PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


GERONIMO: ” Knele vidim da si stari forumas posto si dosta upucen ali zar stvarno mislis da ce Sanader cekati sa ulaskom u EU da bi napravio privatizaciju ili ce to napraviti prije dok jos uvijek nema znatizeljnih ociju.A sljedece godine krediti stiscu,sve sam sigurniji da ce 2009 g biti godina privatizacije PTKM pa i radnici su dobili dionice da se nebune.Zato cak i mislim da nece biti velike prodaje sa strane radnika. ” Unutarnji nemir nize klase ljudi puno je veci problem od likvidnosti drzavnog aparata,bojim se da ce problemi oko naplate biti veliki, a izvoz je opterecen jakom kunom, ako je smanjimo kreditna opterecenost je tada prejaka, al pustimo to ajmo mi na ptkm! znate li vi da Ptkm proizvodi samo jednu ili u najboljem slucaju 2 vazne namirnice za proizvodnju gnojiva, ostalo se uvozi po katastrofalno visokim cijenama, prosjecno su u zadnjih 9 mjeseci rasle 400% . ukalkulirajmo to u trošak poslovanja koji nevjerojatno raste , a oni i dalje rade po diskont cijeni kako je kolega indijanac naveo za domace tajkune! Ako krenu u jaci izvoz ukinut ce im drzavnu subvenciju[shocked] @geronimo pa zato sto nije ni rasla [thumbsup]

ali nema alternative EU.
Sjetite se svih obećanja političara, ekonomista, pravnika, i ostalih od 2000 godine pa do danas.
Sve što je od nas traženo od strane EU je ispoštovano u potpunosti ili će se ispoštovati uskoro.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


” ne odnosi se na mene ali nema alternative EU. Sjetite se svih obećanja političara, ekonomista, pravnika, i ostalih od 2000 godine pa do danas. Sve što je od nas traženo od strane EU je ispoštovano je u potpunosti ili će se ispoštovati uskoro.

hoće, i ja nista ne opovrgavam o cemu vi pišete, samo napomin jem da bi ovo moglo još dugo biti na oim cjenovnim nivoima!


@mika

nisam ni pisao zasto je izbila buna, komparacija je bila u velicini bune a ne u uzrocima.

Mislim da su ovim novim povecanjem cijena pokrili gubitak na domacem planu a vanjska cijena ima debelu zaradu.Sve ce se vidjeti u izvijestaju 2q,

Sto se tice unutrasnjih nemira nize klase samo pogledaj brodogradnju gdje je puno vise radnika.Nema mrdanja kada EU odluci a PTKM je rijesena sa podijelom dionica.

SAM PROTIV SVIH

Samo se postavlja pitanje oceli Sanader cekati ulazak u EU ili ce to obaviti prije.[thumbsup]

A sljedece godine 7 milijardi dolazi na naplatu.Kredit jedino mogu dobit ako dobiju na lotu a cujem da im i obaveznice nece niko kupiti.

SAM PROTIV SVIH


Mislim da su ovim novim povecanjem cijena pokrili gubitak na domacem planu a vanjska cijena ima debelu zaradu.Sve ce se vidjeti u izvijestaju 2q, Sto se tice unutrasnjih nemira nize klase samo pogledaj brodogradnju gdje je puno vise radnika.Nema mrdanja kada EU odluci a PTKM je rijesena sa podijelom dionica.

ocekivao sam dublji pogled od vas kolega indijanac, unutarnji nemiri se podrazumjevaju, ali ne od radnika ptkm, vec nezadovoljnih seljaka koji ce podici cjenu kruha, sindikati ce poludjeti, a građani u prosvjede! to je zacarani krug problema koji nije jednostavno riješiti i vjerujte da je to veci problem za ovu vladu nego kreditna potrazivanja

Knele zato i ulazimo u EU da seljaci pocnu trzisno poslovati bar je tako u drugim zemljama bilo kada su ulazile u EU.Ne brinite se bice poticaja u poljoprivrednom sektoru da se to moze premostiti.

Ili da odustanemo od EU.

SAM PROTIV SVIH

Osim toga cijene hrane ce i dalje skakati tako da seljaci sa dobrim restruktuiranjem su samo u win poziciji .

Sada ko ima dublji pogled to je upitno.

SAM PROTIV SVIH


Osim toga cijene hrane ce i dalje skakati tako da seljaci sa dobrim restruktuiranjem su samo u win poziciji .

kruh spada u osnovne zivotne namirnice koje su sindikalno zasticene od prevelikog bujanja, a ulazne jedinice za proizvodnju ce po tome samo rasti kako vi pricate, sto znaci da seljaci mogu gace objesit na stap!


Samo se postavlja pitanje oceli Sanader cekati ulazak u EU ili ce to obaviti prije.[thumbsup] A sljedece godine 7 milijardi dolazi na naplatu.Kredit jedino mogu dobit ako dobiju na lotu a cujem da im i obaveznice nece niko kupiti.

vidite kolega, to je ono sto mene smeta na ovoj temi.
puno ovakvih pausalnih i nevjerojatnih izjava!!

‘ajde molim Vas da mi kazete gde ste konkretno culi da nikoe nece kupiti drzavne obveznice?
ovo nema veze s PTKM, ali ako ste u branši onda znate da su drzavne i municipalne obveznice broj 1. sto se tice sigurnosti, a samim tim i atrkativnosti ulaganja!

Puno veci problem je brodogradnja jer poljoprivreda sa poticajima iz EU lako moze sebe dovesti u win poziciju samo ako bude pameti jer joj svjetska situacija ide na ruku.

SAM PROTIV SVIH

zanemarite von brauna/barona/KNELEta ili kako se već zovu svi ti genijalci. duplića ko u priči. baš bi se meni dalo uvjeravati ljude na drugim topicima da im je dionica precjenjena a da nisam a)klinac s previše vremena b)imam neke koristi od toga.

GERONIMO:

Osim toga cijene hrane ce i dalje skakati tako da seljaci sa dobrim restruktuiranjem su samo u win poziciji .

kruh spada u osnovne zivotne namirnice koje su sindikalno zasticene od prevelikog bujanja, a ulazne jedinice za proizvodnju ce po tome samo rasti kako vi pricate, sto znaci da seljaci mogu gace objesit na stap!

Cijeli svijet ce jesti skupi kruh a na brdovitom balkanu ce postojati jedna mala zemlja u kojoj ce biti jeftin.Osim toga pa nece samo seljaci proizvoditi psenicu a koliko cujem u slavoniji je sve zasadjeno sto prije nije bilo i to najvise pod kukuruzom.

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close