biti, kao i do sada ne 39%, nego 27,87% a vlasnik će tražiti da "unutarnjim rezervama" nadoknadi smanjenje povećanja cijene umjetnog gnojiva. No ni to ne može još dugo, ako uopće i može !

Treba u obzir uzeti i Mesarićevu izjavu da i sa poskupljenjem od 39% domaća gnojiva su jeftinija nego u regiji. To znači da mi gnoj možemo prodati i skuplje od 39% povećanja cijene, ali mi ćemo ga prodavati po recimo 20% skuplje jer se tako stvari dogovaraju u političkoj trgovini. Onda barem Mesarić ne bi trebao govoriti da se gnoj može skuplje prodati jer time radi protiv nas vlasnika firme.
Na to bi ga trebalo upozoriti jer takve stvari inače rezultiraju skupljanjem stvari iz ladice isti dan.
Kako god bilo ptkm ove godine neće zaraditi sav novac koji bi mogla da prodaje po tržišnim cijenama i to na zahtjev ljudi koji nemaju nikakve veze s ptkm i nemaju niti jednu dionicu. Što je još gore taj novac odlazi u pravcu domaćih tajkuna i to svi znamo.

KLAUS UREDUJ.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Koja čistiona na PTKM, ste vidjeli?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

pretovar ili ne
Top bid
CIJENA KOLIČINA
230,00 1,207
225,00 96
220,00 60
215,00 17
211,20 50
211,11 50
210,01 100
206,00 135
205,02 40
205,01 30
Top ask
CIJENA KOLIČINA
234,99 167
235,00 45
237,00 13
239,80 100
239,90 50
240,00 76
240,99 50

Transakcije
CIJENA KOLIČINA VRIJEME
230,00 400 15:48:10
230,00 393 15:48:10
230,00 7 15:46:09
230,00 76 15:46:09
230,00 213 15:46:09
230,00 111 15:46:09

mislim da je sazrijelo vrijeme da se pripremimo za skupstinu
pofuk

Mislim da KD Vitoria više nema snage vidjet ćemo nakon 3 dana

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

panda sramota je da su primili već 7.-8. dan od nas pšenicu/ječam a o cijeni se ne priča. Urod je fantastičan ove godine ali cijena se ne zna a i lopovi su. Do rujna nema izvoza što znači seljak je primoran prodati sada pšenicu (o čuvanju pšenice nema govora jer su to seljaku 1. novci nakon 12./1. mjeseca) a tamo ”truju” kako u mađarskoj cijena iznosi 135 kn. Fer cijena bi bila recimo 170 (ma nek oni i povise gnojivo ali neka ovi preprodavači zarade 20% pa neka nam je kupe za recimo 190 kn i neka je preprodaju za 3 mjeseca 20% skuplje. eto o tome ti hoću nešto reći.

Kada se očekuje 2q?

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=ead20c95-16a8-448e-80be-e8309fc59e0b&ref=lastadd

vlada nije korektna prema ptkm!

New Report

Close