PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@snuppy

big boss dal ti nisi napisao da se cijene sirovina na svijetsko trzistu nisu mijenjale a sad pises da je doslo do povecanja cijena sirovina i ne razumijem ovu tvoju prvu recenicu u kojo pise da ptkm isporucuje sirovine kolko sam shvatio ptkm uvozi sirovine kako bi proizvela gnojivo

CIjene sirovina se nisu mijenjale u zadnjih mjesec dana na svjetskom tržištu ali u zadnjih šest mjeseci komponente su rasle 2-6 puta ovisno koje,

a cijene su se ustalile

Dok cijene struje ide od 1.7 a cijena plina se mijenja svaka 3 mjeseca po stopi od 3-6 posto………..

A cijene svih gnojiva u svijetu su od zadnjeg povećanja u RH porasle oko 80 posto———

Stoga ovaj prosjek povećanja jeste kako treba i ne bi smjeli dirati to povećanje samo prema gore jer cijene će i dalje rasti jer potražnja je sve jača i jača, pa bi povećanje trebalo opet biti u 9 mjesecu…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Zanimljivo, nakon ove vijesti još uvijek bez transakcija, jedino se kupnja podigla na 225.
Izgleda da su su svi traderi prodali…

Divljačka potražnja za gnojivom proizvodi naravno i porast cijene gnojiva koji naravno dovodi i do porasta cijene sirovina.
Uprava PTKM mora konačno shvatiti da živi i radi u tržišnoj privredi i nema milosti prema domaćem tržištu. Cijena gnojiva mora za sve biti ista.
Još malo pa će mjesečni prihodi biti na nivou tržišne kapitalizacije.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Uvažavajući svu složenost problema prisiljeni smo ekonomskom logikom, a imamo i zakonsku obvezu, voditi Društvo bez gubitaka, kako bi osigurali opstojnost i novi razvoj tvrtke kroz neophodna ulaganja u ekologiju i modernizaciju.

Ova recenica mi se najvise svidjela

SAM PROTIV SVIH

Evo, netko je upravo reagirao [thumbsup]


Uvažavajući svu složenost problema prisiljeni smo ekonomskom logikom, a imamo i zakonsku obvezu, voditi Društvo bez gubitaka, kako bi osigurali opstojnost i novi razvoj tvrtke kroz neophodna ulaganja u ekologiju i modernizaciju.

Ova recenica mi se najvise svidjela

Ako Klaus zbilja radi kao zaštitnik radnika uprava će ubrzo morati osigurati znatnu količinu novca za dividendu a ne samo da budu u plusu

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Još smo daleko od dividende, plus bi za početak bio dovoljan.


evo koliko treba novca i vremena za izgradnju slicnih tvornica/kapaciteta…

http://www.uralkali.com/en/Investors/why_potash/why_potash_is_unique/

pored stotina milja eura bitan faktor je i vrijeme. Tko uzme ptkm drugi dan stavlja pare u džep.
Jesti se treba danas a ne za 2 ili 3 godine. Kako će ova priča sa naftom i gnojivom završiti ne zna niti dragi bog. Nekako si mislim da će dioničari ptkm otići kući punih džepova.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Još smo daleko od dividende, plus bi za početak bio dovoljan.

Prijatelju seljacima je dozvoljena tržišna cijena otkupa pšenice pa stvarno bi bila velika sramota da Petrokemija ne ostvari taj plus

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Uvažavajući svu složenost problema prisiljeni smo ekonomskom logikom, a imamo i zakonsku obvezu, voditi Društvo bez gubitaka, kako bi osigurali opstojnost i novi razvoj tvrtke kroz neophodna ulaganja u ekologiju i modernizaciju.

Ova recenica mi se najvise svidjela

ne samo da mora voditi društvo bez gubitaka nego i mora maksimizirati prihod po dionici i samim tim dići vrijednost firme na burzi. Vjerujem da će ga veliki dio sadašnjih vlasnika na to prisiliti. U korist mu ide činjenica da npr.povećanje cijena od 20% diže prihod za 100 milja eura bez problema. I tako će bit par godina. Treba biti glupan pa ne iskoristiti takvu situaciju. Razvoj Kine i Indije nitko nije predvidio i tu nema povratka.

JOŠ JEDNOM POZIVAM DRŽAVU DA KROZ DIVIDENDU KOJU ĆE ISPLAĆIVATI PTKM RJEŠAVA PROBLEM DOMAĆIH CIJENA.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

vode se mutni poslovi kao i kod odrđivanja ”tržišne” cijene pšenice. Ljudi žetva traje već 5-7 dana a cijena ječma/pšenice se ne zna. Isto tako i sa ptkm dok država takvo šta dopušta neće ni seljaku ni imatelju dionica ptkm biti bolje



Uvažavajući svu složenost problema prisiljeni smo ekonomskom logikom, a imamo i zakonsku obvezu, voditi Društvo bez gubitaka, kako bi osigurali opstojnost i novi razvoj tvrtke kroz neophodna ulaganja u ekologiju i modernizaciju.

Ova recenica mi se najvise svidjela

ne samo da mora voditi društvo bez gubitaka nego i mora maksimizirati prihod po dionici i samim tim dići vrijednost firme na burzi. Vjerujem da će ga veliki dio sadašnjih vlasnika na to prisiliti. U korist mu ide činjenica da npr.povećanje cijena od 20% diže prihod za 100 milja eura bez problema. I tako će bit par godina. Treba biti glupan pa ne iskoristiti takvu situaciju. Razvoj Kine i Indije nitko nije predvidio i tu nema povratka.

JOŠ JEDNOM POZIVAM DRŽAVU DA KROZ DIVIDENDU KOJU ĆE ISPLAĆIVATI PTKM RJEŠAVA PROBLEM DOMAĆIH CIJENA.

[/quote]

To s lakoćom može napraviti, a ima izvanredne prihode u proračun jer PDV kada se obračunava postaje sve veći i veći i opet država može intervenirati i putem subvencija kao i za PLAVI DIZEL……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close