PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega goran

nikad nisam bio knjiški moljac, ne pada mi na pamet zagnjuriti se u statistiku, ja sam siguran da vi znate sve te odgovore i da su vrlo pozitivni za Petrokemiju.
sve je naj naj naj!

ja ću samo jedno pitanje Vas pitati:

kada će PTKM raditi bez minusa u bilanci, po tržišnim uvjetima?dakle kao Yara?kada će državaizaći iz vlasničke strukture i ostaviti se samoupravnog socijalizma i prihvatiti surovi kapitalizam tržišta?

inače post Vam je čista demagogija i plašenje naivnih i neupućenih.kao da usporedjujete Hyundai brodogradilišta i 3.maj. i kažete, ali hrvatski brod je “izabran za brod godine”.

inače, mogu pitanje preformulirati na jednostavniju varijantu: kada će polubijeli biti 12kn?


kolega goran

nikad nisam bio knjiški moljac, ne pada mi na pamet zagnjuriti se u statistiku, ja sam siguran da vi znate sve te odgovore i da su vrlo pozitivni za Petrokemiju.
sve je naj naj naj!

ja ću samo jedno pitanje Vas pitati:

kada će PTKM raditi bez minusa u bilanci, po tržišnim uvjetima?dakle kao Yara?kada će državaizaći iz vlasničke strukture i ostaviti se samoupravnog socijalizma i prihvatiti surovi kapitalizam tržišta?

inače post Vam je čista demagogija i plašenje naivnih i neupućenih.kao da usporedjujete Hyundai brodogradilišta i 3.maj. i kažete, ali hrvatski brod je “izabran za brod godine”.

inače, mogu pitanje preformulirati na jednostavniju varijantu: kada će polubijeli biti 12kn?

Prijatelju ja nisam tu da bih pomagao tebi da shvatiš koliko Petrokemija vrijedi
Kako neznaš odgovore na moja pitanja shvatio sam da nisi dobro savladao gradivo vezano za petrokemiju tj. stvarno neznam što uopće radiš na ovoj temi kad neznaš barem deset odgovora.

Prijatelju možemo se družiti na temi ležerno a ovdje stvarno nemamo o čemu raspravljati.
Pozdrav od Gorana

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

kolega Goran

ja sam mislio da forum baš tome služi.
doduše, vidio sam kako usrdno Vi i još pokoji kolega učite ljude kako PTKM vrijedi.
čudim se da mene ne želite naučiti tome.

još se više čudim da niste ponudili odgovor na najelementarnije pitanje od svih, kada će Petrokemija d.d. moći naplatiti po relanoj cijeni ono što proda?

ja Vas nisam mučio s nerelanom cijenom plina, jer smatram da bi se to moglo pokriti iz redovnog poslovanja, nisam vas pitao za udar radničkih dionica, nisam Vas pitao što mislite o eko-bombi u Vranjicu i zelenom lobiju u Kutini, pitao sam Vas osnovno pitanje poduzetničkog duha.naplata!!
jer ako nema toga nema ni poduzetništva.

čudim se da Vam toliko smetam na ovoj temi, ako treba zadužit ću analitičara da mi poavadi statistku, da mi dozvolite pisati.

pozdrav, Aleksandar


Uskoro će i ignore funkcija imaj to na umu moći ćeš to koristiti za one koji su totalno nekorisni………

Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

očito neki ljudi nisu skontali da se ova dionica isplati tek prodati od sadašnjeg trenutka za jedno 4 godine ili možda i 5 najkasnije kako bi se ostvarila dobit od recimo jedno 200% do tamo 2012 2013. Pa onda knele imaš vjerojatno dosta ljudi koji se razumiju u recimo 10-15 tvrtki a ne u sve kojima se trguje na zse. Pa si takvi (kao ja) naprave sljedeći portfelj kupuju dioice koje misle prodati za 6 mj. za do 2 godine i neke držati dugoročno kao ovu a znaš zašto ova cijena može stojati i godinu dana a može recimo eksplodirati za par tjedana kako znaš kada će biti rješena privatizacija i plin i cijene itd.? jel si možda direktor ptkm da to znaš točan datum pa onda ovdje flame-aš sve imatelje ptkm i buduće imatelje? Za ptkm stoji 1 stvar kratkoročno se ne isplati ulaziti u ovo (držati barem 1 godinu a poželjno je više tamo do recimo 2012.) eto jedini tvoj argument je da se ovo ne isplati držati kratkoročno što je istina ali dugoročno je već drgua stvar.

Jel netko može reći na koji datum završava lock up dionica za radnike i kolike su količine kupljene ako nije problem


kolega Goran ja sam mislio da forum baš tome služi. doduše, vidio sam kako usrdno Vi i još pokoji kolega učite ljude kako PTKM vrijedi. čudim se da mene ne želite naučiti tome. još se više čudim da niste ponudili odgovor na najelementarnije pitanje od svih, kada će Petrokemija d.d. moći naplatiti po relanoj cijeni ono što proda? ja Vas nisam mučio s nerelanom cijenom plina, jer smatram da bi se to moglo pokriti iz redovnog poslovanja, nisam vas pitao za udar radničkih dionica, nisam Vas pitao što mislite o eko-bombi u Vranjicu i zelenom lobiju u Kutini, pitao sam Vas osnovno pitanje poduzetničkog duha.naplata!! jer ako nema toga nema ni poduzetništva. čudim se da Vam toliko smetam na ovoj temi, ako treba zadužit ću analitičara da mi poavadi statistku, da mi dozvolite pisati. pozdrav, Aleksandar

Da bi rasprava bila konstruktivna….. a ipak djelujete mi dosta iskusno jer sebe prezentirate kao dosta dobro informiranog.
Bilo bi fer prvo dati ogovore na naše upite Vama , jer nije sportski nakon 1500 stranica postavljati pitanje koje je nekoliko puta obrađeno i na koje se već zna odgovor.
Svi koji su u ovoj dionici 2-3 i više godina znaju dosta o tvornici, dionici, radničkom sindikatu, a da ne govorim o ostalim stvarima.

Eto:
Da ne kažete da Vam nisam pomogao sa točnim datumom i odgovorom na vaše pitanje:

Za početak utipkajte na google:
– energenti,
– liberalizacija
– tržišna ekonomija
– privatizacija INA
– privatizacija Petrokemija

Ukoliko budete imali sreće otvoriti će Vam se u moru stranica i ona koja nudi puno više od odgovora.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Ne kužim,

što ste napali čovjeka? Zadnjih godinu dana pratim drukanje na ovoj dionici i neprestano slušam kako je super, kako “evo samo što nije” i “up, up”, a ona – dolje i ne mrda.

I sad kad se pojavio netko tko vrlo razumno upućuje na drugačije argumente, svi ste se uskokodakali, ne možete prihvatiti da bi njegov scenarij mogao biti jedan od realnih ishoda za ovu dionicu.

Osobno, ne bi mi bilo drago da PTKM ostane tu gdje je, ali ne razumijem ove napade panike.

Ovaj spominje Ignore (!?) Čemu to?

I dalje frustrirajuča situacija, kad skoro sve ide gore, polako i sigurno se dionice vracaju na stare pozicije, a PTKM nikamo (zamislite si cijenu PTKM nekdje u maju 2009 na npr. 235 kuna, što bi bilo sa ozirom na situaciju potpuno moguče). Kad covjek gleda postove na PTKM (1607 stranica !) misli, da se pola hrvatskih burznih ucesnika bavi sa PTKM, ali evidentno je da je večina postova producirana od par forumaša, koji neumorno više od 2 godine ponavljaju iste stvari. Neki se priključe, neko vrijeme hvale, drukaju i onda, kad vide da je sve brez veze prodaju i preko noči nestaju sa foruma. Kako sad stoje stvari privatizacije neče biti sigurno do ulazka Hrvatske EU, država če zadržati kontrolni paket, radnici se neče odpuštati, sada dolazi na red podjela ultra diskontnih dionica, u 7.mjesecu se jako poskupljuje plin, ne zna se da li če tvornica u 2. kvartalu uopšte poslovati profitabilno, nakom katastrofalnog 1. kvartala…- vrlo malo kratkoručno dobrih vjesti. Nije mi jasno ko (sa vrlo malim prometom !) umetno drži dionicu da drastično ne padne (Erste Plavi ?).
Ja osobno očekujem (ako neče biti nekih neočekivanih pozitivnih vjesti u smislu privatizacije), znatan pad cijene u julu (poskupljenje plina, kraj lock-upa za radničke/penzionerske dionice, neizvjesnost oko 2.kvartalnog izvješča-tek u početku augusta), mislim da bi u tom primjeru cijena mogla pasti duboko pod 200 kuna.

viro objavi dobit manju za 10% i padne sa 1400 na 800, a ovi objave gubitak od 30 milja i samo sto nije u zelenom…cudna je ova petrokemija[undecid]

OBAMA................SPASITELJ

Kad i najveći poznavatelji i kritičari Petrokemije prognoziraju max cijenu ove dionice za 2008 na cca 350-400kn onda je svaki komentar suvišan .
http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=870&page=303
post broj 3029

Meni je rast od 30-50% ok ( prošle godine ptkm-r-a je narasla za cca 60%)
naravno da postoje neki kojima nije,
ali takvi očigledno ulažu u brzorastuće donice čiji je broj dioničara u zadnjih 6-9 mjeseci porastao od 50-100%.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

YARA INTERNATIONAL(Oslo: YAR.OL)
Last Trade: 423.00
Trade Time: 10:23AM ET
Change: 17.50 (4.32%)
Prev Close: 405.50
Open: 413.00
Bid: 422.50
Ask: 423.00
1y Target Est: N/A
Day’s Range: 411.50 – 424.50
52wk Range: 134.50 – 416.00
Volume: 4,133,374
Avg Vol (3m): 4,568,530
Market Cap: N/A
P/E (ttm): N/A
EPS (ttm): N/A
Div & Yield: N/A (N/A)

dionica YARE obara sve rekorde. Dugoročne prognoze za industriju gnojiva su jako dobre. Potražnja u Aziji ruši sve rekorde. Ako se uskoro proda INA i mi idemo gore u neslućene visine. Vremena za čekanje nije nam nikad nedostajalo. Kako se i predviđalo ERSTE je blizu 70 000 dionica.

živjeli.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Važeći podaci za uredovni dan 14.05.2008 .

PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 212.863 6,37 Skrb. račun
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 91.729 2,75 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 70.993 2,12 Skrb. račun
6. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 53.348 1,60 Skrb. račun
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. HPB D.D. 39.066 1,17 Skrb. račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 30.854 0,92 Skrb. račun
Ukupno: 80,44

New Report

Close