PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nije rasla kad je trebalo, nije pala kad je trebalo, sve mi se čini da se ovdje sve unaprijed zna. E moj Glavašu nije li ti neugodno tako trgovati na tržištu?

očito do prvih radničkih dionica target 270 što je i BV i cijena na kojoj neče biti emocija radnika, da daju ispod cijene, a dalje zavisi od količine na prodaji…

a mi čekamo još dalje, dok brodovi i vlakiči prolaze…
[thumbsup]

Proizvođači iz Saudijske Arabije očekuju i dalje rast cijena UREA gnojiva, dakle oni očekuju veće vrijednosti od 750 dolara po toni, što je porast od 20 posto pa nadalje……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Buco:

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1.
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU
1.210.822 36,24 Osnovni račun
2.
MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA
869.396 26,02 Osnovni račun
3.
PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN
212.863 6,37 Skrb. račun
4.
HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND
91.729 2,75 Skrb. račun
5.
HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D.
68.581 2,05 Skrb. račun
6.
SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND
64.264 1,92 Skrb. račun
i dalje podebljava
7.
ZAGREBAČKA BANKA D.D.
53.348 1,60 Skrb. račun
8.
RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV
40.000 1,20 Osnovni račun
9.
HPB D.D.
39.066 1,17 Skrb. račun
10.
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB
30.854 0,92 Skrb. račun
Ukupno: 80,24

PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 1.210.822 36,24 Osnovni račun
2. MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA 869.396 26,02 Osnovni račun
3. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 212.863 6,37 Skrb. račun
4. HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND 91.729 2,75 Skrb. račun
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 69.262 2,07 Skrb. račun
6. HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D. 68.581 2,05 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 53.348 1,60 Skrb. račun
8. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 40.000 1,20 Osnovni račun
9. HPB D.D. 39.066 1,17 Skrb. račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 30.854 0,92 Skrb. račun
Ukupno: 80,39

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

neshto se dogadja :))..josh mi je ovo najzanimljivija dionica od svih

da li se zna možda od koga kupuje erste plavi? od malih ili nekog malo većeg?
ako skuplja od malih to se čini kao dobra vijest[thumbsup]


da li se zna možda od koga kupuje erste plavi? od malih ili nekog malo većeg? ako skuplja od malih to se čini kao dobra vijest[thumbsup]

Pretpostavljam da od malih.

@matrix
Pretpostavka je točna jer se vidi da se skrbnički smanjuje s vremena na vrijeme (margini) a i ne-marginaši prodaju da u ovim pozitivnim vremenima uhvate neke dionice koje velikim koracima grabe prema gore. A u petrokemiju se stignu uvijek vratiti

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj



@matrix
Pretpostavka je točna jer se vidi da se skrbnički smanjuje s vremena na vrijeme (margini) a i ne-marginaši prodaju da u ovim pozitivnim vremenima uhvate neke dionice koje velikim koracima grabe prema gore. A u petrokemiju se stignu uvijek vratiti

najava privatizacije je pokazala koliko ima zainteresiranih i koliko puno investitora prati petrokemiju.
Ukoliko dođe ovakva ili sličan vijest cijena će odmah drastično gore.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


…. …. Sada cemo nabrojati i prednosti koje ima PTKM
-najvruci sektor u svjetu
-povecanjem cijena hrane u svjetu, postaje strateska vazna tocka HR gospodarstva
-mogucnost privatizacije
-dobri fundamenti
-mali rizik od znacajnijeg pada cijene posto je vec skoro na dnu
-najveci potencijal rasta od svih HR dionica (prvi moj target 800kn)
-kako Knele kaze imamo i velikog institucionalno igraca na nasoj strani ……Toliko o navlacenju. ….

Na cijim Ledjima se gradi 966km plinovoda, plinifikacija Dalmacije (Splita), jeftina poljoprivredna proizvodnja =proizvodnja hrane (za HR. gradjane i turiste)?
Odgovor: Na Ledjima “drzavnih gubitasa” (PTKM i dr)!!!

Tko to ne razumije taj nije iz HR. I dobro da ne razumije, jer ZATO Vi koji razumijete mozete jos PTKM kupiti jeftino.
Niti ja nisam u prvi mah razumio “Janeza” da treba manje pisati o PTKM, sad razumijem!!! (sve bi islo brze)

Kada svi shvate cijena PTKM ce biti na 3xBV, a tek iz te cijene past ce mozda za 20% zbog radnickih dionica i to AKO, Ako se ne dogodi sto se neprestano i najavljuje -privatizacija???

A zasto najvise dionica PTKM skuplja upravo Erste-plavi OMF (sada je vidljivo u prvih 10)?
Pa ljudi moji zato sto je i za vodjenje Braniteljskog Fonda upravo Erste dobio najvece povjerenje.

VI koji razumijete nemate opravdanje za oklijevanje.

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi

ah dečki,
Vama treba dati nagradu za strpljenje, sve razumijete, čak je i Vama jasno da PTKM ne radi (i neće) po tržišnim uvjetima i da na osnovu toga raja kupuje bijeli i polubijeli jeftino.

sad da ja pitam Vas hoće li Sanader ili bilo koji premijer dizati penzije 20-30% zbog poskupljenja sindikalne košarice, ili mu je lakše držati PTKM na 0. malo + malo -, a njene dijoničare u tešku depresiju.

što bi Vi izabrali da ste na njegovom mjestu? 4 i po milijuna, ili Vas par hiljadarki?

iako, mislio sam da će ovi koji su se zakopali unutra dići cijenu bar na 280-290 da kad dodju radničke da mogu amortizirati taj udar na nekih 230kn.
no, dobro, sačekajmo rasplet!
navijam za Vas!

@ KNELE

Vidim da si jako dobro informiran o Petrokemiji pa te najljepše molim da odgovoriš na ova ptianja.

Pitanje:
1. Kolika je bila proizvodnja po radniku 2003 godine a kolika je danas?
2. Kolko je Petrokemija izdvojila u modernizaciju svojih pogona u zadnjih 4 godine, i koje je pogone modernizirala?
3. Koliku cijenu plina plaća Petrokemija INI, a koliko plaća Yara?
4. Koliko Petrokemija izvozi i u koje zemlje u regiji i po kojim cijenama?
5. Tko je najveći Petrokemijin kupac i zašto?
6. Koja je realna cijena dionice PTKM-R-A i zašto?
7.Koliki je broj obradivih površina u RH bio 1991, 2004 a koliki je danas?
8. Koliki su poticaja poljoprivrednika u EU, a koliki u RH?
9. Zašto je cijena poljoprivrednih zemljišta u SAD skočila nekoliko puta?
10. Kolika je cijana žitarica u EU 2005 a kolika je 2008.
11. Kolika je cijena kruha u RH, BIH,Srbiji a kolika u EU?
12. Koliki je udio proizvodnje Petrokemjije u udjelu cjelokupne svjetske proizvodnje umjetnih gnojiva?
13. Zašto se tvornica Petrokemija izgradila baš u Kutini, a ne negdje drugdje u EX YU ili RH.
14. Da li Petrokemija dobija konkurenciju u RH i zašto.
15. Tko je sve izrazio želju de kupi ovu tvornicu i kada?
16. Zašto je RH već u nekolko navrata dokapitalizirala (oprostila dugove) ovu tvrtku?

Ponavljam post možda ga nisi uočio prošli put

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

knele:
………..iako, mislio sam da će ovi koji su se zakopali unutra dići cijenu bar na 280-290 da kad dodju radničke da mogu amortizirati taj udar na nekih 230kn.
no, dobro, sačekajmo rasplet!
navijam za Vas!
Nemoj navijati molim te! Pusti da sve ide unaprijed dogovorenim tijekom. [bye]
Vježbaj čim više da muskulatura premaši kontemplaciju. Ili obratno………
Cijena od 340 kn je bila posljednja realna cijena a ubuduće će biti daleko….daleko viša[thumbsup]

marcello

New Report

Close