PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


he-he-he jao, kolege, neumorni ste. ali dobro ste me nasmijali!!! dakle vaša zadnja slamka spasa je sada EU?dosad je to bilo x razloga.Cartmana ste razapinjali kad vam je ukazivao na činjenice. opet ste zaslijepljeni fix-idejom.EU! ok, čekamo 2011.

da li je gospodin sa Vašeg avatara pripadnik voždovačkog ili surčinskog ganga i da li je njegova tvrtka (dok je bio živ) uvozila gnojivo iz ptkm za područje Srbije.

hvala.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Knele…

zabraniti izvoz nekoj firmi u tržišno orijentiranoj ekonomiji….ccccccc

nismo dobro slušali na kolegijima…..[thumbsup]

Kruha i dionica.....

Je.eš sve, ušao mirovinski i ima zadatak dizati cijenu, što i radi. Također, je imao zadatak ne dozvoliti rast cijene nakon odličnog GFI, sjetite se spuštanja s 240 na 219 kuna, sigurno neki prasac pokazuje snagu kako se to radi.[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Danas na radio Moslavini Klaus dao izjavu: Sa današnjim danom dionice je upisalo 1548 zaposlenih, bivših zaposlenih i umirovljenika. Upis traje do 24.05, sindikat je zadovoljan sa odazivom.

moje mišljenje je u svemu ovome između geronima i kneleta:
Ulazak u Eu do 2009. mi se čini nerealnim. Tek tamo 2010. ili 2011. Koalicija hdz-hss nema šanse da dopusti nekakva veća poskupljenja (možda za koji % ali to je sve sitno) jer su svima za vrijeme izbora trubili da neće biti nekih značajnijih poskupljenja a bilo ih je ipak; jer ne poskupi samo gnojivo od strane ptkm nego tu i trgovci tipa zadruga i drugih udare nekakvu maržu i što je cijena nečega veća marža po postotku tu raste. Ali dobra je sljedeća stvar ovdje do ulaska u EU će ovo biti prodano (možda čak i ranije zato sam i sam uzeo dionice ovoga ovih dana) jer se moraju poštovati pravila slobodne konkurencije (ne smije ništa biti u državnom vlasništvu osim poduzeća koja posluju u interesu potrošača tipa HŽ, HEP, VODE i da ne nabrajam druge), ići će tada cijena gnojiva gore jer Hrvatski seljak živi PUNO bolje nego seljaci u Njemačkoj i drugim zap. zemljama u odnosu što sije tj. dobit seljaka u Njem. i Hrv u odnosu posijanog je kao recimo omjer 2,5:1 u korist Hrv. seljaka (govorim to jer sam tamo bio prije 2-3 godine i vidio to sve, te pričao sa x brojem ljudi). Zato će se skresati ulaskom u EU dobit poljoprivrednika (njima to i ne odgovara jer će im tako dobit padati ne samo zbog cijena nego i određenog reguliranja u % posijanih površina pa će se tako morati sijati kulture koje su recimo manje isplativije nego druge). No još dobra stvar je ta grade se veći spremnici za plin i plinovodi (tj. uskoro bi trebalo tako biti) i zbog toga čak i da ne dođe do prodaje recimo tamo do 2010. ptkm dobit bi trebala rasti, dobit će rasti i na način da će znači od sada u prosjeku (dobro griješim malo u kojem % možda) prodaja gnojiva u RH biti skuplja za 18%.

Evo još nekog pitanja ako netko može reći jer nisam previše pratio zadnje postove
1. koliki je omjer prodaje gnojiva u RH te u inozemstvu

2. koliko bi trebalo biti poskupljenje plina tj. koliko će trošak u % porasti zbog toga ako recimo teoretski 100 kg nečega košta 500 kn i dobit mu je prodajom recimo 100 kn koliko će tada (uzimajući ovaj napisani omjer u obzir) dobit biti smanjena tj. neće više biti 100 kn nego?

3. prije 2 godine u Vukovarsko Srijemskoj županiji su se pojavila gnojiva 1 austrijske firme (ne znam točno koje) koja je prodavala gnojivo po cijeni možda 10 kn skupljoj u to vrijeme nego petrokemijino sjeme

Zaključak po meni:
ptkm će sigurno rasti u budućnosti ali neće doći do nekog značajnijeg rasta do ulaska u EU tj. njene privatizacije (ovdje mislim na rast ne veći od jedno 60% do tada)

e da geronimo državne obveznice se godišnje prodaju oko 3 millijarde kuna za tvoj info i kupuju se iz razloga što su čak sigurnije od bankovnog računa na kajmanskim otocima


e da geronimo državne obveznice se godišnje prodaju oko 3 millijarde kuna za tvoj info i kupuju se iz razloga što su čak sigurnije od bankovnog računa na kajmanskim otocima

Nije niko rekao da one nisu sigurne ali ove godine za vas inf tesko ce se prodati u toj kolicini a sada vi mislite sto hocete.
Druga stvar niasm napisao da cemo uci u EU 2009 vec da ce privatizacija morati biti napravljena u 2009 prije ulaska u EU.

1. omjer je negdje oko 60%-40% u korist inozemstva
2.Plin je rijesen po prihvatljivim cijenama.
Sto se tice omjera to ni rodjenoj majci nebi rekao mada sam vec izracunao .Malo kolega kalkulator u ruke i raditi ili cekajte da vas 2.Q iznenadi.
Ipak da vam pomognem.
Prodaja gnojiva je poskupila u Hrvatskoj prvo 14% pa sada 18% tako da po nekim mojim racunicama bi ova nova cijena trebala pokrivati troskove ulaza tako da prodajom na domacem trzistu nebi vise trebalo biti minusa.

Nadam se da sam pomogao.

SAM PROTIV SVIH

Kolega Geronimo tvoji argumenti su “prica se i Europa” …ovdje nije elementarno to sto ti ne poznaješ obveznicku materiju, to mi je jasno, vec elementarne stvari koje su abeceda petrokemije! Tko kaze da je riješen plin, navedi mi izvor odakle to!!?? Vec sam ti ranije postavio pitanje o potrebniom inputima koji ulaze u proizvodnju, znaš li uopce koji su i koliko dođu?? koliko če to biti isplativo u narednih par godina ako se prvo namire tajkuni, kojima se mora ic u susret niskim cijenama…?

ispravka geronimo gnojivo je poskupijelo prvo 19% PA 18%


Kolega Geronimo tvoji argumenti su “prica se i Europa” …ovdje nije elementarno to sto ti ne poznaješ obveznicku materiju, to mi je jasno, vec elementarne stvari koje su abeceda petrokemije! Tko kaze da je riješen plin, navedi mi izvor odakle to!!?? Vec sam ti ranije postavio pitanje o potrebniom inputima koji ulaze u proizvodnju, znaš li uopce koji su i koliko dođu?? koliko če to biti isplativo u narednih par godina ako se prvo namire tajkuni, kojima se mora ic u susret niskim cijenama…?

pa daj ti odgovori na ta pitanja. lako je doći i ko velika faca postavljat pitanja. daj neki odgovor.

Vjeko, ignore funkcija, barem zbog avatara.[undecid]

P.S, zašto se praviš gl.p da ne razumiješ što ti indijanac govori o obveznicama kad znaš?

P.P.S. toliko mi idu na …živce frajeri poput tebe kojiu dođu na forum 3 dana i postave se ko kraljevi, a ono 18-godišnjaci… aj ti malo do teretane…[angry]




Jeli posjedujes dionice petrokemije. Prvo da to razjasnimo

čemu nervoza buco, opusti se, trazim izvor za to da je rijesen plin, potvrdu, nista drugo, lako je trubiti o fundamentima, ajde kad ste tako glasni, navedite mi izvor di se navodi da je rijesen plin!


@geronimo

jao jao jao
pišeš da ne bi izracunao, pa naravno kad ne znaš, lako je pametovat na brodarima i tamo si bacao neke kvazi izracune, daj nam neke postupke izracuna! Vidim da uspjesno navlacis male i neiskusne, e pa ja cu takva ko i ti i tebe razbucati!

[color=blue]Prestani pricati o obveznicama jer pojma nad pojmom nemas[/color], al ajmo mi na petrokemiju, a o obveznicama ce mo kasnije!

erste plavi vam svima cuva ledja ali njegova norma se blizi ispunjenju, ptkm nije u prvoj kotaciji da bi mogli ulagati vece kolicine.

znas li koliko radnika je ovdje zaposleno??? ako nisi znao kad se privatiziraju takve firme, mastodonti, kako ih se voli zvati, da bi se od njih naporavilo gazele po profitabilnosti veliki je problem u broju zaposlenih.
Tada novi poslodavac raspusti radnike, jer su mu samo nepotrebni uteg oko vrata. eeeeeeee ovdje to nece biti moguce!! Gotovo svi radnici su iz Kutine i sad ja tebe pametnog pitam što bi se tada dogodilo? S ocialni nemiri , i sindikalne prituzbe, SANADERU to ne treba!

ajmo dalje navlakaci, kada bi i netko dosao, pa htio porivatizaciju, zar mislite da ne postoje pogodnije zemlje nego mi, neke s manjim bruto placama, znate li vi kakve se nadalje eko norme moraju ispuniti da bi se uslo u eu!!! JAKO VELIKE I STRIKTNO ISPISANE a to znaci VELIKI trošak!

Odoh momci na ručak, jos se mi cujemo u vezi ptkm, ali i ovi na ostalim temama koji navlace nece biti pošteđeni argumentirane kritike!

New Report

Close