PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Moram priznati također da mi se ne sviđa pisanje pojedinih forumaša kad o dionici prvo pišu sve najgore, zatim uđu u istu, pa izlazom iz nje opet drvlje i kamenje….
Nažalost, iz Petrice sam izašao zbog, po mojem osobnom stavu lošeg FI, ili bar ne onakvog kakvog sam očekivao. Međutim, kod ove dionice sad znam da nikakve, ali baš nikakve veze s kretanjem njene cijene nema ni FI, ni TA. Dovoljna je jedna rečenica Sanadera ili nekog iz vlade da ovo bure baruta eksplodira.
Zato svi oni koji tipuju na cijenu plina, na slabiju prodaju, trenutnu stavljaju maglu drugima na oči. To jesu činjenice, ali o njima cijena ove dionice ne ovisi. Ili preciznije ne ovisi danas, sutra sigurno hoće, ali danas ne.
Zato meni osobno ne sviđaju postovi iskusnijih forumaša kad drugima savjetuju, da firma nema perspektive, jer će sirovine (plin) gore. Sutra kad se desi privtizacija to će biti dobar argument, ali danas s njenom cijenom na tržištu to nema veze.

Slažem se s mišljenjem Flyera. Ne treba pljuvati po dionici samo radi toga što nisi u njoj. No ne treba niti neumjerno hvaliti dionicu bez osnove. Cudno mi je da nitko – ali baš nitko ne govori ima li perspektivu tehnologija koju Petrokemija ima. Ili je to zastarjela tehnologija za jednu ili dvije tehnološke generacije.
Na zadnjem predavanju g.Slavka Kulića je receno da je to inferiorna tehnologija u odnosu na zapadnu i na taj nacin nas drže u podređenom ( neokolonijalom ) odnosu. Slična stvar kao i sa Inom.

Jednog dana sve ce biti dobro, to je nasa nada. Sve je dobro danas, to je iluzija. [b]www.dalekovod.hr[/b]


Vrlo bitna je i efikasnost proizvodnje/poslovanja, ako s sadasnjim povlastenim cijenama nizozemska gnjojiva mogu konkurirati ptkm-ovim, sto ce tek biti kad ptkm bude placala plin 1kn umjesto 0.30kn, 300% vise. Plinovod koji gradi Gazprom ide i preko Hrvatske, a mislim da oni vec imaju interni plinovod spojen s ruskim…

OK. Konačno smo se dogovorili da PTKM proizvodi N(dušik)-P(fosfor)-K(kalij) gnojiva. Takva je proizvodnja u Kutini da od plina prave amonijak i onda to pretvaraju u dušik (N).
U EU je trend proizvodnje i aplikacije PK gnojiva, znači bez dušika. Struka kaže da je u jesenskoj sjetvi dušik bačen novac, jer nema nikakvu svrhu.
Eto tako Niskozemac ili Njemac može biti konkurentniji, proizvodi jeftiniji a jednako učinkovit proizvod. I uz to ima svoje rudnike kalija i izvor fosfora iz fosforne kiseline.
Plin s tim nema nikakve veze, osim naravno Petrokemiji jer je nažalost takva proizvodnja.

Na zadnjem predavanju g.Slavka Kulića je receno da je to inferiorna
tehnologija u odnosu na zapadnu i na taj nacin nas drže u podređenom (
neokolonijalom ) odnosu. Slična stvar kao i sa Inom.

Tehnologija je sigurno inferiorna i zastarjela ali tko kaže da neće doći do modernizacije iste ako se pojavi mogući kupac, tj. kad se čađara privatizira.
Kolega Flyer dobro zbori, ovo je bure baruta ili vulkan koji će prije ili kasnije eksplodirati a erupcije su već počele.
Pozdrav!

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.

Egzaktnom matematickom metodom došao sam do ovog rezultata:

BV / P + P / S – PVE = 179,00 kn
E / S

Sve ostalo su ugrađena očekivanja koja se mogu a i ne moraju ostvariti.

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g


OK. Konačno smo se dogovorili da PTKM proizvodi N(dušik)-P(fosfor)-K(kalij) gnojiva. Takva je proizvodnja u Kutini da od plina prave amonijak i onda to pretvaraju u dušik (N).
U EU je trend proizvodnje i aplikacije PK gnojiva, znači bez dušika. Struka kaže da je u jesenskoj sjetvi dušik bačen novac, jer nema nikakvu svrhu.

Slazem se. AFAIK, dusik zemlji daje “vlagu”, a toga u jesen zaista ima.

No respect


Egzaktnom matematickom metodom došao sam do ovog rezultata: BV / P + P / S – PVE = 179,00 kn E / S Sve ostalo su ugrađena očekivanja koja se mogu a i ne moraju ostvariti.

amortizacija riješava probleme modernizacije.
A ključnu stvar svi trebaju shvatiti: kad dođe novi gazda on će riješiti problem modernizacije, efikasnosti, povoljnijeg kreditiranja, snižavanja cijena dobavljačima…….Novi gazda dolazi zato jer će sa PTKM kupiti tržište koje je što se tiče poljoprivrede najperspektivnije u Europi, a to su Hrvatska i Srbija (pogotovo oni). Vlasnici petrokemijskih industrija to znaju i biće spremni to platiti jer koliko god platili ubrzo će imati još više.

I još Hrvatska je novom gazdi riješila dobavni pravac za plin, a on će osigurati dovoljne količine.
Zato zaboravite više matematičke formule i slične stvari jer to je manje bitno.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Pa po tome što ste vi naveli kolega – PTKM neće kupiti običan investitor, već – SUPERMEN.
A ako mora toliko uložiti u PTKM, onda neće biti raspoložen za kupnju po visokoj cijeni kako vi tvrdite.

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g


Pa po tome što ste vi naveli kolega – PTKM neće kupiti običan investitor, već – SUPERMEN. A ako mora toliko uložiti u PTKM, onda neće biti raspoložen za kupnju po visokoj cijeni kako vi tvrdite.

ti si sigurno onaj koji je jučer prodavao, a ne kupovao PTKM. Iz kojeg dijela mog pisanja si zaključio da će supermen kupiti PTKM. Pa svaki novi gazda kreće riješiti modernizaciju, povećati efikasnost, smanjiti cijene dobavljačima i slično kad kupi firmu. To je samo tebi nelogično. I daj molim te još jednom pročitaj onaj dio o poljoprivredi Hrvatske i Srbije možda ti se lampa upali.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Mir![smiley2]

No respect

Jedan jubilej

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!


Jedan jubilej
ž

uvjerljivo najjača tema i ne bez razloga. (kupi – prodaj je van konkurencije)

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Koja je razlika između PTKM i DLKV (mogao sam usporediti i bilo koju drugu dionicu.
DLKV odlična firma, loša dionica. Nominala 100 sada se trguje s 820kn. (trenutno dionica u blagom padu). sada da li će u skorom vremenu ići na 1500kn, rekao bi teško i nikako.
PTKM loša firma, odlična dionica. Sada je na najboljem putu da postane i dobra firma (sada je zainteresirano preko deset kupaca da bi je kupili cijelu, vjerojatno svaki od njih zna zašto bi to njemu bila dobra investicija.
Gospodine Fedore samo vi dajte nalog na kupnu na 179. Samo većina kupaca zna da je kupnja PTKM na sadašnjoj razini kao da kupuju DLKV debelo ispod sto kuna. Nikada se DLKV neće moći kupiti ispod sto kuna, kao ni PTKM na 179. Sada tu je tržište koje će samo prosuditi bez mane ili cartmana, naše je samo da plovimo uz povoljan vjetar.

New Report

Close