PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo mi sve više izgleda na eksploziju u narednom periodu.

85.000 komada, pitanje je koliko još imaju za skupiti ili žele, nakon toga, namjanje 20-30% rasta očekujem.

http://www.youtube.com/watch?v=j47zgQ0--Ho

Izdvajanja za poljoprivredu više ne predstavljaju najveće opterećenje za proračun Europske unije, iz kojega se sada više sredstava izdvaja za poticanje gospodarskog rasta i stvaranje radnih mjesta, priopćeno je u petak iz Bruxellesa.

Prema podacima koje je objavila Europska komisija, 27-člana je Unija u 2007. na zapošljavanje i gospodarske programe potrošila 44 milijarde eura, od 114 milijardi eura ukupnih proračunskih sredstava.

To je 3,7 posto više nego u 2006., te više od 43 milijarde eura isplaćenih poljoprivrednicima, što znači da je 2007. prva godina u kojoj su projekti vezani uz rast i zapošljavanje predstavljali najveću pojedinačnu kategoriju primatelja EU sredstava

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=9de590b3-a4a4-4a53-ba04-c502c51e0717

te više od 43 milijarde eura isplaćenih poljoprivrednicima,
[proud]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

ja se razmisljam udrit margin ako va cijena bude sredinom ljeta

NOVE vijesti, cijena UREA gnojiva penju se ubrzano, u AMERICI cijene su porasle za tjedan dana za 70 dolara, pa su cijene oko 685-720 dolara po toni FOB, neki je kupac kupovao znatne količine UREA gnojiva u ovome dijelu Europe pa je tako otkupio više gnojiva od više proizvođača, a količina je 150 000 tona po cijeni od 645-700 dolara po toni. Tako dolaze informacije da su INDIJCI rezervirali UREA gnojivo za prosinac po cijeni od 920 dolara po toni, jer smatraju da će tada biti još veća, Egipćani UREA gnojivo prodaju po cijeni od 740 dolara po toni, a tek smo na početku potražnje za gnojivom, kako je potražnja sve veća i veća nije daleko cijena od 1000 dolara po toni za UREA gnojivo, dok NPK gnojiva su u prosjeku veća za 50-90 posto od ciena UREA gnojiva……..

Eto jedna tona gnojiva je već sada skuplja od zlata…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Eto jedna tona gnojiva je već sada skuplja od zlata…….


nema vise potpisa


ja se razmisljam udrit margin ako va cijena bude sredinom ljeta

kolega ispričat ću vam nešto iz moje skromne burzovne prošlosti.

Prošle godine krajem 12 mjeseca sam razmišljao založiti Petrokemiju i kupiti na burzi HT.
Razmišljao sam tada za HT
– dividendna dionica,
– P/E malen i znatno ispod projseka tržišta,
– ulazak mirovinskih fondova su jamac stabilnosti ove dionice.

Da sam to učinio na 01.01.2008
Ptkm je tada bila 294.00kn….. danas 220 kn = – 25,2%
HT je tada bio 352,25,..,.. danas 273,21 + cca 30 kn dividende 303 kn = – 14%

Planirao sam rast Petrokemije kao i preprošle godine cca 60%, i rast HT na razine od 400-430kn.
Sreća pa nisam uzeo margin , jer bi rezultat bio poražavajući.

To naravno ne znači da sam u pravu jer već sutra burzovni indexi mogu jurnuti u euforiju, ali treba imati sredstva i hrabrosti upustiti se u rizik dvostuke zarede ili dvostrukog gubitka.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Važeći podaci za uredovni dan 27.06.2008 .

PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 212.863 6,37 Skrb. račun
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 91.729 2,75 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 85.123 2,55 Skrb. račun
6. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 53.348 1,60 Skrb. račun
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. HPB D.D. 37.917 1,13 Skrb. račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 30.054 0,90 Skrb. račun
Ukupno: 80,81

marcello

Prizma 10 daću vam jedan savjet koji je meni dao kolega Zimzeleni koji se na burzi nalazi od devedesetih godina i koji je proživio sve padove, a po njegovoj priči ovo danas što gledamo je dječija igra u odnosu na 98 g.Margin se uzima samo ako ste 100% sigurni da će vam dionica u kratkom vremenu odraditi,čim odradi zatvori ga se i idemo dalje.Dali je danas vrijeme za Margin, bojim se da ne jer niko ne može predvidjeti što će se sutra dogoditi.Margin se uzima u bikovskom tržištu a naš bik se tek otelio i moramo ga skrivati u nekoj štalici od ovih medvjeda što hodaju po svjetskim burzama.Mora naš telac još narasti i nadojiti se mljeka a do tada ostaje nam samo čekati.

Ipak da vas sve utješim vidio sam ga zdrav je veslo skakuće oko svoje majke i jednoga dana kada postane junac doći će vrijeme i za margin.

SAM PROTIV SVIH

Hvala svima na dobronamjernim savjetima savjetima


Važeći podaci za uredovni dan 27.06.2008 .

PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 212.863 6,37 Skrb. račun


Jeli netko pratija jesu li oni sta kupovali

nisu

vrijeme radi za nas. ERSTE i dalje uredno kupuje. Svjetska kriza svakako im ide na ruku.
ERSTE, KD i mi forumaši imamo oko 227 000 dionica za sada. Mislim da s tim brojem možemo sazvati glavnu skupštinu firme bez problema. Ako nam se pridruže New York i radnici blizu smo 25% firme.
Vjerujem da bi nas sve zadovoljila dobit od 70-80 kuna po dionici s tim da se najveći dio da u dividendu. Ako Mesarić i uprava to ne mogu ostvariti moraju otići. Pred nama je dugi niz godina velike potražnje za gnojivom i bilo bi glupo da nam svima ne bude dobro od te potražnje.
Država može iz svog dijela dividende dati Todoriću, Grivičiću i ostalima ako žele.

Rasprava o strateškim partnerima će svakako morati biti predmet rasprave uskoro.

živjeli.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close