PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gospodo kolege , no sikiriki.

Sad je super momenat za onoga tko ima cash-a na raspolaganju ,cijena je zbilja povoljna i ne treba se zamarati zadnjim izvješćem jer je ptkm jedna stabilna firma.
Tržište ide u rast poslije dobrih stvari koje se događaju ima par dana u americi, povlačeći europsko i naše tržišta automatizmom, dow je prešao psihološku granicu od 13000 itd. neće dugo ptkm biti na ovim niskim razinama .
Pa nećemo valjda neku firmu generalno ocjenjivati i kukati zbog jednog lošijeg kvartala , zar ne ?
Treba gledati unaprijed.

lijep pozdrav.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Meni stvarno nije jasno kako mozete nastavit sr.t vise kako je ovo dobra firma i kako samo sto nije odletila na 2000?!

Pa jeste li vi procitali izvjesce?

Gospodo preko petrokemije se pokusava kupiti bar dio socijalnog mira seljaka. I to je sve. To nije firma koja ce donositi profit i zaradu svojim dionicarima. Vlada određuje cijenu po kojoj ce petrokemija prodavati svoj proizvod, a vladi je vaznije da kruh ne ode na 10 kuna nego dali je zadovoljno par tisuca dionicara.

+ Sada su u igri i radnici koji su dobili dionice po cijeni prosjecno 4 puta manjoj od sadasnje.

Ako se nadate da ce vlada prodati svoj dio nekome mislim kako to u ovoj situaciji nije realno za ocekivati. Vladi nije u interesu prodati ovu socijalnu ustanovu, a osim toga vidimo i kako se sindikat tome ostro protivi.

Ja sam izasao sat vremena prije nego je objavljeno izvjesce jer sam odvagao neke stvari i pretpostavio kako ce izgledati. Kupovao sam na 270 – 280 nekih 230 komada i izasao udarivsi po bidu na 247kn.

Po meni ovo mora zaroniti ispod 200kn.

Ne laje pas zbog sela.

..Po meni ovo nema šanse da zaroni ispod 200 kn, a ovo su sve igrice većih igrača i iscrpljivanje malih dioničara. Misliš li stvarno da će se država moći miješati u poslovanje firmi ulaskom u EU ili i nešto prije…??Pogledaj samo kakvi su pritisci trenutno oko brodogradnje. Ovdje je po meni samo jedna dilema…Utući pare sad ili malo kasnije ako radnici sruše cijenu i čekati… ili ….okretati lovu na drugim dionicama držeći pod povećalom PTKM i nadati se brzom uletu….Moja procjena je da će mnogi tada zakasniti jer će cijena brzo otići gore. Dakle sve je stvar procjene i “tajminga”…Na žalost ovo je trenutno posljednji bastion socijalizma i firma se pljačka pod pokroviteljstvom države i to najviše za korist “velikog gazde T”, a ne zbog poljoprivrede.[angry]
..Mišljenja sam da bi se mali dioničari pod hitno trebali organizirati radi zaštite interesa[thumbsup]


Gospodo kolege , no sikiriki.

Sad je super momenat za onoga tko ima cash-a na raspolaganju ,cijena je zbilja povoljna i ne treba se zamarati zadnjim izvješćem jer je ptkm jedna stabilna firma.
Tržište ide u rast poslije dobrih stvari koje se događaju ima par dana u americi, povlačeći europsko i naše tržišta automatizmom, dow je prešao psihološku granicu od 13000 itd. neće dugo ptkm biti na ovim niskim razinama .
Pa nećemo valjda neku firmu generalno ocjenjivati i kukati zbog jednog lošijeg kvartala , zar ne ?
Treba gledati unaprijed.

lijep pozdrav.

To da je sada pravi trenutak već slušamo ohohooo… i stvarno je prezagušena tema jednim te istim pričama.

E pa nije sada pravi trenutak i neće još neko vrijeme ni biti jer radničke dionice kao i poslovanje to sada ne omogućuju i usput, dionica je strogo kontrolirana…

A biti će kako sam prije najavio još povoljnije kupnje (da se ne ponavljam sa razlozima kao neki)
– plin da ne spominjem.


Meni stvarno nije jasno kako mozete nastavit sr.t vise kako je ovo dobra firma i kako samo sto nije odletila na 2000?! – a tko ti to govori ?

Pa jeste li vi procitali izvjesce?- pročitano,. pa što onda , je li smak firme , daj nemoj ,molim te . firma je stabilna , 1 Q im zbog objektivnih okolnosti nije mogao biti dobar (kolege su već navodile trazloge )

Gospodo preko petrokemije se pokusava kupiti bar dio socijalnog mira seljaka. I to je sve. To nije firma koja ce donositi profit i zaradu svojim dionicarima. – a zašto ne bi ? znači, svi oni koji su dioničari ptkm, pogotovo prvih 10, su pogriješili .
Vlada određuje cijenu po kojoj ce petrokemija prodavati svoj proizvod, a vladi je vaznije da kruh ne ode na 10 kuna nego dali je zadovoljno par tisuca dionicara.

+ Sada su u igri i radnici koji su dobili dionice po cijeni prosjecno 4 puta manjoj od sadasnje.

Ako se nadate da ce vlada prodati svoj dio nekome mislim kako to u ovoj situaciji nije realno za ocekivati. Vladi nije u interesu prodati ovu socijalnu ustanovu, a osim toga vidimo i kako se sindikat tome ostro protivi. – ako državi bude trebalo,love , nikakav saindikat je neće spriječiti za prodaju, pitanje je samo po kojim uvjetioma će to biti.

Ja sam izasao sat vremena prije nego je objavljeno izvjesce jer sam odvagao neke stvari i pretpostavio kako ce izgledati. Kupovao sam na 270 – 280 nekih 230 komada i izasao udarivsi po bidu na 247kn. –moram ti priznati da si me svojom ulogom investitora zbilja razočarao.

Po meni ovo mora zaroniti ispod 200kn. – ništa ne mora, može samo narasti od ovog nivoa.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

falco:

Gospodo kolege , no sikiriki.

Sad je super momenat za onoga tko ima cash-a na raspolaganju ,cijena je zbilja povoljna i ne treba se zamarati zadnjim izvješćem jer je ptkm jedna stabilna firma.
Tržište ide u rast poslije dobrih stvari koje se događaju ima par dana u americi, povlačeći europsko i naše tržišta automatizmom, dow je prešao psihološku granicu od 13000 itd. neće dugo ptkm biti na ovim niskim razinama .
Pa nećemo valjda neku firmu generalno ocjenjivati i kukati zbog jednog lošijeg kvartala , zar ne ?
Treba gledati unaprijed.

lijep pozdrav.

To da je sada pravi trenutak već slušamo ohohooo… i stvarno je prezagušena tema jednim te istim pričama.

E pa nije sada pravi trenutak i neće još neko vrijeme ni biti jer radničke dionice kao i poslovanje to sada ne omogućuju i usput, dionica je strogo kontrolirana…

A biti će kako sam prije najavio još povoljnije kupnje (da se ne ponavljam sa razlozima kao neki)
– plin da ne spominjem.
Samo ovo : bolje puno ranije, nego malo kasno ! ?
Malo mi je bilo smješno kada je uvaženi kolega Mika napisao da izvješće zavisi o jednoj fakturi. Kakva je to firma ? E a onda sam načuo ( sa više strana) da se sve domaće gnojivo fakrurira Agrokoru, a on dalje svojim poduzećima, kooperantima koji moraju odmah keširati robu, a on Petrokemiji plaća malo kasnije. I kad zbrojiš sve, ovakvo financijsko izvješće može ovisiti o jednoj fakturi. Trenutno odgovara svima rukovodstvu (Mesariću), vlasniku (Vladi),radnicima i Sindikatu, budućem potencijalnom vlasniku i naj većem domaćem kupcu. Radnici i sindikat su mirni i sigurni jer će im novi gazda garantirati da neće biti otpuštanja, naravno za uzvrat će mu “morati ” prodati svoje dionice. Tako će vjerovatno steći 25% dionica Petrokemije za neku prihvatljivu prosječnu cijenu. No međutim možda ih netko i prije pretekne. Vrijeme curi svima, pa ćemo vidjeti. Vikati da ovo ništa ne vrijedi je isto ono što i turanje glave u pijesak. Sve poslovne vijesti u svijetu vezane su uz hranu, pa tako i za gnojivo. Tako je koliko god neki sutjeli o tome. Pozdrav svim malim dioničarima, naročito onima Petrokemije.

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Falco zbilja ti zelim srecu sa ovom dionicom, kao i svima drugima i ne zelim zapocinjati nikakve rasprave a jos manje drukati prema dole.

Samo sam iznio svoje misljenje.

Ovo je za mene jednostavno prerizicna dionica koja je u milosti drzave.

Hoce li pasti ispod 200 i tko je od nas u pravu kazat ce trziste kroz neko vrijeme.

Toliko od mene, Pozdrav[wink]

Ne laje pas zbog sela.

Evo update cijena gnojiva Black Sea, na FOB PTKM je 5 posto cijena veća….

UREA je preko već 605 dolara BLACK SEA. dok kod PTKM 1q je izvoz bio mizerno mali……
Sasvim slučajno rekao bih ne……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Kad bi trebali biti gotovi pregovori s Inom oko cijene plina?


Malo mi je bilo smješno kada je uvaženi kolega Mika napisao da izvješće zavisi o jednoj fakturi. Kakva je to firma ? E a onda sam načuo ( sa više strana) da se sve domaće gnojivo fakrurira Agrokoru, a on dalje svojim poduzećima, kooperantima koji moraju odmah keširati robu, a on Petrokemiji plaća malo kasnije. I kad zbrojiš sve, ovakvo financijsko izvješće može ovisiti o jednoj fakturi. Trenutno odgovara svima rukovodstvu (Mesariću), vlasniku (Vladi),radnicima i Sindikatu, budućem potencijalnom vlasniku i naj većem domaćem kupcu. Radnici i sindikat su mirni i sigurni jer će im novi gazda garantirati da neće biti otpuštanja, naravno za uzvrat će mu “morati ” prodati svoje dionice. Tako će vjerovatno steći 25% dionica Petrokemije za neku prihvatljivu prosječnu cijenu. No međutim možda ih netko i prije pretekne. Vrijeme curi svima, pa ćemo vidjeti. Vikati da ovo ništa ne vrijedi je isto ono što i turanje glave u pijesak. Sve poslovne vijesti u svijetu vezane su uz hranu, pa tako i za gnojivo. Tako je koliko god neki sutjeli o tome. Pozdrav svim malim dioničarima, naročito onima Petrokemije.

Nije to više niti neka tajna. Ovakve stvari je teško sakriti. Svi poljoprivrednici znaju da gnojivo u prvim mjesecima godine pripada samo Todoriću i nitko drugi nema pristupa, kao da je firma njegova, a ne nečija druga. Cijene sirovina otišle su davno gore, a u svijetu je to pratio i veliki porast izlazne cijene gnojiva. U ptkm se desio samo porast cijena sirovina , a gnojivo je tek 12.02.08 poraslo 19%. Sljedeći porast bio je 18.04.08. Dakle u međuvremenu je Toda nakrcao svoje firme gnojivom i sad čeka blagodati porasta cijena hrane da mazne ekstra profit na niskoj cijeni gnojiva. To je tržišna privreda u jednom smjeru. Todi pare, a gubitak vlasnicima petrokemije.Istovremeno u prvim mjesecima svi kupci izvana su na čekanju jer moramo prodati jeftino u Hrvatskoj. Mislite da Pankretić plače zbog malog čovjeka. Malo sutra.

Velika para i moć vrti se oko ptkm, a očito je da će tender morati pustiti zvijer s lanca. Tko misli da EK ne prati ovakvu tržišnu privredu, vara se .Ovo su zadnji trzaji ovakvog načina poslovanja.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.


Kad bi trebali biti gotovi pregovori s Inom oko cijene plina?
Gotovi su !

u EU ne na kredit, već s GOTOVINOM !

Ja nikada ne govorim neistinu niti radim samo za svoj đep, kako bi mogao da i radim za sebe, kada treba da se svi pomažemo, kada negativac napiše na forumu da će biti negativan rezultat mora da i napiše zašto, jer ako napiše zašto onda pomaže drugima, a ne da daje neke pogrešne smjernice.

Ja sam od 23.04.2008. kada sam dobio takve podatke u vezi nabave sirovina, dobio informacije da je PTKM u pregovorima s INOM oko cijene plina, nadalje da je u cijeloj upravi negativno raspoloženje u vezi cijene gnojiva jer ne dopuštaju veće opravdano dizanje, te neke informacije od nekih kolega, stoga sve zajedno povezao i obrazložio buduća događanja na rezultat 1q, pa je ispalo baš kako je napisano, veće zalihe i veći rashodi, a kada su rashodi veći od prihoda ne može se ostvariti dobit.

Nadalje treba primjetiti da je od ukupne prodaje [color=blue]izvoz samo 34 posto dok je potrošnja u RH velikih 66 posto.[/color]
I treba zamijetit da je u prošloj godini cjelokupni izvoz zauzimao oko 60 posto prodaje i 40 posto je ostvareno u RH.Stoga to ne smije biti glavni smjer, jer cijena gnojiva vani skače, a PTKM niti nije počela izvoziti kako spada prave rezultate treba očekivati 2q,3q i 4q………. To sam napisao nekoliko dana prije prije nego što je izvješće izašlo samo ponavljam

http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/PTKM-fin2008-1Q-NotREV-N-HR.xls
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/PTKM-fin2007-1Y-REV-K-HR.xls

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close