PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Fala vorda! Evo danas u vijestima u 10 – nista od poskupljenja plina. A sto se tice poslovanja, vjerujem da svi od spomenutih 10 zainteresiranih za kupnju petrokemije vec imaju rjesenje kako pozitivno poslovati.

Po dosasadnjem iskustvu svi zainteresirani za kupnju imaju rjesenje kako u dogovoru s upravom srusiti vrijednost kompanije sto je vise moguce kako bi je sto manje platili. [smiley2]


cijenjeni gospodine izvanzemaljće, dobro bi bilo da bacite Vaše štapiće da doznamo što nam za sutra kaže Vaša TA, i ostale vrađbine.

Jeste li na mene mislili korisnice Edo?

[b]Come Over to the Dark Side[/b][color=black][/color]

Ne vrijede tu nikakvi štapići. Malo sam se zabrinuo zbgo Hakele, ali evo brzo su stvari došle na svoje mjesto. Kapitala ima koliko hoćeš, samo je pitanje gdje će završiti. Razumijem da treba imati pozitivno i negativno mišljenje o nekome ili nečemu, ali zašto stalno pljuvanje po Petrokemiji, osim zbog dobre zabave nije mi jasno.

Trenutno je slobodan put prema 250,00 kuna!

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica


Lemur King: ” Fala vorda! Evo danas u vijestima u 10 – nista od poskupljenja plina. A sto se tice poslovanja, vjerujem da svi od spomenutih 10 zainteresiranih za kupnju petrokemije vec imaju rjesenje kako pozitivno poslovati. ” Po dosasadnjem iskustvu svi zainteresirani za kupnju imaju rjesenje kako u dogovoru s upravom srusiti vrijednost kompanije sto je vise moguce kako bi je sto manje platili. [smiley2]

to bi bilo moguće kad bi bio jedan zainteresirani kupac, ali kad ih je 10 malo teže.(ali u pravu si da se to radi)

pazite ovo, neko zatvori 710 komada po 230, a panj minutu poslje ide prodat po 227 150 komada.
pa nemožeš zaustavit ono šta je nezaustavljivo.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


cartmann: ” Lemur King: ” Fala vorda! Evo danas u vijestima u 10 – nista od poskupljenja plina. A sto se tice poslovanja, vjerujem da svi od spomenutih 10 zainteresiranih za kupnju petrokemije vec imaju rjesenje kako pozitivno poslovati. ” Po dosasadnjem iskustvu svi zainteresirani za kupnju imaju rjesenje kako u dogovoru s upravom srusiti vrijednost kompanije sto je vise moguce kako bi je sto manje platili. [smiley2] ” to bi bilo moguće kad bi bio jedan zainteresirani kupac, ali kad ih je 10 malo teže.(ali u pravu si da se to radi) pazite ovo, neko zatvori 710 komada po 230, a panj minutu poslje ide prodat po 227 150 komada. pa nemožeš zaustavit ono šta je nezaustavljivo.

molim vas samo bez epiteta ovakvih – možda je osoba daleko kvalitetnija od svih nas… molit ću [smiley4]

nema mi druge nego se zae..ti

Htjeli mi to ili ne Petrica će rasti. Ne treba vam tu nikakav vrač i ovaj naš bi vam isto rekao. Potražnja za umetnjakom je sve veća i veća. Ova godina je rekordna po otkupu sirovine za proizvodnju hrane, znači poljoprivrednih kultura. Još veći rast te iste proizvodnje se očekuje u sljedećim godinama. Nikakve brojke mi ne trebaju da bih zaključio nešto iz toga. Plus na sve to su i ove pozitivne vijesti za plin itd…pa se nemojte čuditi vi skeptici kad Petrokemija odleti na 500 kuna. Onda će biti kasno! [smiley1]

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.

vorda:

Kad me već tjerate …evo samo onog najosnovnijeg.

Da bi dobili upotrebljive podatke (oportunitetni trosak, pareto optimalnost,..) moramo uvrstiti i podatke koji nedostaju, bez njih se ne moze nista razaznati.

Kakve veze, kolega ima oportunitet sa PTKM, ili Pareto. Kao da će oni proizvoditi nešto drugo ako su u gubitku sa sadašnjim proizvodom. Sa čime uspoređujete PTKM kod nas kad su monopolisti u svojoj proizvodnji……nije mi jasno što ste mislili

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Sve je zaustavljivo kolega Mika, kaze se da burzu pokrece pohlepa i strah, trenutno dominira pohelpa, ali mislim da pravim igracima nije problem obrnti smjer, mozda ce trebati vremena, ali uspjeh projekta nije upitan. Kako kolega Nathan kaze “Bikovi se penju stepenicama, medvjedi se bace kroz prozor”. Ako mogu namjestati kupca Plivi, mogu i Petrokemiji.

Ali, tko zna, mozda su igre vec pocele tj. zainteresirani kupac vec krenuo u kupovinu pa otud i ovakav rast cijene, a mozda i, kako pretpostavljaju neke moje kolege, fondovi izlaze s dobiti i dio rizika prebacuju na ledja malih dionicara koji su krenuli kupovati ptkm potaknuti snaznim rastom cijene, a bez uporista u poslovanju kompanije (pohlepa). Iako prometi nisu mali, mislim da fondovi ne mogu pokupiti slag bez rusenja cijene, ali naravno, mogu pokusati. Bumo videli. [smiley2]

Ipak, kao se privatizacija nece dogoditi prije izbora, moze se ocekivati jos jedan val dizanja cijene, ili bar pokusaj. U svakom slucaju treba biti “stand by”. [smiley2]

Znači li to da je pretjerano očekivati trenutno još veći rast?
Mislio sam da prvo da je 180,00 trenutni target, pa 200,00, pa 230,00, ipak me prevarilo, kupnja je i dalje jaka, zanima me tko će imati živaca.
Podravka je 445,00 kuna, Pliva na 845,00 itd.
Po meni teško je reći, zaista treba imati živce.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica


Kakve veze, kolega ima oportunitet sa PTKM, ili Pareto. Kao da će oni proizvoditi nešto drugo ako su u gubitku sa sadašnjim proizvodom. Sa čime uspoređujete PTKM kod nas kad su monopolisti u svojoj proizvodnji……nije mi jasno što ste mislili

Nisu monopolisti na nasem trzistu, dapace, vec sam pisao o tome da sam empirijskim istrazivanjem dosao do zakljucka kako se strana gnjojiva (nekog nizozemskog proizvodjaca kojem sam zaboravio ime) koriste vise no PTKM-ova, najvise zbog dumping cijena velikih centara. Ubrzo se moze i ocekivati da bi jeftinija gnjojiva iz zemalja istocne Europe mogla postati jos povoljnija, kako se Hr priblizava EU, kao sto je trenutno situacija s poljoprivrednim proizvodima.

Svakako, da bi izracunali granicni proizvod treba imati podatke koje mi nemamo.

Na sljedećoj sjednici Vlade bit će riječ o INI, Petrokemija još nije na tapeti.

ovaj post ne poziva na kupnju/prodaju dionica

Nisu na tržištu, naravno, nitko nije. Ali su jedini proizvođači. U toj situaciji kako se može odrediti Pareto optimum, kolega cartmann. No, pustite sada mikroekonomiju. Ne samo PTKM već velika većina firmi posluje kod nas efikasno zbog velikih troškovnim alokacija. Naslijeđe? U velikom dijelu, ali i neznanje i nesposobnost. Znam dosta firmi koje znaju posao kod nas i rade izvrsno.

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close