PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Onaj tko je pravi vlasnik dionica PTKM zna da PTKM vrijedi, a uskoro će to doći i na samu naplatu……
pozdrav svima

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

evo…janez se iskrca

Polančec je potvrdio da je rok za privatizaciju sva četiri brodogradilišta “kraj prvog kvartala iduće godine”. Nakon eventualne privatizacije, novi vlasnik/vlasnici u suradnji s Vladom izradit će individualne planove restrukturiranja koje će morati odobriti Europska komisija. Do tada su svi planovi interni dokument.

Ovo su vijesti iz banka magazina. Vrijeme za privatizaciju polagano ističe.

A Janez prodao dionice

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

@Cartman

Pa cartmane, jel opet demagogiju ovdje prodaješ??!!


@janez

Janša, pa vas u sloveniji nisu gnjavili ni za haag a i kod vas je bilo piz..ija sa rezervistima


@valentine

Od sad si u kategoriji barona jer mjenjaš pjesmu ko jukebox

@ostali

Prestanite pisati….čemu? Ako netko ima kakvu dobru info, možemo na pvt i to je to…

@Buco,

Da se sada idemo aktualnu politiku i forumaši ? Čiji je Piranski zaljiv ? Koga da se dovede u Haag-Kučana, Peterleta, Drnovšek je več pokojni, Janša premijer…
Možda sam več malo suviše emocionalan/zafrustriran, ali samo kratka prezentacija situacije u evropskoj kemijskoj industriji -stanje maj 2007/maj 2008 : (po struci sam kemijski inženir)
Lanxess = 43/28 EUR ; Clariant = 21/12 CHF ; CIBA = 88/35 CHF ; KEMIRA = 16/11 EUR ……
Preko noči su se perspektivni kemijski giganti iz dobitnika pretvorili u gubitaše, navodno zbog dramatičnog poskupljena roh materiala i energenata, pošto tržišče (njihovi kupci) ne akceptiraju adekvatno višjih cena njihovih konačnih proizvoda.



@Buco
, Da se sada idemo aktualnu politiku i forumaši ? Čiji je Piranski zaljiv ? Koga da se dovede u Haag-Kučana, Peterleta, Drnovšek je več pokojni, Janša premijer… Možda sam več malo suviše emocionalan/zafrustriran, ali samo kratka prezentacija situacije u evropskoj kemijskoj industriji -stanje maj 2007/maj 2008 : (po struci sam kemijski inženir) Lanxess = 43/28 EUR ; Clariant = 21/12 CHF ; CIBA = 88/35 CHF ; KEMIRA = 16/11 EUR …… Preko noči su se perspektivni kemijski giganti iz dobitnika pretvorili u gubitaše, navodno zbog dramatičnog poskupljena roh materiala i energenata, pošto tržišče (njihovi kupci) ne akceptiraju adekvatno višjih cena njihovih konačnih proizvoda.

Slovenac,zaboravio si staviti cijenu YARE iz prošle i ove godine na svoj spisak. Ali nema veze kad si danas prodao ptkm. Sad možeš mirno spavati.

živio.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

@Mika,

Nisam prodao jer me iznenadilo zadnje pola sata trgovanja, odjednom bilo prodano prijeko 1000 dionica (prije toga skoro ništa).
Nisam naveo Yaru, ne hiljade uspješnih svetskih firma koje su takoder išle gore. Ako je npr. hrvatski fuzbal danas u špici, to ne znači da mora biti i slovenački, znamo kdje nam je sada fuzbal, iako je broj igrača na terenu isti, svi se bave sa istim poslom…..
Kad neka firma napravi u prvom godišnjem kvartalu oko 4 mio EURA gubitka a Yara neznam koliko mio. $ dobitka je svaka usporedba nerelevantna.
Vidim da se sad, kad je Cartmann u velikoj meri izlazio, dogada isto-ko nabroji bilo koje kritičke realne protiargumente na evforiju par aboniranih forumaša na “success story” PTKM , se ga odmah sa svih strana napadne, tako da konačno odustaje.
Bez straha, i ja u kratkome prestajem sa pisanjem na tu temu. Možda samo još koji kratki komentar.

Ovoj temi bi se morao promjeniti naslov u “prodajemo kule u oblacima – 1m2 255kn”. [cry]



@Buco
,

Da se sada idemo aktualnu politiku i forumaši ? Čiji je Piranski zaljiv ? Koga da se dovede u Haag-Kučana, Peterleta, Drnovšek je več pokojni, Janša premijer…
Možda sam več malo suviše emocionalan/zafrustriran, ali samo kratka prezentacija situacije u evropskoj kemijskoj industriji -stanje maj 2007/maj 2008 : (po struci sam kemijski inženir)
Lanxess = 43/28 EUR ; Clariant = 21/12 CHF ; CIBA = 88/35 CHF ; KEMIRA = 16/11 EUR ……
Preko noči su se perspektivni kemijski giganti iz dobitnika pretvorili u gubitaše, navodno zbog dramatičnog poskupljena roh materiala i energenata, pošto tržišče (njihovi kupci) ne akceptiraju adekvatno višjih cena njihovih konačnih proizvoda.

i kad bi išao malo bolje istražiti sam sigurno bih otkrio da ni jedan od istih ne proizvode gnojivo kao primarnu djelatnost.


Ovoj temi bi se morao promjeniti naslov u “prodajemo kule u oblacima – 1m2 255kn”. [cry]

a ti se toliko brineš za nas neupućene da je to za p@@izdit. odi pomagat djeci u Africi, a ne ovdje “upozoravat” dioničare PTKM da će izgubiti masu keša.

BTW bacite oko na JDPL – također s gubitkom ovo tromjesečje, a brodari nikad bolje nisu stajali. I još jedan brod bio na dokovanju… Dobit se svakako da sakriti, a kamoli još kad imaš izvanrednih troškova… isto kako je ptkm morala kupiti sirovine koje se vide u povećanju rezerva, a stajanju proizvodnje od mjesec dana da ne pričam…


@ostali Prestanite pisati….čemu? Ako netko ima kakvu dobru info, možemo na pvt i to je to…

Slažem se, predlažem barem desetak dana da se suzdržimo od pisanja. Postaje kontraproduktivno.

Za nove i neupućene :
Od početka aktivnog trgovanja Petrokemijom svaki put prije porasta dionice se javljaju ljudi na forumima i pišu negativno. Neki od njih stvarno i vjeruju u to što pišu, što je sasvim u redu… Ne moramo svi misliti isto.
[sealed][sealed][sealed]

@Savage, Ernest,

Izvinjavam se -samo na kratko (potpuno se slažem sa Ernestom oko pisanja na temu PTKM!) :

Htio sam samo prezentirati šta može uzrokovat drastični porast cijene surovina/energenata za npr. kemijsku industriju (npr. plina za PTKM). Da ja (možda Cartmann?) pišem negativno, da bi uplašio male dioničare da prodaju prije porasta dionice ?? Znerviram sam, priznajem, ali lud ili zao još nisam !

@janez

Drnovšek, reci, čiji je piranski zaljev?

[huh]

New Report

Close