PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


erste plavi vam svima cuva ledja ali njegova norma se blizi ispunjenju, ptkm nije u prvoj kotaciji da bi mogli ulagati vece kolicine. znas li koliko radnika je ovdje zaposleno???

koji ti je argument?, link?
Ja mislim da je tvoja izjava površna i nije istinita. , jer imaš prije par stranica sve u detalje objašnjeno o limitima mirovinskih fondova.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

@ KNELE

Vidim da si jako dobro informiran o Petrokemiji pa te najljepše molim da odgovoriš na ova ptianja.

Pitanje:
1. Kolika je bila proizvodnja po radniku 2003 godine a kolika je danas?
2. Kolko je Petrokemija izdvojila u modernizaciju svojih pogona u zadnjih 4 godine, i koje je pogone modernizirala?
3. Koliku cijenu plina plaća Petrokemija INI, a koliko plaća Yara?
4. Koliko Petrokemija izvozi i u koje zemlje u regiji i po kojim cijenama?
5. Tko je najveći Petrokemijin kupac i zašto?
6. Koja je realna cijena dionice PTKM-R-A i zašto?
7.Koliki je broj obradivih površina u RH bio 1991, 2004 a koliki je danas?
8. Koliki su poticaja poljoprivrednika u EU, a koliki u RH?
9. Zašto je cijena poljoprivrednih zemljišta u SAD skočila nekoliko puta?
10. Kolika je cijana žitarica u EU 2005 a kolika je 2008.
11. Kolika je cijena kruha u RH, BIH,Srbiji a kolika u EU?
12. Koliki je udio proizvodnje Petrokemjije u udjelu cjelokupne svjetske proizvodnje umjetnih gnojiva?
13. Zašto se tvornica Petrokemija izgradila baš u Kutini, a ne negdje drugdje u EX YU ili RH.
14. Da li Petrokemija dobija konkurenciju u RH i zašto.
15. Tko je sve izrazio želju de kupi ovu tvornicu i kada?
16. Zašto je RH već u nekolko navrata dokapitalizirala (oprostila dugove) ovu tvrtku?

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Knele ovim si usro i sefa i stanicu .Toliko o tvom znanju ,drz se ti obveznica.

erste plavi vam svima cuva ledja ali njegova norma se blizi ispunjenju, ptkm nije u prvoj kotaciji da bi mogli ulagati vece kolicine.

SAM PROTIV SVIH

Sta se tice radnika u pravu si.
Sta se tice da ce privatizacija Ptkm mozda tek biti kada se udje u EU i tu si u pravu da postoji takva mogucnost.
Sta se tice povecanja ulaznih troskova i tu si upravu ali bi te molio izracun posto su moji izracuni “losi”,koliko im ostaje kada sa ova dva povecanja cijena prodaju na nasem trzistu a ako im ne ostaje koliki je onda minus.

Znaci da nebi bilo navlacenja malih kao sto kolega Knele pise,mali moguce je sve ovo gore sto je napisano i moguce je da sa kupnjom PTKM u duljem vremenskom periodu ostanete na istoj cijeni,zato oprez.

Sada cemo nabrojati i prednosti koje ima PTKM

-najvruci sektor u svjetu
-povecanjem cijena hrane u svjetu, postaje strateska vazna tocka HR gospodarstva
-mogucnost privatizacije
-dobri fundamenti
-mali rizik od znacajnijeg pada cijene posto je vec skoro na dnu
-najveci potencijal rasta od svih HR dionica (prvi moj target 800kn)
-kako Knele kaze imamo i velikog institucionalno igraca na nasoj strani

No ipak upozorenje i one prve varijante su moguce tako da mali kada kupujete ovu dionicu dobro prvo sve provjerite cak bi vam i savjetovo da pricekate FI za 2Q.Osobno ja mogu cekati jer kupujem PTKM sa zaradom od trgovanja na drugim dionicama(o dionicama na kojima trejdam ne pisem) tako da mene one gore navedene negativnosti uopce ne diraju i mogu na PTKM cekati koliko treba.Toliko o navlacenju.

Dobar tek.

SAM PROTIV SVIH

http://www.mingorp.hr/default.aspx?id=1624

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

cit:”Potrošnja mineralnih gnojiva u Hrvatskoj među najnižom je u Europi i kreće se oko 500.000 tona, a prema planu Ministarstva poljoprivrede u sljedećih nekoliko godina ova potrošnja trebala bi se udvostručiti. Primjena mineralnih gnojiva u proizvodnji žitarica na prinos utječe otprilike 35 posto, a 65 posto prinosa ovisi o navodnjavanju, načinu obrade zemlje te o vrsti poljoprivrednih kultura. Ti podaci ukazuju na važnost mineralnih gnojiva u poljoprivrednoj proizvodnji. Imajući u vidu izvozna tržišta susjednih zemalja u kojima postoji velik potencijal razvoja poljoprivrede, dobrom izvoznom strategijom prihod kutinske kompanije bi se mogao znatnije uvećati.”
Cijeli tekst na
http://www.drugifilm.com/?page=articles,reflektor,1257,vote,5

U ovom tekstu nije uzeto u obzir znatno povećanje obradivih površina koje je postalo imperativ.

marcello

Hoće li se pokrenuti pod pritiscima za privatizaciju…..?!

http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/svjetska-banka-dovrsenje-privatizacije-je-imperativ,14673.html

opala!


Hoće li se pokrenuti pod pritiscima za privatizaciju…..?! http://www.seebiz.eu/hr/makroekonomija/hrvatska/svjetska-banka-dovrsenje-privatizacije-je-imperativ,14673.html

Imperativ – do kraja 2012.g.

Ima li netko nešto pisano, izvješće ili slično sa 23. međunarodnog susreta stručnjaka za plin koji je održan ovih dana u Opatiji?

marcello

Vijesti…….

Cijena Urea gnojiva u samoj Kini je oko 680 dolara po toni, bilo je protrgovana ne velika količina UREA gnojiva po cijeni od 720 dolara po toni, plasman je bio u INDIJU, na ovoj razini se cijene drže jer Argentina je povukla značajnu količinu UREA gnojiva, proizvođači koče izvoz jer žele još povećati cijenu gnojiva, a zbog toga su INDIJA i PAKISTAN odgodili svoju nabavu koju inače obavljaju u 5 mjesecu, i prebacili za 6 mjesec kada se očekuje znatna kupovina od strane istih zemalja.

Nadalje po podacima se očekuje ovako visoka razina cijena UREA gnojiva, pa kako sam napisao da je FOB @PTKM oko 670 dolara po toni……..

Pozdrav[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

7) Kemikalije i kemijski proizvodi:
– pet najvećih: Pliva, Petrokemija, Belupo, Saponija, Chromos Agro
– očekivani prihod sektora 2013. godine: od 9,7 do 10 milijardi kuna
– horizontalne potpore u razdoblju 2008.-2013 godine: 200 milijuna kuna
– tržište: sektor je u izvozu cjelokupne industrije sudjelovao sa 10 posto
šanse: očekuje se nastavak povezivanja srednjih i velikih tvrtki sa stranim strateškim partnerima

Ovo je dio Polančecove strategije koji ide prema EU. Zadnja točka sve govori. U planu bi trebalo biti da 2013 godine 50% od planiranih 10 mlrd kuna ostvari ptkm.

A ovo povezivanje velikih tvrtki sa stranim strateškim partnerom svakako fino zvuči.

živjeli.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Pozdravljam dežurne forumaše PTKM.
Možda da netko i napiše zakaj je danas ukupni promet dvije transkacije sa 20.250,71 kn? Jel to znak da će prema dolje? Moj cach još je uvijek rezerviran za čađaru. Ak radnik dobi po 114, pa još popusti, cijena od 200 kn je za njeg je Bogom dana. Plaćam po 200!!!

New Report

Close