PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ma ne, Zlocesti Cadjavi Decki!

Bad smell boys

Cijene plina i struje neće se povećati u 2007.

Ministar gospodarstva Branko Vukelić izjavio je da iduće godine neće biti povećanja cijene prirodnog plina, kao ni povećanja cijena električne energije

Sve naše kalkulacije govore da nema potrebe za povećanjem cijena zemnog plina za 2007., te da nema povećanja cijena ni za HEP, kazao je Vukelić na konferenciji za novinare na kojoj je predstavljen projekt Inteligentna energija u Europi.

Ministar Vukelić je također istaknuo kako je učinjeno sve da tijekom ovogodišnje sezone grijanja ne bude problema s opskrbom prirodnim plinom.

Stvorili smo sve preduvjete da ovu zimu prebrodimo što lakše, sa što manje problema u opskrbi prirodnim plinom, rekao je Vukelić, objašnjavajući da je napunjeno podzemno skladište Okoli, a uskoro će biti završen i plinovod Pula-Karlovac koji će omogućiti izravan transport plina s polja u sjevernom Jadranu, a ne kao do sada preko Italije i Slovenije.

Vukelić je također najavio da će Ministarstvo početkom listopada krenuti s projektom poticanja veće potrošnje ukapljenog naftnog plina (UNP), te raznim oblicima potpora poticati građane i ustanove da umjesto lož ulja koriste UNP.

Najavio je i cjelovit plan potpora i olakšica za korištenje obnovljivih izvora, primjerice solarne energije, kampanju energetske učinkovitosti u kućanstvima, kao i pilot projekt energetske efikasnosti u seoskim domaćinstvima i mogućnosti korištenja biomase i biopolina, te podsjetio da investitori najveći interes pokazuju za vjetroelektrane.

Udio obnovljivih izvora u Hrvatskoj trenutno je oko 0,5 posto, a namjera je u idućih četiri, pet godina taj udio udesetorostručiti, doći do udjela od 5, ili 5,5 posto, kazao je Vukelić.

Stoga je za Hrvatsku značajno i sudjelovanje u programu Inteligentna energija u Europi, višegodišnjem projektu EU koji se odnosi na učinkovitije korištenje energije i obnovljive izvore energije.

Hrvatska u tom programu sudjeluje od ožujka ove godine i hrvatske tvrtke, te lokalne i regionalne jedinice mogu sudjelovati na zadnjem natječaju u programskom razdoblju 2003.-2006.

Ukupno je na raspolaganju 48,1 milijun eura za zemlje EU i još šest država koje nisu članice, među kojima je i Hrvatska, a sufinancirat će se projekti unapređenja energetske učinkovitosti, suradnja zemalja u području obnovljivih izvora energije i energetske učinkovitosti itd.

Postoji veliki interes i niz projekata, kazao je pomoćnik ministra za energetiku Željko Tomšić najavljujući da će se sutra, na nacionalnom info danu, predstavnicima tvrtki i lokalnih jedinica prezentirati program Inteligentna energija u Europi, te ih uputiti kako pripremiti i napisati aplikaciju za sudjelovanje u natječaju.

Hina
srijeda, 13.09.2006.


mogli bi osnovat navijacku skupinu…

ima li tko prijedlog kako da se zove?

možda čađara boys?

[smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2][smiley2]

Kralju!

Predlažem da se udruga ljubitelja Petrokemije nazove “Jeftin plin”

13.09.2006
Vukelić najavio poticaje za UNP i obnovljive izvore energije
Ministar gospodarstva Branko Vukelić izjavio je danas da iduće godine neće biti povećanja cijene prirodnog plina, kao ni povećanja cijena električne energije. Sve naše kalkulacije govore da nema potrebe za povećanjem cijena zemnog plina za 2007., te da nema povećanja cijena ni za HEP, kazao je Vukelić na konferenciji za novinare na kojoj je predstavljen projekt Inteligentna energija u Europi.
Ministar Vukelić je također istaknuo kako je učinjeno sve da tijekom ovogodišnje sezone grijanja ne bude problema s opskrbom prirodnim plinom. Vukelić je također najavio da će Ministarstvo početkom listopada krenuti s projektom poticanja veće potrošnje ukapljenog naftnog plina (UNP), te raznim oblicima potpora poticati građane i ustanove da umjesto lož ulja koriste UNP.
Najavio je i cjelovit plan potpora i olakšica za korištenje obnovljivih izvora, primjerice solarne energije, kampanju energetske učinkovitosti u kućanstvima, kao i pilot projekt energetske efikasnosti u seoskim domaćinstvima i mogućnosti korištenja biomase i biopolina, te podsjetio da investitori najveći interes pokazuju za vjetroelektrane.
Udio obnovljivih izvora u Hrvatskoj trenutno je oko 0,5 posto, a namjera je u idućih četiri, pet godina taj udio udesetorostručiti, doći do udjela od 5, ili 5,5 posto, kazao je Vukelić.
(Hina)
U trgovanju je bitno imati pravu informaciju u pravo vrijeme, ne?
[smiley1]

marcello

Danas sam samo pratio forum. Na PTKM je ponovno bilo žestoke diskusije, vidim da su se čak i neki drogirani počeli ubacivati na ovu temu (što ćete svugdje ima ludih), ja ne bih večeras htio doljevati ulje na vatru samo mogu konstatirati što se danas događalo na PTKM :
– pesimisti su prodavali optimistima te je cijena uz nešto manji promet (i dalje milionski) povećana +1.81%.
– opet moram ponoviti (vi novi vrtite 100 strana unatrag) nikoga ne nagovaram na kupnju ili prodaju dionica.
– na forumu iznosim i uspoređujem s drugima što radim (prinosi su mi solidni, a to je ono najvažnije za mene i one koji ovo čitaju).
– argumenti ? moj uspješni dugogodišnji rad. (možda bi bilo bolje kad bih rekao da sam gledao u bocu i što sam vidio dno, štapiće kao onaj indijanac još nisam naučio bacati.

Sta ti sviras u bendu Cadjara boys? Ovcju mjesinu? hi, hi, hi
Dobro ti ide bljedoliki, hi, hi, hi

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Vrati se Mujo s baustele u Engleskoj prepun para, novi mercedes, zlato, skupo odjelo,…i pita ga Haso “Mujo, pa kako si to uspio od baustele??”, a Mujo mu odgovori;
“Radio ja na bausteli kad jednog dana dodje neki lord u posjetu. I tako dok je lord razgledavao gradiliste popusti skela i taman da ce pasti na lorda kad ja skocim i povucem ga na sigurno. Lord presretan sto sam mu spasio zivot ponudi mi besplatno clanstvo u lordovskom klubu gdje se okupljaju, igraju golf, kartaju.. I ja posjetim taj lordovski klub gdje me pitaju hocu li s njima zaigrati na poker. Ja pristanem, vec u prvoj ruci dobijem tris dama, ali i ovaj drugi se ne predaje, samo dize. Ja ulozio skoro sve sto sam zaradio na bausteli, platim i pokazem karte kad mi ovaj drugi kaze “ja imam tris kraljeva” i krene uzet novac. Ja njemu “dobro prijatelju, nego da ja vidim te kraljeve” kad svi skoce i upozore me da se po lordovskoj tradiciji ne pokazuju karte jer vjeruju jedan drugom na rijec. E moj Haso, kad su mene krenule karte…”.

Jel ti to o nasem edi? znaci vjerujemo mu na rijec?
A znas onaj kad je amerikanac lovio medvjede u Bosni. Naidje Mujo i kaze – slusaj amerikanac ne love se tako medvjedi. Nego kako? Pa sa zucom. Kako sa zucom. Pa lijepo veli mu Mujo, ja dodjem do stabla, zatresem ga, medo padne, zuco skoci i capi ga za ja.. I to je to. I tako krenu oni u lov, povedu i zucu. I dodju do prvog stabla – kad Mujo stane trest stablo, al medo se cvrsto drzi. Proba opet, opet nista.
Veli amerikanac – a sta se radi u ovakvim slucajevima? Kaze njemu Mujo: evo drzi moju pusku, ja sad idem gore. A ti pazi bogati i ako padne medo pucaj u njega – al ako padnem ja pucaj u zucu!!!
Eto a sad idem gledat neke bljedolike sto natezu koznu prasicu po livadi. Howgh

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

Čovjek vas malo pusti same na forumu i gle što napraviste od njega … [smiley2][smiley2][smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Bome ova dvojca me grohotom nasmijaše [smiley2][smiley2][smiley2]

Cijenjena gospodo molio bi argumentiranu raspravu, ipak mi vrtimo veliki novac na burzi i nije nam svejedno što će biti sutra u 10 sati i nešto minuta.
– cijenjeni indijanče, ne znam kako ste zalutali na ove stranice o gnjojivu i agraru. Očekivao sam Vas ipak na svojoj drugoj ljubimici tvornici lukova i strijela DDJH.
– cijenjeni gospodine cartmann, nama forumašima bi puno značilo kad bi napisali kada i po kojoj cijeni ćete ponovno kupovati PKKM.
– cijenjeni gospodine izvanzemaljće, dobro bi bilo da bacite Vaše štapiće da doznamo što nam za sutra kaže Vaša TA, i ostale vrađbine.
– meni se tek nakon treće boce na dnu ipak ukazao rast PTKM ali ne tako značajni.(molim cijenjene investitore da na temelju ovih argumenata sutra ne kupuju ili prodaju ovu dionicu).


Cijenjena gospodo molio bi argumentiranu raspravu, ipak mi vrtimo veliki novac na burzi i nije nam svejedno što će biti sutra u 10 sati i nešto minuta. – cijenjeni indijanče, ne znam kako ste zalutali na ove stranice o gnjojivu i agraru. Očekivao sam Vas ipak na svojoj drugoj ljubimici tvornici lukova i strijela DDJH. – cijenjeni gospodine cartmann, nama forumašima bi puno značilo kad bi napisali kada i po kojoj cijeni ćete ponovno kupovati PKKM. – cijenjeni gospodine izvanzemaljće, dobro bi bilo da bacite Vaše štapiće da doznamo što nam za sutra kaže Vaša TA, i ostale vrađbine. – meni se tek nakon treće boce na dnu ipak ukazao rast PTKM ali ne tako značajni.(molim cijenjene investitore da na temelju ovih argumenata sutra ne kupuju ili prodaju ovu dionicu).

I još kad bi se uspio pronaći neki argument u postu…

Da li netko od Vas zna da li Petrokemija iza iste količine plina proizvede istu količinu gnojiva kao iste firme vani?!
Višak zaposlenih je prisutan kao i u većini još uvijek državnih firmi. Za sada samo prirodni odljev!


cijenjeni gospodine izvanzemaljće, dobro bi bilo da bacite Vaše štapiće da doznamo što nam za sutra kaže Vaša TA, i ostale vrađbine. –

Štovani gospodine edo što da Vam kažem kad više nitko ne vjeruje u TA. Nešto slično kao i kad Vi kažete da ste završili dva fakulteta na burzi.

Srdačan pozdrav ![smiley1]

New Report

Close