PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Goran8:

Kad su svi bježali iz INE i HT-a ja sam ih kupovao.
Uvjek sam plivao i plivat ću kontra mase pa što bude.
Godine ili dvije ne znače ništa,
Jer
Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Vrijeme je novac i to vrlo velik novac. Prije godinu dana je litra goriva bila 7kn, danas je 9,30kn, onaj tko je ulozio u dionice i cekao, ali nije docekao – nije na nuli nego je izgubio.

U danasnje vrijeme surovog kapitalizma onaj tko ne moze pratiti konkurenciju – propadne. A konkurenciju se moze pratiti i nadmasiti jedino konstantnim ulaganjem u poslovanje, a u 99.999% slucajeva je za to potreban kredit. Tad je novac jos drasticno skuplji, ako danas podignes kredit, a PTKM u godinu dana naraste 20%, u gubitku si, bezveze si gubio vrijeme, novac i zivce na podizanje kredita i strahovao sto ce biti, a kamoli sto postoji mogucnost da cijena padne i zavrsis u bankrotu.



A kolega kako vi trošite vrijeme?
Stalno pišete o stvarima koje vas ne interesiraju i nemate nikakav interes glede njih. Nemojte gubiti vrijeme na ovoj temi. Vi sigurno zaslužujete puno bolje !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


Goran8: ” Kad su svi bježali iz INE i HT-a ja sam ih kupovao. Uvjek sam plivao i plivat ću kontra mase pa što bude. Godine ili dvije ne znače ništa, Jer Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata. ” Vrijeme je novac i to vrlo velik novac. Prije godinu dana je litra goriva bila 7kn, danas je 9,30kn, onaj tko je ulozio u dionice i cekao, ali nije docekao – nije na nuli nego je izgubio. U danasnje vrijeme surovog kapitalizma onaj tko ne moze pratiti konkurenciju – propadne. A konkurenciju se moze pratiti i nadmasiti jedino konstantnim ulaganjem u poslovanje, a u 99.999% slucajeva je za to potreban kredit. Tad je novac jos drasticno skuplji, ako danas podignes kredit, a PTKM u godinu dana naraste 20%, u gubitku si, bezveze si gubio vrijeme, novac i zivce na podizanje kredita i strahovao sto ce biti, a kamoli sto postoji mogucnost da cijena padne i zavrsis u bankrotu.

Kolega 20% je super zarada, ova godina će to pokazati , i meni je dosta, a tebi ne znam,
Oni koji su se polakomili na velike zarade kupovali su brzorastuće dionice kako u US tako i kod nas znaju kako je završila ta priča i kako su ih ošišali ili ih opet šišaju.
PTKM neće u stečaj jer je držva garant a za ostale firme ne znam i ne pišem na tim temama.

Naravno ako investitor uloži 4000 kuna njemu je na godišnjoj razini malo 20%.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Cartmann samo upozorava i ne šiša ovce kao neki.[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Cartmann samo upozorava i ne šiša ovce kao neki.[thumbsup]

prevedi?

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


prevedi?

Ja mislim Gorane da ste vi prepoštena osoba.[thumbsup]

Ne znam zašto reagirate na svaki Cartmannov post?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Stalno pišete o stvarima koje vas ne interesiraju i nemate nikakav interes glede njih. Nemojte gubiti vrijeme na ovoj temi. Vi sigurno zaslužujete puno bolje !

Odlično napisano………..[lol] [lol] [thumbsup]


Treba biti uporan i čekati strpljenje se na kraju isplati…………
Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Goran8: ” prevedi? ” Ja mislim Gorane da ste vi prepoštena osoba.[thumbsup] Ne znam zašto reagirate na svaki Cartmannov post?

ok, hvala![thumbsup]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


A kolega kako vi trošite vrijeme? Stalno pišete o stvarima koje vas ne interesiraju i nemate nikakav interes glede njih. Nemojte gubiti vrijeme na ovoj temi. Vi sigurno zaslužujete puno bolje !

Kazem “ako kolega Tvrtko neprestano pise na temi PTKM, a Tvrtko nije budala koja trosi vrijeme na gluposti, pisat cu i ja”.

[thumbsup]

TvrtkoPTT:

A kolega kako vi trošite vrijeme? Stalno pišete o stvarima koje vas ne interesiraju i nemate nikakav interes glede njih. Nemojte gubiti vrijeme na ovoj temi. Vi sigurno zaslužujete puno bolje !

Kazem “ako kolega Tvrtko neprestano pise na temi PTKM, a Tvrtko nije budala koja trosi vrijeme na gluposti, pisat cu i ja”.

Kolega ja imam dionice Petrokemije, vjerujem da vrijedi puno više od sadašnje cijene. Ja trenutno trošim tuđe vrijeme, a ne svoje, tako da moji povremeni komentati ne troše puno vremena. Znači imam razloga da trošim vrijeme pišući na ovoj temi. Ali kako objasniti Vaš trud i gubljenje vremena na nešto za što nemate interesa, a držite Goranu predavanje da je vrijeme novac. Sad nek zaključi tko što hoće.
Ima jedna pjemica sa ovim stihovima : “tvoja igra sva je fol, nek se znade car je gol” !

[thumbsup]

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !


Kolega ja imam dionice Petrokemije, vjerujem da vrijedi puno više od sadašnje cijene. Ja trenutno trošim tuđe vrijeme, a ne svoje, tako da moji povremeni komentati ne troše puno vremena. Znači imam razloga da trošim vrijeme pišući na ovoj temi. Ali kako objasniti Vaš trud i gubljenje vremena na nešto za što nemate interesa, a držite Goranu predavanje da je vrijeme novac. Sad nek zaključi tko što hoće.
Ima jedna pjemica sa ovim stihovima : “tvoja igra sva je fol, nek se znade car je gol” !

[thumbsup]

Kolega ja imam srecku hrvatske lutrije, vjerujem da je dobitna (inace je ne bi kupio).

To sto trosite tuđe vrijeme tj. netko vas placa da radite, a vi ga trosite pisuci po forumu nije pohvalno. Ja sam svoj posao organizirao tako da si mogu priustiti par sati dnevno utrositi na neprofitabilne stvari, ali si ne mogu priustiti cekati rast neke dionice 5 godina i jos placati kamate na kredit za to vrijeme.

I ne kuzim sto zelite reci recenicom “ja imam dionice Petrokemije i imam razloga pisati na ovoj temi”. Nije valjda da nam hocete reci kako je vlasnicima dionica ptkm duznost navlaciti druge na kupnju ne birajuci sredstva – namjerno plasirajuci neistine??

I ja imam dionice ptkm, po vasem tumacenju ispada da i ja imam razloga pisati? Ipak, bez obzira sto imam dionice ptkm nije mi na kraj pameti nekog nagovarati na kupnju i pricati neistine kako ce ptkm za par tjedana stkociti par stotina kuna, dapace, da me netko pita za misljenje rekao bi da imam dionice, ali se bojim kako bi ih moguca buduca kriza (jer korekcija jos nije usitinu prosla) mogla znacajno srusiti, posebno u kombinaciji s radnickim dionicama, ali kako necu ostati gladan cak i da cijena padne na nulu – kockat cu se. Umjesto da sjednem u auto i odem u kockarnicu odigrati partiju ruleta, ja sam nazvao brokera i kupio ptkm. Sanse za dobitkom i gubitkom su iste.

[thumbsup]

@Goran,

Pišeš da PTKM ne ide i stečaj, da je država garant. OK se slažem, ali se bojim da je država Hrvatska sasvim zadovoljna sa posteječim stanjem. U smislu očuvanja socialnog mira, koalicijskim dogovorom sa HSS u smislu reguliranja cijene gnojila za domači trg, zaščite domače poljoprivrede, cjene kruha…i na istoj strani diskontne cijene plina ovo “balansirano” stanje sad svima odgovara, malo u plusu, onda opet i minusu, sve Ok, zadovoljni svi, politika (HSS), sindikat, poljoprivrednici, radnici ,koji dobiju sad i super diskontne dionice, koje če moči več u julu prodavat sa oko 3-kratnim profitom, očuvat če radna mjesta, sve lijepo i OK.
Svi znaju da ako ulazi strani kupac če najprije drastično reducirati radna mjesta (praksa mnogih fabrika u Sloveniji- i sve normalno laufa naprijed), cijena gnojiva če se regulirat tržištnim uvjetima, po kapitalištičkim zakonima, nikakvog diskonta za domači trg… Idealno bi bilo da dolazi kupac s svojim plinom (odcjep iz Madžarske), npr. Gazprom, ali pitanje je dal postoji interes države da se u narednim godinama fabrika uopšte privatizira. Slovenija je več 4 godine v EU, puno firmi još danas u državnim rukama, nikakvog večeg pritiska Brusela da se privatizacija završi…Tvrdne da je treba u Hrvatskoj pride dolazka u EU sve privatizirati očitno ne drže. Mislim da čekaju PTKM težka vremena, ali ko vjeruje u firmu (bližnju privatizaciju) neka čeka, možda če biti nagraden, ja imam osobno svega dovoljno, samo čekam da “normalno” sa skoro 10.000 EUR minusu po godini dana čekanja/živciranja konačno izlazim (danas je to zbog mizernog prometa nemoguče, da sam ne srušim kurz).

TvrtkoPTT:

Kolega ja imam dionice Petrokemije, vjerujem da vrijedi puno više od sadašnje cijene. Ja trenutno trošim tuđe vrijeme, a ne svoje, tako da moji povremeni komentati ne troše puno vremena. Znači imam razloga da trošim vrijeme pišući na ovoj temi. Ali kako objasniti Vaš trud i gubljenje vremena na nešto za što nemate interesa, a držite Goranu predavanje da je vrijeme novac. Sad nek zaključi tko što hoće.
Ima jedna pjemica sa ovim stihovima : “tvoja igra sva je fol, nek se znade car je gol” !

[thumbsup]

Kolega ja imam srecku hrvatske lutrije, vjerujem da je dobitna (inace je ne bi kupio).

To sto trosite tuđe vrijeme tj. netko vas placa da radite, a vi ga trosite pisuci po forumu nije pohvalno. Ja sam svoj posao organizirao tako da si mogu priustiti par sati dnevno utrositi na neprofitabilne stvari, ali si ne mogu priustiti cekati rast neke dionice 5 godina i jos placati kamate na kredit za to vrijeme.

I ne kuzim sto zelite reci recenicom “ja imam dionice Petrokemije i imam razloga pisati na ovoj temi”. Nije valjda da nam hocete reci kako je vlasnicima dionica ptkm duznost navlaciti druge na kupnju ne birajuci sredstva – namjerno plasirajuci neistine??

I ja imam dionice ptkm, po vasem tumacenju ispada da i ja imam razloga pisati? Ipak, bez obzira sto imam dionice ptkm nije mi na kraj pameti nekog nagovarati na kupnju i pricati neistine kako ce ptkm za par tjedana stkociti par stotina kuna, dapace, da me netko pita za misljenje rekao bi da imam dionice, ali se bojim kako bi ih moguca buduca kriza (jer korekcija jos nije usitinu prosla) mogla znacajno srusiti, posebno u kombinaciji s radnickim dionicama, ali kako necu ostati gladan cak i da cijena padne na nulu – kockat cu se. Umjesto da sjednem u auto i odem u kockarnicu odigrati partiju ruleta, ja sam nazvao brokera i kupio ptkm. Sanse za dobitkom i gubitkom su iste.

Pošto ste humanitarac na djelu, moja preporuka da to vrijeme iskoristite u nekom domu za bolezne i slabo pokretne osobe, ekologija, udruga babe, … za par sati možete čudo napraviti ! Imate moju punu podršku !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

New Report

Close