PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo javno cu reci ja cu kupovati ali isto tako mislim da ce i cijena padati.Nazalost napisao sam da 1Q nece biti sa dobiti ali cak je i mene malo iznenadio gubitak od 28 miliona.Medjutim ja nastavljam sa skupljanjem i ne nagovaram nikoga da kupuje.

SAM PROTIV SVIH


Evo javno cu reci ja cu kupovati ali isto tako mislim da ce i cijena padati.

Ja mislim da će cijena biti stabilna između 235-250 kuna. Petrokemija nije odradila nikakav rast u doba euforije i svi rizici i loše vijesti bi mogli biti već sadržani u ovoj cijeni.
Čak postoji mogućnost (mala, ali postoji )da počne rasti, kao početkom 2006 i to usred serije loših vijesti.
Ovo je samo moje mišljenje, ne mora biti točno.

Osim toga, TA pokazuje dugoročnu promjenu trenda. Po TA, onih 200 je bilo dno i sad idemo lagano gore.

Osnovna prednost TA na hrvatskom tržištu je što u sebi sadrži i sve insajderske transakcije i informacije.

Često stvari nisu onako dobre/loše kako se to u javnosti prezentira.

[sealed]


Osim toga, TA pokazuje dugoročnu promjenu trenda. Po TA, onih 200 je bilo dno i sad idemo lagano gore.

jel ti stvarno misliš da kod Petrokemije TA išta vrijedi? Tu ne vrijedi ni FA ni TA ni psihologija… ništa… samo jedna riječ: POLITIKA…

Tko bude dovoljno strpljiv—> biti će mu dobro
Tko padne pod (najvećim na ZSE) pritiskom—> jeb.ga

[undecid]

Hm, meni je do sada vrijedila… Pišemo o mogućnostima, ja navodim ono što vidim.

Još jednom, za sve dionice u HR : TA pokazuje i aktivnost insajdera, ako niste insajder to vam može biti presudno za opstanak na burzi.


Hm, meni je do sada vrijedila… Pišemo o mogućnostima, ja navodim ono što vidim.

Ma sve 5 nemoj krivo shvatiti, nego ja sam ti inače vrlo skeptičan oko te TA… Uvijek se vidi neka formacija, a ako predviđanje ne uspije onda je kao krivo pročitano, u biti je bila neka druga[huh]…

Al za Petrokemiju ti je jedina analiza TV i Sanaderove/Polančecove izjave… Primjer: zamisli da firma koja proizvodi proizvod prema kojem je potražnja potpuno neelastična (tipa voda) objavi rast cijena od 40 %. Što bi se dogodilo? Boom!!! A kod Petrokemije ništa

2.primjer: niti jedna tehnička analiza ne može predvidjeti najavu privatizacije i skok od 30% u 2 sata…

Dovoljno dugo pratim Petru (Čađaru, Đubretaru, Govnaru[lol] ) da bih znao da je iznimka i da je bilo kakva analiza suvišna i bezvezna. Na žalost to je tako, ali ima to i slatku stranu… kada se kockice koje su izvan naše moći poslože, mrs će biti više nego obilan…

Eto, zato mislim da je nju uvijek dobro malo po malo skupljat, sad je li to 200 kn ili 250, manje je važno…


Dovoljno dugo pratim Petru (Čađaru, Đubretaru, Govnaru[lol] ) da bih znao da je iznimka i da je bilo kakva analiza suvišna i bezvezna.

Hm.
TA je prije par mjeseci jasno ukazivala na pad. Nisam reagirao zbog određenih razloga.
TA sad pokazuje porast. Signal za sada postoji, ali nikakav signal nije 100%-tna garancija za budućnost. To svi znamo.

Uostalom, kolega, na istoj smo strani.
[thumbsup]

Pajdara, jedino što ti ja vjerujem u toj TA je to da je život kao i sve u njemu sinusoida… Sad uzbrdo, sad nizbrdo…

Eto! Lijep pozdrav i ugodan vikend!

Koja je ovo dionica. Žalostno je to, da se je na prikazanu dobit za 2007 godinu ponašala, ko da je ukopana na 250 kn. A sad kad je za 1Q prikazan minus od 28 mn jedva čeka, da se skotrlja. Nekome je stvarno u interesu, da se i zadnja dionica uzme iz ruka malog dioničara.
Samo mi je žao ovih forumaša sto se stvarno trude i informišu nas dan i noč. Ipak izgleda, da je to sve uzalud. Pogotovo kad se pročita članak kao što je bio danas u Business-u. Tačno se kroz tekst da razmotriti, da novinaru igra srce kad negativno piše o Petrici. I tako to traje več godinama. A zašto je to tako – e na to nemam odgovora. Mah što vam ja to sve pišem, kad ste toga i sami svijestni.

Radnici neće srušiti dionice Petrokemije
Izvor: Business.hr-dnevna, Powered by PressCut

30.4.2008 – Dok visina plaća radnika Petrokemije upućuje na to da bi nakon isteka perioda lock-upa sredinom srpnja ove godine moglo doći do rasprodaje, glavni sindikalist kompanije Željko Klaus i analitičari Raiffeisen banke misle drukčije. Prosječan staž radnika u kutinskoj Petrokemiji iznosi 26 godina.

S tolikim će brojem godina staža radnik moći kupiti dionicu kompanije po 61,56 kuna, kaže predsjednik sindikata Petrokemije Željko Klaus, što znači da bi cijena paketa mogla iznositi 3201,20 kuna. Odluči li se na prodaju svojeg paketa prema jučerašnjoj cijeni, tzv. prosječni radnik Petrokemije za svoj bi paket dobio 13 tisuća kuna.

Cijeli članak, Business.hr-dnevna, 30. travnja 2008.

Znači prije su mnogi željeli ptkm, sada kad joj politika diktira cijene i posluje sa gubitkom, sad če je radnici koji su več jednom tražili 1000 i nešto kuna sa mogučnustjo poslovanja sa pozitivom istu prodavat paket za 1000,00 eura dobitka, ako su toliko jadni (iskreno se nadam da nisu), ne znam gdje če nači ovih 500 eura, pa ako jim posude torbari opet če morat delit i taj mali profit…..
sa druge strane ova situacija je veoma pogodna za one koji znaju moguču perspektivu ove dionice ako:
– svi radnici neče kupit pakete (pa ko bi bio lud dionica pada, ne)
-ako če se odmah paketi prodat za mizerni profit (bolje vrabac u ruki…)
-ako se predstavlja ptkm kao firma bez perspektive zbog poznatih činjenica (plin)
nekako u tom pravcu ja vidim ovaj “show”, koji če izgleda još potrajat neko vrijeme

Muče me još samo dva pitanja?
1.) Da li bi sada Buffet ili Graham kupio?
2.) Da li če direktor BM kupiti svoj paket?

i da 2:0 Cartman : Optimisti
[thumbsup]
komentar je samo mišljenje i nije poziv na prodaju il kupnju iste

gospodo, pa valjda svi već jako dobro znamo što se događa s prodajom đubra u prvom kvartalu i tko mora biti prvi na kopanji bez obzira na sve. Da mu ne spominjemo ime već smo puno puta o tome pisali. Ono što je pozitivno i taj gospodin je kupio robe za puno više kuna nego prošle godine. Tu se radi o prihodu od 55 milja kuna više nego prije. Zastoj zbog remonta ili bolje rečeno manjka plina je bio duži nego uobičajeno i nije se moglo proizvesti dovoljno gnojiva koliko se tražilo. 10-ak dana pune proizvodnje puno znači za ovakvu proizvodnju Kupci iz inozemstva nisu mogli do željenih količina jer robe nije bilo dovoljno za sve. Da je privatni gazda vlasnik naravno da bi prije prodao onom tko plaća skuplje (toga onda ne bi niti bilo), ali prioritet je domaće tržište i politika. Prošle godine oko božića potražnja za robom bila je doslovno duplo veća od proizvedene količine. Također činjenica je da su sirovine poskupile i to prije povećanja cijena. Sada idu kvartali u kojima će prihod dostizati i 150 milja eura (4Q) i sve će doći na svoje. Dionica nije rasla prema gore kad je bilo opravdano pa isto tako ne bi trebala prema dolje ovih dana. Također ne treba zaboraviti niti činjenicu da ovu dionicu jedna vijest može katapultirati preko noći.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

New Report

Close