PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sad me interesira kako če burza reagirati. Toliki kvartalni gubitak nije očekivao niko, u tom negativnom smislu je PTKM rekorder na ZSE. Da još u ljetu poskupi plin, fosfati, sumpur, struja…onda smo i bez radničkih dionica u totalnoj banani.
[embarass]



Rashodi jesu dosta veći kako je bilo ali i zalihe su dosta veće…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Rashodi jesu dosta veći kako je bilo ali i zalihe su dosta veće…….

Ja bih prvi volio da je drugačije, ali svake godine isto iznenadi Mesarić.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Zalihe su 57 milijuna Kn veće, a ostvaren je gubitak od 28 milijuna Kn..

Kako sam i prije najavljivao da će biti prikazani veći rashodi, a i nabava sirovina kako je prije napisano baš je prikazano, iz Casablance radilo se o nabavi 3000-6000 tona fosfatnog kamena

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Zalihe su 57 milijuna Kn veće, a ostvaren je gubitak od 28 milijuna Kn..

Kako sam i prije najavljivao da će biti prikazani veći rashodi

Ma sve to stoji, ali to nije pošten odnos prema dioničarima. Jeb.š mi sve, da nisu mogli stavit 0!?

Zlo mi je.

Kad pomislim kako ste forumaši skoro svi poništavali Cartmanna-i nasjeli bajkama navlakača!

28 mio. kuna gubitka i prvom kvartalu- teško za povjerovat !!!

[angry]

imam jednu dilemu da li uleititi sada i iskoristiti rasppolozenje dionicara kojima je ovaj fi bio kap koja je prelila casu ili cekati radnike?*[angry]
velike igre se tu vode a kako bi susjedi preko dunava rekli
ja umem da cekam

I s onim drugim povećanjem od 19 posto PTKM ima blagi plus u bilanci, najveći teret je PTKM pretrpjela u 1q, a izvoz je bio mizeran, ali zato proizvodnja gnojiva bila je znatno veća i time su zalihe…….
Eto šteta da se prikaže realno poslovanje i da cijena kod nas je niska.
Treba očekivati daljne povećanje cijena gnojiva u RH…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

BigBoss više mi se čini da je casaprazna a ne casablanca.

Po meni cijena od 220-240 u ovom trenutku realna, psihološki, a po pokazateljima najmanje BV.[thumbsup]

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

sve je prema planu. Domaće tržište vuće velike količine robe, za izvoz kako se govorilo nema praktički robe. 20 milja manji promet. Gubitak je očekivan i sad više Pankretić nema prava govoriti o unutarnjim rezervama.
28 milja na 3 mlrd. kuna brzo se preokrene. Zalihe se povećavaju, cash na računu se povećao preko 70%.
Sad idu 3 kvartala opasnog udaranja.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Sve je to u redu, i mi to sve znamo, ali ovo je dugotrajno, potpuno iscrpljivanje dioničara.[cry][cry][cry]

New Report

Close