PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Mr.Wiseguy: ” mika,big boss kad bi mogli prve radnicke dionice ocekivati na burzi? ” Ma tako su radili na INI, HT-u i opet nije bilo navale, bilo je normalno trgovanje, a opet lock up je za dioničare dakle ako bude ikakva ponuda dionica trebala bi biti tek sljedeće godine jer tada istječe lock up za srednje radnike kojih je najviše, a do tada cijena će biti ???? A i biti će poznato poslovanje za 2008 godinu, a cijene će biti slobodnije u vezi gnojiva Pozdrav

Sve ovisi o poslovanju Petrokemije.
Budu li slijedeće izvješće dobra i dobit velika kakva je bila lani cijena će gore bez obzira na radničke dionice.
U suprotnome ako tvornica ne pronađe način da posluje pozitivno te anulira gubitke iz 1Q , dionica će se tržit izemeđu 200 – 250 kn. U tom slučaju samo privatizacija može dignuti cijenu dionice.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Po najavama uprave, što putem medija, a što privatnim kanalima, izvješće i za 2Q2008 ce biti negativno. Ispada da sam jos jednom bio preoptimistican kad sam najavio da ce godinu zavrsiti izmedju 350-400kn. Pocet cu sumnjati u svoje sposobnosti prognoziranja, pocetkom prosle godine sam predvidio cca. 400-450kn, a zavrsila je 30-50% nize, ove godine 350-400kn, a ako se nastavi ovim tempom zavrsit ce 50% nize.

Jos ce me hanfa pokupit kad jednom krene kupit ove navlakaće pa ću dijelit čeliju s Mikom, Bigbossom, Goranom, Tvrtkom i ostatkom ekipe. [lol]


Po najavama uprave, što putem medija, a što privatnim kanalima, izvješće i za 2Q2008 ce biti negativno. Ispada da sam jos jednom bio preoptimistican kad sam najavio da ce godinu zavrsiti izmedju 350-400kn. Pocet cu sumnjati u svoje sposobnosti prognoziranja, pocetkom prosle godine sam predvidio cca. 400-450kn, a zavrsila je 30-50% nize, ove godine 350-400kn, a ako se nastavi ovim tempom zavrsit ce 50% nize. Jos ce me hanfa pokupit kad jednom krene kupit ove navlakaće pa ću dijelit čeliju s Mikom, Bigbossom, Goranom, Tvrtkom i ostatkom ekipe. [lol]

evo ti si javno priznao da si navlakač.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


i pravi se da ne zna čitati

Poruke objavljene na forumu predstavljaju mišljenje njihovih autora, a Poslovni dnevnik ne može se držati odgovornim za njihov sadržaj. Poslovni dnevnik ne preporuča ulaganje na temelju informacija s foruma bez dodatne provjere istih.

Da se u nečemu uspije zahtjeva dosta rada, truda i strpljenja…………

A moje su informacije suprotne od negativnih………..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Po najavama uprave, što putem medija, a što privatnim kanalima, izvješće i za 2Q2008 ce biti negativno. Ispada da sam jos jednom bio preoptimistican kad sam najavio da ce godinu zavrsiti izmedju 350-400kn. Pocet cu sumnjati u svoje sposobnosti prognoziranja, pocetkom prosle godine sam predvidio cca. 400-450kn, a zavrsila je 30-50% nize, ove godine 350-400kn, a ako se nastavi ovim tempom zavrsit ce 50% nize. Jos ce me hanfa pokupit kad jednom krene kupit ove navlakaće pa ću dijelit čeliju s Mikom, Bigbossom, Goranom, Tvrtkom i ostatkom ekipe. [lol]

Vidim ja da se dobro zezaš, prošlo je pola II kvartala i nezahvalno je govoriti o dobiti. Ako je tako kao što kažeš, Erste je živi papak koji kupuje sada, više ne, zato cijena pada, umjesto da je obratno, no, dobro, sad će ti GERONIMO doći i objasniti.
[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Po najavama uprave, što putem medija, a što privatnim kanalima, izvješće i za 2Q2008 ce biti negativno. Ispada da sam jos jednom bio preoptimistican kad sam najavio da ce godinu zavrsiti izmedju 350-400kn. Pocet cu sumnjati u svoje sposobnosti prognoziranja, pocetkom prosle godine sam predvidio cca. 400-450kn, a zavrsila je 30-50% nize, ove godine 350-400kn, a ako se nastavi ovim tempom zavrsit ce 50% nize.

Jos ce me hanfa pokupit kad jednom krene kupit ove navlakaće pa ću dijelit čeliju s Mikom, Bigbossom, Goranom, Tvrtkom i ostatkom ekipe. [lol]

Kolega i vrjeme je ! Svoje dragocjeno slobodno vrijeme iskoristite u dugim šetnjama. To smiruje, produhovljuje. Za privatne kanale, a i one druge mislim da su zadužene Hrvatske vode !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


Juče zakasnio sa prodajom, danes nizbrdo.[cry]

Kolega znaš li ti koliko je ljudi ostalo živi što su zakasnili na avion, a poginuli što brzo voze ?[thumbsup]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

http://www.poslovni.hr/79790.aspx

“Petrokemija je donedavno Ini plaćala plin po 88 lipa, da bi početkom godine bio dogovoren rast od 20-ak posto. No problem je što Vlada Petrokemiji ne odobrava rast cijena finalnih proizvoda pa je kutinska tvrtka i zbog rasta cijene plina ostvarila tromjesečni gubitak od 28,7 milijuna kuna.”

eto, nisam ukalkulirao ovaj rast od 20% za plin, kao i rast od 6 puta sa sirovine poput sumpora…i zbog toga mi je prognoza ispala kriva….da je sve ostalo po starome, bilo bi vise od najavljenih preko 25 milijuna kuna dobiti…

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

cartmann:

Po najavama uprave, što putem medija, a što privatnim kanalima, izvješće i za 2Q2008 ce biti negativno. Ispada da sam jos jednom bio preoptimistican kad sam najavio da ce godinu zavrsiti izmedju 350-400kn. Pocet cu sumnjati u svoje sposobnosti prognoziranja, pocetkom prosle godine sam predvidio cca. 400-450kn, a zavrsila je 30-50% nize, ove godine 350-400kn, a ako se nastavi ovim tempom zavrsit ce 50% nize. Jos ce me hanfa pokupit kad jednom krene kupit ove navlakaće pa ću dijelit čeliju s Mikom, Bigbossom, Goranom, Tvrtkom i ostatkom ekipe. [lol]

evo ti si javno priznao da si navlakač.

Pročitaj još jednom.

Ako i tad ne skužiš – piše da nisam navlakač, ali bi me hanfa mogla zabunom zamjeniti za takvog zbog mojih optimističnih prognoza rasta cijene PTKM, kad krene skupljati prave navlakače.

http://www.jutarnji.hr/novac/vas_novac/clanak/art-2008,5,16,poskupljenje_kruha,119755.jl

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

sa obzirom da je ptkm poskupjela gorivo dva puta u proljece kake su prognoze za 2Q


sa obzirom da je ptkm poskupjela gorivo dva puta u proljece kake su prognoze za 2Q

teško je reći… ali nekako mi je laknulo kad sam čuo da je plin povećan 20%. samo neznam kakve su to fore – kaže se neće ići gore prije ljeta a ono puf – sa 0,88 lp na sadašnjih valjda 1,05 kn. Ispada da je u ova 2 radna mjeseca PTKM zbog toga imala gubitak od…

650 m3*0,17 kn razlike=110 mil kn.

110/11 (broj mjeseci u pogonu)=10 mil kn mjesečno.

Dakle Petrica je samo zbog plina izgubila 20 milja za prošli kvartal, a di je još nedovoljna proizvodnja i štopanje cijene gnojiva..

New Report

Close