PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Goran8: ” zašto raste ptkm? ima li netko invormaciju? ” Valjda zato sto vrijedi puuuno vise, a nekom fondu dosadilo cekati i nadati se da ce moci jos jeftinije dokupiti vecu kolicinu dionica pa udarili po asku. No mene vise veseli promet koji je ostvaren danas. BTW Mika, pisi jos 100 kom. [proud]

Pišem prijatelju. Da simone nije prodo svoje dionice sad bi bili na 7 mjestu, ovako smo 8 iza zabe.
Simone, simone sramota te bilo.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.



Još uvijek može doći[lol] [lol] [thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Simone, oprostit ćemo ti ako maltneš 1000 komada i steraš nas u blokadu. Čisto da vidimo hoće li se oglasiti tko iz uprave. Ajd, možeš ti to![thumbsup]

ja rekao 1000, a ne 1,00

A možda se janez iskrcao[lol] [kiss]

Ako je Ćiro čovjek od 10% znate da sam ja čovjek od 100%, trenutno čekam još malo u ATPL ali škicam miljenicu onak ispod oka[wink]

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


zašto raste ptkm? ima li netko invormaciju?

Možda je sve u gledanju znanstvenih emisija na HTV-u [proud] Evo šta piše kolega tail na susjednom forumu:

“Jučer je na HRT 1 u emisiji Sciencia Croatica bilo riječi o bio-gorivima 1. i 2. generacije, iskorištenju obradivog zemljišta u Hrvatskoj od svega 50,8%. To u odnosu na ukupno raspoloživo obradivo zemljište (2 mil. ha) u nas znači da je neobrađeno oko 950.000 ha.
Negativne relacije (po mišljenju gostiju u emisiji) između iskorištenja prehrambenih sorti (za hranu ili bio-gorivo) NEMA s obzirom na neiskorišten potencijal zemljišta.
Gosti su iznijeli mišljenje da bi bilo dovoljno aktivirati/obraditi optimalno još oko 650.000 hektara zemljišta pa da se pokriju potrebe za hranom, bio-gorivom i velikim izvozom istih.
Naime, ukupno obradivo zemljište u Hrvatskoj po njima omogućuje prehranu 20-tak miliona ljudi a ne svega 5 milijuna hrvata.
Sve to implicira daleko veče korištenje gnojiva, kako radi podizanja nivoa prinosa na nekadašnje (iz 80-tih godina prošlog stoljeća) tako i s obzirom na naglo povećanje novih obrađenih površina.
Zaključak koji proizlazi:
– trenutni kapacitet proizvodnje gnojiva PTKM već sada nije dovoljan za pokriće vlastitih potreba nakon povečanja površina,
– da bi se pokrile te potrebe i eventualna nezaobilazna povečanja za izvoz potrebno bi bilo odmah i znatno povečati kapacitete.
Za koliko? Pa……IMHO najmanje 100% u odnosu na današnje. Naravno ako govorimo o projekciji barem nekoliko godina unaprijed.
Kakve to posljedice ima na PTKM, njenu privatizaciju, poslovanje i nova ulaganja možete lako sami predvidjeti!
__________________

[thumbsup][thumbsup]
I onima koji ne poznaju situaciju i povijest PTKM lako je bilo zbrojiti dva i dva………clever people!!!

marcello

moram se ispričati nedavno sam dezinformirao javnost. Mislio sam de erste može udariti do 2% ptkm.
Cifra je ipak malo viša i možda su već prešli tu cifru.
Nemojte da vas zavaraju radničke dionice . Sve što radnici budu htjeli prodati moglo bi biti brzo pokupljeno.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

ljudi zadnje dvije dionice na burzi na kojima se mogu ocekivati enormni prihodi u buducnosti(ptkm i dikoi)polagano dolaze na svoje,a zasto raste?
lng je pred vratima, eu sve stisce,nema vise dzabe gnojiva za todorica,vrijeme otkucava polagano
zivi bili pa vidjeli
p.s. pisi i meni mika jos 100 komada

A ja jos uvijek na samo 35 komada….i bez casha….

Tko nema ni jednog prijatelja ide kao stranac po zemlji.

@Buco,

Nisam se još,ali,sasvim iskreno, prvi put nakom prošlog juna (2007) ozbiljno razmišljam, da se iskrcam sa (samo) ca. 20% gubitkom. Danas smo svi evforični (zbog porasta 4%), možda čemo biti več sutra ili naredni tjedan svi ponovo deprimirani.


Goran8: ” zašto raste ptkm? ima li netko invormaciju? ” Možda je sve u gledanju znanstvenih emisija na HTV-u [proud] Evo šta piše kolega tail na susjednom forumu: “Jučer je na HRT 1 u emisiji Sciencia Croatica bilo riječi o bio-gorivima 1. i 2. generacije, iskorištenju obradivog zemljišta u Hrvatskoj od svega 50,8%. To u odnosu na ukupno raspoloživo obradivo zemljište (2 mil. ha) u nas znači da je neobrađeno oko 950.000 ha. Negativne relacije (po mišljenju gostiju u emisiji) između iskorištenja prehrambenih sorti (za hranu ili bio-gorivo) NEMA s obzirom na neiskorišten potencijal zemljišta. Gosti su iznijeli mišljenje da bi bilo dovoljno aktivirati/obraditi optimalno još oko 650.000 hektara zemljišta pa da se pokriju potrebe za hranom, bio-gorivom i velikim izvozom istih. Naime, ukupno obradivo zemljište u Hrvatskoj po njima omogućuje prehranu 20-tak miliona ljudi a ne svega 5 milijuna hrvata. Sve to implicira daleko veče korištenje gnojiva, kako radi podizanja nivoa prinosa na nekadašnje (iz 80-tih godina prošlog stoljeća) tako i s obzirom na naglo povećanje novih obrađenih površina. Zaključak koji proizlazi: – trenutni kapacitet proizvodnje gnojiva PTKM već sada nije dovoljan za pokriće vlastitih potreba nakon povečanja površina, – da bi se pokrile te potrebe i eventualna nezaobilazna povečanja za izvoz potrebno bi bilo odmah i znatno povečati kapacitete. Za koliko? Pa……IMHO najmanje 100% u odnosu na današnje. Naravno ako govorimo o projekciji barem nekoliko godina unaprijed. Kakve to posljedice ima na PTKM, njenu privatizaciju, poslovanje i nova ulaganja možete lako sami predvidjeti! __________________ [thumbsup][thumbsup] I onima koji ne poznaju situaciju i povijest PTKM lako je bilo zbrojiti dva i dva………clever people!!!

Pitam one pik zibnercice koji se tiskaju oko vlasti i zele kupiti PTKM za djabe: “Kako dugo ce se jos Sanader (zbog njih) crvenjeti pred kolegama u EU kada ga pitaju sto radi s onom PTKM na kojoj bi mogo zaraditi godisnje Milijardu EUR-a ne Kn. I ne mora trziste traziti -KUPCI sami dolaze.

A sta ce biti sa Sukobom Interesa?

([b]moje[/b]) želje meni -želim i tebi


moram se ispričati nedavno sam dezinformirao javnost. Mislio sam de erste može udariti do 2% ptkm. Cifra je ipak malo viša i možda su već prešli tu cifru. Nemojte da vas zavaraju radničke dionice . Sve što radnici budu htjeli prodati moglo bi biti brzo pokupljeno.

http://www.hanfa.hr/uploads/13-08-21.pdf%5Bthumbsup%5D

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close