PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

danas potop na burzi.

igh na 9.010 kn, atpl na 2361 kn.

Mislim da padaju marginaši, a zatim preplašeni i kolebljivi.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

cartmann,

pitala sam nešto drugo ukoliko znate.
Što se tiče OMF-a teza je zanimljiva i vrijedi razmisliti. Ali, opet postoji ali,
znaju li oni nešto što nama nije dostupno?
Usput nesumnjivo kod mene znači provjereno.
A kud će cijena dionice – nemam pojma.
Pozdrav


danas potop na burzi.

igh na 9.010 kn, atpl na 2361 kn.

Mislim da padaju marginaši, a zatim preplašeni i kolebljivi.

Kakve to veze ima s ovom temom? Postoji tema komentari trgovanja.

Stanje na dan 24.06.08:

5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 81.613 2,44

Stanje na dan 26.06.08;
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 82.873 2,48

marcello

za sada nema nikakvog prometa…to je dobar znak…nema prodavatelja
zanimljivo je da mnoge dionice sada padaju zbog nafte..
a na PTKM to ima za sada jako malo utjecajaja-cijena plina, rada i imovine(amortizacije) je fiksna, doduse imamo povecanje inputa tipa sumpor, kemikalije etc a cijena gnojiva raste vani…
nece doci do smanjenja potraznje za outputom kao kod npr. avioprijevoznistva, brodara, tiskovina..
to znaci da je ova dionica po meni sigurna luka….
a kako ce biti to naravno nitko ne zna..i ne moze reci sa sigurnoscu…vidjeti cemo
pozdrav

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE



danas potop na burzi.

igh na 9.010 kn, atpl na 2361 kn.

Mislim da padaju marginaši, a zatim preplašeni i kolebljivi.

Kakve to veze ima s ovom temom? Postoji tema komentari trgovanja.

[/quote]

kolega cartmann,
želio sam pokazati da nema raspordaje i drastičnog pada na PTKM kao što je na recimo IGH koji je stravično zaronio .
16.349,99 kn je najviša protrgovana razina dionice IGH na dan 22.10.2007, a dolazi i kriza koja će najviše potresti sektore usluga a nisam siguran da neće zaobići i građevinare. Pogledaj samo 1Q u tom sektoru.

Očigledno više nitko ne stavlja Petrokemiju na margin i zato nema jakog pritiska na prodaju poslije korekcija – odnosno sutra dan odmah u 10.00h.
To sam želio pokazati.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ako je zaista nitko ne stavlja na margin to je loš znak, odnosno znak da se ljudi boje pada i ne žele riskirati.

IGH se trenutno trguje po 9700kn, 8.9.2006. se trgovala po 4140kn.

PTKM se 8.9.2006 trgovala po 234kn, danas se trguje za 225kn.


Ako je zaista nitko ne stavlja na margin to je loš znak, odnosno znak da se ljudi boje pada i ne žele riskirati.

IGH se trenutno trguje po 9700kn, 8.9.2006. se trgovala po 4140kn.

PTKM se 8.9.2006 trgovala po 234kn, danas se trguje za 225kn.

Slažem se kolega.
Tko je tada ulagao u IGH dobro je profitirao za razliku od dioničara Petrokemije koji su sada na vodi ili gubitku.

Koji smjer , odnosno dinamiku pada ili rasta dionice odredit će budući poslovni rezultati i tržišni sentiment.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Ako je zaista nitko ne stavlja na margin to je loš znak, odnosno znak da se ljudi boje pada i ne žele riskirati.


Što se tiče uzimanja margina,
Činjenica je da smo došli u fazu tržišne stagnacije i pada burzovnih indexa. U ovakim uvjetima veliki broj dioničara predstavlja balast i opterećenje na dionicu. Dionica se puni kolebljivim investitorima koji omogućavaju velike cjenovne oscilacije a s tim u vezi u slučaju loših vijesti na dionici nastupa stampedo.
Čak i najbolje dionice mogu pasti ako imaju kolebljive i loše dioničare.
Za razliku od prošlogodišnjih brzorastućih dionica gdje se broj dioničara povećao za više od 100% u Ptkm je došlo do pada broja dioničara. Sve je vidljivo iz katastrofalno lošeg 1Q na petrokemiji gdje je dionica pala sa 250 na 225 a firma ostvarila gubitak.
Činjenica je da su u dionici vrlo čvrsti dioničari a potvrda toga je da u Top 10 u zadnjih par mjeseci nema većih promjena osim što Erste stalno dokupljuje i sve je bliži brojci od 100.000 dionica.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Ako je zaista nitko ne stavlja na margin to je loš znak, odnosno znak da se ljudi boje pada i ne žele riskirati.

IGH se trenutno trguje po 9700kn, 8.9.2006. se trgovala po 4140kn.

PTKM se 8.9.2006 trgovala po 234kn, danas se trguje za 225kn.

Kolega Cartman preporucio bih vam da kupite onu vasu,OMX mislim od zadnjeg puta kada ste nam je preporucivali pala je sa cca 19$ na 14$ .Pardon evo je na 13.95$ ja kupio malo na 13.70 jucer reko ako kolega Cartman kaze da je dobra treba je kupiti ali nisam htio bas po 19$ prvo sam malo pricekao da padne.

SAM PROTIV SVIH


Ako je zaista nitko ne stavlja na margin to je loš znak, odnosno znak da se ljudi boje pada i ne žele riskirati.

IGH se trenutno trguje po 9700kn, 8.9.2006. se trgovala po 4140kn.

PTKM se 8.9.2006 trgovala po 234kn, danas se trguje za 225kn.


ah sad ste stvarno otisli u povijest
svaka vam cast
pofuk


Stanje na dan 24.06.08:

5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 81.613 2,44

Stanje na dan 26.06.08;
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 82.873 2,48

Važeći podaci za uredovni dan 27.06.2008 .
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 85.123 2,55

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close